Kategórie
 
 
 
 
 

Roland TM-6 PRO

Bicí modul a trgger systém pre hybridné hranie na akustických bicích
Kód produktu:3814
Výrobca:Roland
Dodacia lehota
Dostupnosť: obvykle 5 dní
Bežná cena: 929,00 € Vaša cena: 869,00 € Ušetríte: 60,00 €

TM-6 PRO Trigger Module

 

Profesionálny Trigger systém pre hybridné hranie s akustickými bicími

 

Profesionálny bubeník je takmer vždy pod tlakom. Musíte sa rýchlo prispôsobovať situáciám a hľadať dokonalý zvuk bicích, aby ste uspokojili publikum, spoluhráčov, štúdiových technikov a hlavne klientovi. To môže byť veľmi náročné, ak hráte na klasickej súprave. Akustika jednotlivých priestorov sa môže veľmi odlišovať. Technici za mixážnym pultom majú rozličný prístup. Na poslednú chvíľu sa budete musieť oboznámiť s neznámym materiálom alebo vytvoriť rovnaký zvuk bicích, aký je na štúdiovej nahrávke. Pridaním modulu Roland TM-6 PRO do vašej akustickej súpravy to všetko hravo zvládnete. Tento nový, jednoduchý a diskrétny Trigger modul vám poskytne rýchly a spoľahlivý prístup k požadovanému zvuku v akejkoľvek situácii.

 

 • 500 nahratých samplovaných zvukov, vrátane zvukov nahratých v špičkových štúdiách
 • 268 integrovaných expresívnych zvukov V-Drums
 • 80 kvalitných zvukov celých súprav bicích s prirodzenými a expresívnymi zvukmi V-Drums
 • Možnosť importovať vlastné sample z SD karty a presne reprodukovať štúdiový zvuk na pódiu
 • Šesť vstupov na pripojenie až 12* Triggerov alebo Padov (* Potrebný doplnkový Y-kábel)
 • Výkonná funkcia vrstvenia na prispôsobenie zvukov
 • Tri ovládače Sound Modify pre intuitívne ovládanie hlasitosti, výšky tónu, doznievania a ďalších efektov vrátane MFX a Transient
 • Nový efekt Transient pre efektívne ovládanie attacku a doznievania zvukov bubnov
 • Nezávislý ekvalizér, efekt Transient, kompresor a efekt MFX pre každý Trigger, plus efekty Master Comp a Master EQ na mastering zvukov
 • Rýchla odozva Triggerov verne reprodukuje vaše bubnovanie
 • Prehrávanie sprievodných skladieb priamo z SD karty
 • Nezávislé ovládanie hlasitosti pre funkcie SONG, CLICK a slúchadlá
 • LED indikátory zobrazujú stav Triggerov aj v tme
 • Funguje ako Trigger-to-MIDI konvertor s audio rozhraním (8-výstup/8-vstup)      

 

Vyberte si dokonalý zvuk pre váš štýl z 500 špičkových samplovaných zvukov

Každý bubeník sa cíti pod tlakom, keď rýchlo plynie čas, kapela čaká a vaše bicie neznejú tak, ako by ste chceli. TM-6 PRO vám umožní rýchlo si nájsť svoj zvuk na akomkoľvek koncerte. Tento Trigger modul, určený na hybridné bubnovanie, má pre vás pripravených až 500 nových samplovaných zvukov, od elektronických a spracovaných zvukov až po zvuky akustických bicích a zvukové prvky. Bubeníci, ktorí často menia štýly, môžu rýchlo prepínať medzi knižnicami zvukov. Vyskúšať si môžete elektronické zvuky: hutné syntetizátorové kopáky, vintage rytmery, zvuky tlieskania a SFX efekty, ako aj spracované zvuky - prierazné rytmičáky a kopáky s kompresormi. Vďaka výnimočne kvalitným zvukom akustických bicích, nahratých v slávnych svetových štúdiách Real World a Rockfield, získate ten najlepší old-school štýl. Zvýšte attack vášho rytmičáku a zvýraznite basy kopáku pomocou zvukových prvkov. To všetko máte na dosah ruky.

 

Oživte vaše hranie výrazovými prvkami integrovaných zvukov V-Drums

Pre vás ako pre profesionálneho bubeníka je dôležité, aby ste nestratili dynamiku. Získajte viac možností vďaka modulu TM-6 PRO, ktorý okrem zvukovej knižnice ponúka aj niekoľko prirodzených a expresívnych zvukov V-Drums. Táto funkcia dodá pocit istoty bubeníkom, ktorí ešte neobjavili koncept hybridných bicích. Môžete používať rovnaké techniky hrania ako by ste používali pri hraní na akustických bicích. Vďaka zvukom V-Drums a integrovanému konektoru ovládania Hi-hat Control je dokonca možné reprodukovať zvuk otvoreného a zatvoreného Hi-hatu.

 

Kopírujte zvuk bicích zo štúdiových nahrávok

Či už hráte cover verzie alebo koncertujete so slávnym umelcom, často budete musieť kopírovať zvuk bicích zo slávnych štúdiových nahrávok a bude na tom závisieť vaša reputácia. Funkcia User Sample modulu TM-6 PRO vám umožňuje importovať presné zvuky nahranej skladby z SD karty a využívať ich na vašej akustickej súprave. A to je len začiatok. Importované sample môžete jednoducho prispôsobiť: môžete ich kombinovať so zvukmi nahratými v module, môžete pridávať skvelé efekty alebo prepínať a mixovať vrstvené sample podľa sily úderov paličiek.

 

Prvý ambiciózny krok k hybridnej súprave

Je dôležité, aby sa s vašim hraním vyvíjala aj vaša súprava. Modul TM-6 PRO predstavuje prvý krok k ambicióznej hybridnej súprave, ktorá vám pomôže získať zaujímavejšie pracovné ponuky. Rozšírenie vašej akustickej súpravy je jednoduchšie, ako si možno myslíte. Stačí pripojiť Pady, Triggery a pedále do vstupov modulu (maximálne 12 Padov s využitím doplnkového Y-kábla) a užiť si hranie na štýlovej súprave s bleskurýchlou odozvou. Flexibilitu modulu TM-6 PRO zvyšujú štyri priame výstupy, ktoré fungujú ako mono kanály alebo dva stereo kanály na samostatné spracovanie zvuku (okrem toho sa dá nastaviť šesť výstupov mono kanálov alebo tri výstupy stereo kanálov, keď nastavíte hlavné výstupy na priame výstupy). Ku konkrétnym priamym výstupom môžete dokonca priradiť stopu skladby alebo „click“ stopu. Toto je vaša súprava a vy ju ovládate.

 

Rýchle prepínanie zvukov v zápale živého vystúpenia

Situácia sa na pódiu rýchlo mení a to môže pre bubeníka s tradičnou súpravou znamenať problém. Vy sa však môžete plne spoľahnúť na jednoduchú a intuitívnu obsluhu modulu TM-6 PRO. Vďaka trom ovládačom na úpravu zvuku (Sound Modify) na prednom paneli máte k dispozícii možnosť rýchlych a flexibilných úprav (a nemusíte pri tom zachádzať hlboko do ponuky), priame ovládanie spoločných parametrov, ako je hlasitosť, výška tónu a dozvuk, a variabilný +/- 2-oktávový rozsah, vďaka čomu sa jednoducho zladíte s akustickými bubnami. Ak zmeníte skupinu ovládačov, potom bude pomocou týchto ovládačov možné upravovať attack a doznievanie alebo efekt MFX. Ak chcete upraviť parametre niektorého z 30 typov efektu MFX, najefektívnejšie parametre pre každý typ sa vopred priradia ovládaču na intuitívnu úpravu. Modul TM-6 PRO vám dobre poslúži aj v štúdiu - je vybavený novým efektom Transient, ktorý ponúka flexibilné ovládanie attacku a doznievania. Budete tak pripravení na akékoľvek požiadavky producentov.

 

Okamžité prehľad a plnohodnotné ovládanie vďaka LED indikátorom

Pre koncertných bubeníkov nie je nič horšie ako nastavovanie súpravy vtedy, keď sa potrebujú sústrediť na svoj výkon. V zápale vystúpenia vám modul TM-6 PRO rýchlo poskytne všetky potrebné informácie formou LED indikátorov, ktoré reagujú na každú blanu a obruč zo 6 nezávislých Triggerov. LED indikátory sa nachádzajú aj okolo každého ovládača na úpravu zvuku a vďaka nim pohotovo pohľadom zistíte hodnotu parametra. Vďaka týmto prvkom získate pocit istoty a úplnej kontroly nad súpravou a vy sa tak môžete sústrediť len na hranie. 

 

Vylepšite svoje koncerty hraním so sprievodnou stopou alebo clickom

Sprievodné stopy a vodiace stopy („click“) sú pre bubeníkov neoceniteľné v mnohých situáciách. Vďaka modulu TM-6 PRO ich môžete jednoducho používať na živých vystúpeniach aj skúškach. Sprievodné audio stopy uložené na SD karte môžete prehrávať priamo z pamäte. Môžete si teda uložiť celu skladbu na živé vystúpenie alebo si zajamovať do set listu, či už hráte s kapelou alebo sami. Pri exportovaní sprievodných stôp zo softvéru DAW môžete zároveň vytvoriť aj „click“ stopu. Potom sprievodnú stopu a vodiacu stopu uložte ako WAV súbory na SD kartu a prehráte ich súčasne a synchronizovane ‑ s clickom v slúchadlách (aj keď click môžete prehrávať cez akýkoľvek výstup alebo ho môžete poslať ostatným spoluhráčom).

 

Flexibilný partner pre počítačovú hudobnú produkciu

Pre vás, ako pre moderného hudobníka, je dôležité, aby každý nový prírastok v súprave hral dobre aj s počítačom. Flexibilný modul TM-6 PRO funguje ako Trigger-to-MIDI prevodník s audio rozhraním, takže môžete prehrávať sprievodnú aj vodiacu stopu z počítača cez USB kábel. Funkcie audio/MIDI rozhrania ponúkajú 8 vstupov/8 výstupov (maximálne) s vzorkovacou frekvenciou 44,1 kHz/48 kHz/96 kHz a funkciou MIDI IN/OUT. Každý audio vstup/výstup je priradený k jednotlivým výstupom modulu TM-6 PRO: ľavé/pravé slúchadlo, hlavný ľavý/pravý výstup a priame výstupy 1 – 4. Možnosti sú otvorené: môžete reprodukovať sprievodnú stopu z počítača cez konkrétny výstup alebo nahrávať zvuk z konkrétneho priameho výstupu do softvéru DAW cez USB audio.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia