Kategórie
 
 
 
 
 

 

Radi vám pomôžeme s výberom najvhodnejšieho nástroja pre vaše potreby !

 
 

Korg KROME 88 EX

Workstation
Kód produktu:4351
Výrobca:Korg
Dodacia lehota
Dostupnosť: Info telefonicky alebo mailom
Bežná cena: 1.499,00 € Vaša cena: 1.359,00 € Ušetríte: 140,00 €

Korg KROME 88 EX


Music Workstation


Fascinujúci, moderne znejúci syntetizátor so zameraním na „ZÁKLADY BUDÚCNOSTI“


KROME, najpredávanejší syntetizátor s obsahom zameraným na najpoužiteľnejšie zvuky v ľahko ovládateľnej platforme sa dočkal významného oživenia. Inovovaný tak, aby spĺňal požiadavky aktuálnej hudobnej scény, kladie KROME EX zvláštny dôraz na zvuky, ktoré sa hodia do produkcií každého typu.


Popri štandardných zvukoch, ktoré nikdy nezostarnú, má KROME EX množstvo nových programov a PCM dát, vrátane programov piana pripravených špeciálne pre tento produkt. Tento nástroj ponúka ihneď použiteľné zvuky vysokej kvality, ktoré plne využívajú veľké hráčske možnosti KROME. Nové telo má tiež vylepšenú konštrukciu a vzhľad, ktoré sprevádzajú nové zvuky.


Hudobná pracovná stanica pre hrajúcich muzikantov a producentov všetkých hodností. KROME EX.


Okamžite použiteľné, dôkladne vybrané zvuky


Držať krok so svetovou hudobnou scénou, ktorá sa denne vyvíja, je výzva pre každého tvorcu nástrojov a Korg ju rád prijal. KROME EX je odpoveďou na otázku „Aké zvuky by mala obsahovať súčasná prenosná syntetizátorová pracovná stanica?“


V prvom rade sme sa zamerali na EDM (Electronic Dance Music), ktorá dobýja svet. Bohato efektované polyfonické zvuky pripomínajúce veľké priestory, jasné a ostré syntetické sólové zvuky, a prierazné bicie sady ktoré rozhýbu poslucháčov sú niektoré zo základných zvukov, ktoré sme pridali. Tiež sú tu nové etnické nástroje ako steel drum, kalimba a kokyu, ako aj Hollywoodske zvukové efekty často používané vo filmových traileroch alebo reklamách. KROME EX obsahuje hudobný katalóg dneška, takže užívatelia môžu jednoducho vybrať program a hneď začať komponovať súčasne znejúce skladby.


To najlepšie zo základov


Hlavnou prioritou pre našich zvukových dizajnérov je mať zvuky „chleba s maslom“, ktoré sú vždy použiteľné. KROME EX je vybavený zvukmi zameranými na dlhovekosť, ako piano a elektrické piano, ktoré sú základom akéhokoľvek klávesu, ako aj bicie, nevyhnutné pre pracovnú stanicu.


Zvuky pián KROME EX sú kľúčové


Zvuky pián sú obzvlášť dôležité takmer pre každý klávesový nástroj. KROME EX má nové zvuky koncertného krídla. Tieto zvuky boli nahrávané pod dohľadom Seigena Ono, osobnosti v oblasti DSD nahrávania a masteringu, majú krásne čistý zvuk, ktorý stavia na úspechu „German D Grand“ pôvodného KROME, a ďalej rozširujú rozsah pianových zvukov. Ďalej je pridané piano, často používané v pope.


Elektrické piana, krásne teplé a realistické


Pre mnohých klávesových hráčov je realistický zvuk elektrického piana taký dôležitý, ako zvuk akustického piana. KROME ponúka tri typy elektrických pián. Aby bola zabezpečená verná odozva, bolo použitých osem dynamických úrovní. Na tento účel bola vyčlenená obrovská PCM pamäť takého rozsahu, že iba jedno z týchto typov elektrických pián obsahuje viac sample dát, ako celá zvuková pamäť typického PCM syntetizátora. Okrem toho boli starostlivo vymodelované vintage zosilňovače, kombá a klasické efekty, také dôležité pre tieto nadčasové zvuky, takže sa môžete plne ponoriť do zážitku z elektrického piana.


Bicie zvuky s jemným ovládaním priestoru
Keď produkujete na hudobnej pracovnej stanici, integrované bicie sady hrajú podstatnú úlohu. KROME EX má obrovskú zbierku viac než 2500 samplov bicích v 48 prednahratých sadách. Jedna z pozoruhodných sád je „Jazz Ambience Drums“. Jej sýty zvuk využíva prednosti veľkokapacitnej PCM pamäte KROME EX a poskytuje úplne novú úroveň čistoty a realizmu. Nastavenie vyváženia mixu medzi priamym zvukom (mikrofón umiestnený blízko hlavy alebo činelu) a priestorovým zvukom (nahraným cez vzdialený mikrofón zachytávajúci dozvuk miestnosti) vám umožňuje vytvoriť bohatý zvuk bicích s presným vyvážením a charakterom, aký chcete.


Drum Tracks s realistickými rytmami


Stlačte len jediné tlačidlo a zapnete funkciu Drum Track s realistickými rytmami nahranými profesionálmi na zvukoch štúdiovej kvality KROME EX. Hrajte s nimi, alebo ich použite do vašej hudobnej produkcie. Okrem viac než 600 patternov prevzatých z KRONOS je tam veľa miesta aj na uloženie užívateľských patternov. Bicie patterny sa dajú vytvoriť a používať so sekvencerom, ale tiež môžu slúžiť ako rytmický sprievod počas vašej hry, alebo ich môžete kreatívne využívať na vašich živých vystúpeniach.


Odborne vytvorené žiadané zvuky vrátane 896 programov a 512 kombinácií


Okrem piana, elektrického piana a bicích má KROME EX bohatú zbierku zvukov pokrývajúcich široký rozsah štýlov, čo uspokojí mnohé potreby. Stimulujte vašu kreativitu výberom ktoréhokoľvek z 896 programov alebo 512 kombinácií. Každý z nich bol starostlivo vyrobený v profesionálnom štúdiu hrajúcimi hudobníkmi tak, aby ponúkal použitie v reálnom svete ako bohaté, čisté sprievodné party alebo vzletné sóla. Okrem toho môžete krútiť, prispôsobiť, vytvoriť a uložiť vaše vlastné zvuky.


Dva polyfónne arpegiátory


V módoch Combination alebo Sequencer môžu naraz bežať dva arpegiátory. Okrem štandardných patternov arpegia môžu generovať gitarové alebo basové rify, bicie patterny, alebo môžu byť použité aj ako stavebné prvky pre zvukový dizajn na vytvorenie padov, syntetických zvukov a zvukových efektov s jemným pohybom. Tiež môžete voľne editovať ktorékoľvek patterny a vytvoriť tak svoje vlastné originály.


Ríša divov


KROME EX má plnú výbavu funkcií, ktoré očakávate od hudobnej pracovnej stanice KORG, začínajúc 16-stopovým sekvencerom. Ale je tam toho oveľa, oveľa viac. KROME EX prichádza doplnený bohatou zbierkou nástrojov podporujúcich vašu kreativitu. Napríklad pohodlná funkcia Auto Song Setup; ak vás inšpirácia zasiahne počas hrania programu alebo kombinácie, jednoducho stlačte REC a okamžite začnete nahrávať. Každý Template Song priradí populárne zvuky stopám sekvencera s predzapojenými efektami zodpovedajúcimi špecifickému hudobnému žánru. Bleskurýchlo vytvorte aranžmány s použitím Cue List KORG a postavte armádu okamžite prístupných patternov s použitím funkcie RPPR (Realtime Pattern/Play Recording). Vráťte sa späť a môžete čokoľvek zmeniť s použitím pohodlnej editácie cez piano-roll.


Prirodzený výraz


Modely KROME EX 61 a 73 majú polovyváženú klaviatúru s úžasným pocitom a odozvou, ideálnou pre hru piana v akomkoľvek štýle, dynamického organu alebo pyrotechnických syntetizátorových sól. KROME EX 88je vybavený klaviatúru KORG NH (Natural Weighted Hammer Action), ktorá zaisťuje, aby sa každá dynamická nuancia vašej hry odrazila vo zvuku pri hraní napríklad piana alebo elektrického piana.


Hliníkový panel, ktorý vynikne na pódiu a dizajn s pocitom solídnosti a pevnosti


Zabalené do tmavých farieb má telo KROME EX ladné línie s krivkami na bokoch a lesklý povrch vrchného hliníkového panela. Tento charakteristický dizajn vynikne aj na zaplnenom pódiu a v publiku zanechá silný dojem svojím vzhľadom, ako aj jasným zvukom.


Intuitívne rozhranie TouchView™


Veľký farebný TouchView displej 800 x 480 pixelov súčasne zobrazuje množstvo parametrov a poskytuje výbornú viditeľnosť. Ak chcete zmeniť zvuky alebo upraviť parametre, jednoducho sa dotknite obrazovky. Podporovaná je editácia ťahaním prsta, čo vám umožňuje priamo používať zobrazené slidery a knoby. Výhody TouchView rozhrania využívajú mnohé funkcie, napríklad editor piano-roll, stopky pre pohodlné sledovanie času živého vystúpenia a číselná klávesnica pre zadávanie numerických hodnôt.


USB a SD úložisko


Pre prenos údajov MIDI pripojte KROME EX cez USB k počítaču. Súbory je možné uložiť aj na samostatne dostupnej karte SD.


KROME EX špecifikácie


Klaviatúra
KROME-61: Polovyvážená klaviatúra. Dynamika je podporovaná, aftertouch nie je podporovaný.
Štandardne C2 - C7 (transponovateľné v rozsahu [C1...C6]-[C3...C8])


KROME-73: Polovyvážená klaviatúra. Dynamika je podporovaná, aftertouch nie je podporovaný.
Štandardne C1 - C7 (transponovateľné v rozsahu [C0...C6]-[C2...C8])


KROME-88: NH (Natural Weighted Hammer Action) klaviatúra. Dynamika je podporovaná, aftertouch nie je podporovaný.
Štandardne A0 - C8 (transponovateľné v rozsahu [A-1...C7]-[A1...C9])
*NH (Natural Weighted Hammer Action) klaviatúra reprodukuje pocit z hry na akustické piano s väčším odporom v nízkych tónoch a ľahšou odozvou vo vysokých tónoch.


Systém
EDS-X (Enhanced Definition Synthesis - eXpanded)


Zvuky
Maximálna polyfónia: 120 hlasov (120 oscilátorov) / Single mód. 60 hlasov (120 oscilátorov) / Double mód
*Maximálna polyfónia súčasne znejúcich hlasov sa mení v závislosti od nastavenia oscilátorov, dynamického prelínania a toho, či používate mono alebo stereo multisample.


PCM pamäť
4 GB (v prípade lineárnej PCM konverzie 48 kHz, 16-bit)
728 multisamplov (vrátane 44 stereo multisamplov)
2,502 bicích samplov (vrátane 574 stereo bicích samplov )


Program
Oscilátor: OSC1 (Single); OSC1 + 2 (Double): Stereo multisample podporujú 8 dynamických zón na oscilátor s prepínaním, prelínaním a vrstvením
Filtre: štyri typy zapojenia filtrov (single, serial, parallel, 24 dB). Dva multimódové filtre na oscilátor (low pass, high pass, band pass, band reject)
Driver: nelineárny driver a low boost pre každý hlas
EQ: Tri pásma s parametrickými stredmi
Modulácia: pre každý oscilátor dva generátory obálok (Filter & Amp), dva LFO, dva generátory sledovania klaviatúry (Filter & Amp), dva AMS mixy, Pitch EG, Common LFO, dva všeobecné generátory sledovania klaviatúry


Kombinácie
Počet timbrov: Max 16. Pre každý timber klávesové a dynamické split/layer/crossfades.
Modifikácie nastavení programu funkciou Tone Adjust.


Bicie sady
Stereo a mono bicie sample. 8 dynamických zón switch (crossfades & layers)


Počet kombinácií / programov / bicích sád
Užívateľské kombinácie: 768 Combination (512 prednahratých)
Užívateľské programy: 1536 Program (896 prednahratých)
Užívateľské bicie sady: 80 Drum Kit (48 prednahratých)
Presetové programy: 256 GM2 programov + 9 GM2 bicích programov


Efekty
Insert efekty: 5 Insert efektov (stereo in/out)
Master efekty: 2 Master efekty (stereo in/out)
Total efekty: 1 Total efekt (stereo in/out)
Timbre / Track EQ: 3-pásmový EQ pre 1 timber / v 1 stope
Typy efektov: 193 typov (Použiteľné ako insert, master, alebo total efekty. Avšak dvojité efekty sa nedajú použiť ako total efekt.)
Modulácia: dynamická modulácia, 2 všeobecné LFO
Ovládacie zbernice efektov: Stereo side chain (Limiter, Gate, Vocoder atď.)
Efektové presety: 32 presetov pre efekt


Polyfonický arpegiátor
Mód Program: 1 arpegiátor
Mód Combination, Sequencer: dostupné sú 2 arpegiátory.
Počet patternov: 5 presetových arpegio patternov, 1088 užívateľských arpegio patternov (960 prednahratých)


Bicie stopy
Presetové patterny: 710 patternov (Spolu s presetovými patternami módu Sequencer)
Užívateľské patterny: 1000 patternov (Pattern vytvorený v móde Sequencer sa dá skonvertovať do užívateľského patternu bicej stopy). Konfigurovateľné “Trigger Mode / Sync / Zone”


Sekvencer
Stopy: 16-stopový + 1 master track
Počet skladieb: 128 skladieb
Rozlíšenie: 1/480
Tempo: 40.00 - 300.00 (1/100 BPM rozlíšenie)
Maximálna pamäť: 210 000 MIDI eventov
Šablóny skladieb: 16 presetových / 16 užívateľských šablón skladieb
Cue List: funkcia 20 Cue List. Skladby sa dajú zoradiť postupne alebo opakovane až v 99 krokoch, cue list sa dá konvertovať naspäť do skladby.
Pattern / RPPR (Realtime Pattern Play and Recording): 710 Presetov / 100 Užívateľských patternov (pre skladbu). 1 pattern set pre skladbu
Formát: KORG (KROME) formát, SMF formát 0 a 1


Médiá
Médiá: Load, Save, Utility, funkcia Data filer (ukladanie a nahrávanie MIDI System Exclusive dát)


Kontroléry
Kontroléry: Joystick, SW [1], SW [2]
Ovládanie v reálnom čase: [SELECT] prepínač: REALTIME CONTROL (TONE, USER), ARP
4 knoby; REALTIME CONTROL: Real-time Modulation, Arpeggio control
Bicia stopa: [DRUM TRACK] spínač On/Off
Arpegiátor: [ARP] spínač On/Off


Užívateľské rozhranie
Displej: Touch view grafické užívateľské rozhranie, 7-palcový farebný TFT LCD, 800 x 480 pixel, vstavané ovládanie jasu LCD
Prepínač módov: [COMBI], [PROG], [SEQ], [GLOBAL], [MEDIA] spínače
Zadávanie hodnôt: [VALUE] koliesko, [INC], [DEC] spínače, 10-číselná klávesnica ([0] - [9], [-], [.], [ENTER], [COMPARE])
BANK spínač: [A], [B], [C], [D], [E], [F] spínač (v móde Combination sú dostupné spínače [A], [B], [C], [D])
Spínače sekvencera: [PAUSE], [REW], [FF], [LOCATE], [REC], [START / STOP]
TEMPO: [TEMPO] knob, [TAP] spínač
Ďalšie: [PAGE] spínač, [WRITE] spínač, [EXIT] spínač, [VOLUME] knob, Contrast knob


Výstupy
AUDIO OUTPUT (L / MONO, R):
6.3 mm (Mono) jack, nesymetrický.
Výstupná impedancia: 1.1 [kΩ] (L / Mono konektor: v prípade mono výstupu = 550 [Ω]).
Maximálna úroveň: +16.0 [dBu], záťažová impedancia: viac ako 10 [kΩ].


Slúchadlový výstup:
3.5 mm Stereo jack.
Výstupná impedancia: 33 [Ω].
Maximálna úroveň: 60 + 60 [mW] (v prípade záťaže 33[Ω])


Riadiace vstupy
DAMPER pedál (podporuje Half Damper)
ASSIGNABLE SWITCH
ASSIGNABLE PEDAL


Ďalšie
MIDI: IN, OUT
USB: USB-MIDI Interface (TYPE B) x 1
Slot na SD kartu: Max. 2 GB / SD pamäťová karta je podporovaná
Max. 32 GB/ SDHC pamäťová karta je podporovaná
(SDXC pamäťová karta nie je podporovaná)


Základné špecifikácie


Napájanie: napájací adaptér (12 V, 3.5 A), vypínač POWER
Rozmery (Š x H x V):
KROME EX-61: 1027 mm × 313 mm × 93 mm
KROME EX-73: 1191 mm × 313 mm × 93 mm
KROME EX-88: 1448 mm × 383 mm × 131 mm
Hmotnosť
KROME EX-61: 7.2 kg
KROME EX-73: 8.2 kg
KROME EX-88: 14.7 kg
Spotreba energie: 13 W (KROME EX-61 / KROME EX-73 / KROME EX-88)


Dodávané príslušenstvo
Napájací adaptér, príručka pre rýchly začiatok Quick Start Guide


Voliteľné príslušenstvo
XVP-20 Expression/volume pedál
EXP-2 nožný ovládač
DS-1H damper pedál
PS-1 pedálový spínač
PS-3 pedálový spínač


Systémové požiadavky pre “počítač s KORG USB-MIDI driverom”
Windows
OS: Microsoft Windows XP Home Edition/Professional SP3, neskorší Windows Vista SP2 (všetky vydania vrátane 64-bitového vydania), Windows 7 (všetky vydania vrátane 64-bitového vydania)
Počítač: s USB portom (odporúča sa Intel USB Host Controller)
macOS
OS: Mac OS X 10.5 alebo vyšší
Počítač: Intel Mac s USB portom podporujúci Mac OS X 10.5 alebo vyšší


* Všetky názvy produktov, spoločností a štandardov sú ochranné známky alebo registrované ochranné známky ich príslušných vlastníkov.
* Vzhľad a špecifikácie produktov sa môžu zmeniť bez upozornenia.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia