Kategórie
 
 
 
 
 

Roland TM-1

Trigger modul pre hybridné bicie
Kód produktu:4353
Výrobca:Roland
Dodacia lehota
Dostupnosť: Info telefonicky alebo mailom
Bežná cena: 169,00 € Vaša cena: 153,00 € Ušetríte: 16,00 €

Roland TM-1

 • Najjednoduchší spôsob, ako začať s hybridným bubnovaním
 • Jednoduché a intuitívne ovládanie s priamymi ovládačmi pre všetky Trigger funkcie
 • Vďaka kompaktným rozmerom, napájaniu pomocou batérií a odolnej pedálovej konštrukcii modul jednoducho začleníte do svojej klasickej súpravy
 • Dva integrované pedálové spínače pre spúšťanie zvukov, prepínanie súprav a stíšenie zvuku z modulu
 • Hodí sa pre akýkoľvek hudobný štýl, od rocku a metalu až po elektronickú hudbu a mnohé ďalšie
 • 15 továrenských zvukov súprav a takmer neobmedzené možnosti úpravy zvuku pomocou praktickej editačnej aplikácie
 • Bezplatná aplikácia TM-1 Editor (Mac/Windows, iOS/Android) poskytuje prístup k ďalším viac ako 150 zvukom, možnosť importovať sample a ďalšie funkcie
 • Kompatibilné Triggery Roland série RT pre akustické bicie a rôzne Trigger pady Roland
 • Pripojiť je možné dva pady alebo Triggery (dve samostatné Trigger zariadenia alebo jedno duálne Trigger zariadenie)
 • Po pripojení k počítaču funguje aj ako Trigger-to-MIDI prevodník
 • USB rozhranie na komunikáciu s editorom a Trigger-to-MIDI konverziu
 • Jednoduché riešenie pre spojenie hybridnej technológie a akustickej súpravy

  Na hybridných súpravách sa v súčasnosti hrá všade, na veľkých štadiónoch aj v malých kluboch a baroch. Vyťažení profesionálni bubeníci sú radí, ak môžu včleniť štúdiový zvuk do akustickej súpravy a zahrať elektronické perkusné party, ktoré sú pre moderné hudobné štýly tak dôležité. Spočiatku sa môže zdať, že vytvorenie akusticko-elektronickej súpravy je zložité. S modulom TM-1 však môže do hybridného sveta jednoducho vstúpiť každý bubeník. Jednoducho začleňte do svojej zostavy jeden alebo viac Trigger zariadení Roland, pripojte ich k modulu TM-1 a nastavte si zvuk, aký potrebujete. Vďaka špeciálnym ovládačom citlivosti, výšky tónu a ďalších funkcií nepotrebujete na ovládanie žiadne technické znalosti. Stačí otáčať ovládačmi, kým nezískate ten správny zvuk, a začnite hrať.
   

 • 15 továrenských súprav pre akýkoľvek koncert

  Ak hráte koncert len na akustickej súprave, zmeniť zvuk je náročné alebo nemožné. S hybridnou súpravou sa však dá zvuk meniť okamžite. Teraz môžete hrať so zvukom bubnov, ktoré ste si nemohli vziať na koncert, alebo môžete použiť sample a slučky na vylepšenie a rozšírenie palety zvukov vašich bicích. Modul TM-1 je vybavený 15 továrenskými súpravami s dvoma nástrojmi pre každú z nich. Bezplatná editačná aplikácie poskytuje prístup ku knižnici s viac ako 150 ďalšími zvukmi vrátane kopáku, rytmičáku a ďalších bubnov, a dokonca aj k syntetizátorovým slučkám. Vďaka možnosti pridania vlastných zvukov prostredníctvom aplikácie sú zvukové možnosti prakticky nekonečné. Bez ohľadu na to, čo chcete dosiahnuť, nebola zmena zvuku počas vystúpenia nikdy jednoduchšia.

 • Editačná aplikácia pre import samplov a rýchle vytvorenie zvukov

  S hybridnou súpravou si môžete vybrať a prispôsobiť zvuky pre celý setlist, takže v každej skladbe dosiahnete dokonalý zvuk bicích. Vďaka aplikácii TM-1 Editor máte prístup k všetkým interným zvukom modulu, možnosť importovať vlastné originálne sample, priradiť zvuky jednotlivým Trigger padom a jednoducho ich prispôsobovať podľa potreby. Z počítača tabletu, smartfónu alebo dokonca cloudového úložiska sa dajú naimportovať až šesťsekundové sample. Nemusíte si ani nosiť na koncert laptop a meniť pomocou neho zvuky na poslednú chvíľu. Stačí vám váš smartfón.

 • Vylepšite zvuk svojich akustických bicích Triggermi Roland série RT

  Zvuk akustických bicích je prvoradý, no pri živých vystúpeniach sa takmer vždy sa dá ešte vylepšiť. Kopák a rytmičák sú základom zvuku kapely, no nie je ľahké vyladiť ich zvuk tak, aby vynikali aj pri hre gitár, basy a klávesov. Pomocou Triggerov Roland série T pre akustické bicie môžete vrstviť sample z modulu TM-1 so zvukom samotného kopáku a rytmičáku a spoločne zvýšiť ich hlasitosť cez PA systém. Získate tak lepšiu prieraznosť, čistotu a hĺbku, ktoré dokonale doplnia základný akustický zvuk. Už roky vylepšujú metaloví bubeníci zvuk svojich kopákov elektronickými samplami, najmä ak hrajú rýchle dvojkopáky. Vďaka tomu ich dokážu dostať do popredia v nahustenom mixe. Táto technika však nie je určená len pre rýchlych hráčov. Výhody hybridnej technológie spolu s modulom TM-1 môže využívať každý bubeník.

 • Rozšírte svoju paletu bicích o Trigger pady Roland

  Modul TM-1 je tiež skvelý spôsob, ako rozšíriť repertoár zvukov akustickej súpravy. Pridaním elektronického bicieho padu môžete hrať s akýmkoľvek zvukom, aký mu priradíte. K dispozícii sú dva Trigger vstupy, do ktorých môžete zapojiť dva samostatné Trigger pady alebo jeden duálny Trigger pad. S modulom TM-1 funguje väčšina bicích padov Roland, vrátane kompaktného padu BT-1 Bar Trigger Pad, pedálu KT-10 Kick Trigger Pedal, padov V-Pad a činelov V-Cymbal. Pripojiť môžete dokonca aj pedálové spínače BOSS, ako napríklad FS-5U alebo FS-6, a používať ich ako kompaktné podlahové Triggery. Nezabúdajte, že na spúšťanie zvukov môžete používať aj pedálové spínače integrované v module TM-1.

 • Ultra prenosný a stavaný na cestovanie

  Vďaka kompaktným rozmerom a stompboxovej konštrukcii si môžete modul TM-1 vziať so sebou kamkoľvek a jednoducho ho umiestniť vedľa ostatné zariadenia na podlahe. Napájať ho možno aj pomocou batérií, takže už nemusíte hľadať elektrickú zásuvku, keď sa musíte rýchlo rozložiť alebo keď hráte vonku. Modul TM-1 je dostatočne ľahký, aby ste si ho mohli jednoducho hodiť do tašky alebo nástrojového puzdra, a vďaka kovovému telu a pevným pedálovým spínačom je dostatočne odolný.

 • Trigger-to-MIDI konverzia pre váš počítač

  Či už tvoríte doma, v štúdiu alebo hráte naživo, niekedy je potrebné po údere na pad odoslať MIDI signál. Modul TM-1 vykoná túto Trigger-to-MIDI konverziu jednoduchým pripojením k počítaču cez USB. vďaka tomu môžete spúšťať zvuky v bicích sampleroch a pripájať nástroje, nahrávať MIDI stopy v DAW, ovládať klipy a ďalšie funkcie v softvéri, ako je napríklad Ableton Live.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia