Kategórie
 
 
 
 
 
Boss VE-500
Boss VE-500
Boss VE-500
 

Boss VE-500

Vokálový procesor
Kód produktu:4236
Výrobca:Boss
Dodacia lehota
Dostupnosť: Info telefonicky alebo mailom
Bežná cena: 419,00 € Vaša cena: 398,00 € Ušetríte: 21,00 €

BOSS VE-500 Vocal Performar

Špičkové vokálne efekty pre váš pedalboard

 

Ak ste ako väčšina gitaristov, trávite množstvo času výberom tých správnych zosilňovačov a pedálov, aby ste si mohli vytvoriť svoj vlastný zvuk. No ak v kapele aj spievate, nebolo ľahké venovať vokálu rovnakú pozornosť. Až do teraz. Pokročilý vokálny efekt VE-500 Vocal Performer vám poskytne všetko potrebné pre vytvorenie vokálnych harmónií a efektov v kompaktnom stompboxe, ktorý dokonale zapadne medzi klasické gitarové efekty vo vašom pedalboarde.

Vďaka výkonnému DSP procesoru BOSS vám VE-500 poskytne zvuk profesionálnej kvality, sofistikované funkcie harmonizéra a korekcie výšky tónu, ktoré automaticky sledujú akordy, ktoré hráte na gitare. Je vybavený aj skvelým vocoderom a nástrojmi pre vylepšenie základného zvuku, prvotriednymi efektmi Modulation, Delay a Reverb, plus špeciálnymi efektmi, ako napríklad Distortion, Filtering a ďalšie. Vďaka programovateľným pamätiam môžete v okamihu vyvolať obľúbené nastavenia pre akúkoľvek skladbu alebo štýl. VE-500 je dokonalý doplnok pedalboardu pre spievajúcich gitaristov - umožňuje špičkové spracovanie vokálov a zapadne medzi štandardné gitarové efekty.

 

Pokročilý vokálny multiefektový stompbox pre spievajúcich gitaristov

 • Automatické funkcie Harmony a Pitch Correction, nové prepracované BOSS algoritmy pre dokonalé sledovanie vášho hrania a špičkový zvuk
 • Najlepšia kvalita zvuku a výkonný DSP procesor BOSS pre spracovanie vokálov až s deviatimi efektmi súčasne
 • Široký výber efektov špeciálne vyladených pre vokály - sekcia Enhance pre tvarovanie základného tónu, efekty Reverb, Delay, Modulation, Distortion, ekvalizér, filter a    mnoho ďalších typov na dodatočné spracovanie
 • Všestranný a kreatívny efekt Vocoder pre vytvorenie elektronického hlasu a „talk-box“ zvuku na základe gitarového vstupu
 • Rôzne možnosti zapojenia efektov pre spracovanie živých a harmonizovaných vokálov spoločne alebo samostatne 
 • Špeciálny Looper
 • XLR mikrofónový vstup s nastaviteľnou citlivosťou a fantómovým napájaním           
 • Vstup GUITAR IN pre spracovanie harmónie, výšky tónu a vocodera; THRU výstup pre odosielanie nespracovaného signálu do gitarových pedálov
 • Stereo XLR výstupy na odosielanie zvuku vokálov do PA mixu alebo rekordéra
 • Tri priraditeľné pedálové spínače pre ovládanie efektov v reálnom čase, plus podpora pre dva externé pedálové spínače alebo Expression pedál
 • 99 používateľských pamätí pre uloženie nastavení patchov
 • Tri priraditeľné ovládače pre rýchly prístup k základným parametrom počas hrania
 • MIDI vstup a USB-MIDI prevodník na prepojenie procesora harmónií a výšky tónu z externých MIDI klávesov alebo sprievodných stôp z DAW
 • Editačný/archivačný softvér (Mac/Windows) na úpravu zvukov a správu patchov cez USB

 

 

Všetky vokálne efekty priamo vo vašom pedalboarde

VE-500 s rozsiahlymi možnosťami úpravy zvuku je profesionálny vokálny procesor, s ktorým môžete rôznymi spôsobmi tvarovať svoj hlas, od jemného ladenia až po dramatické efekty použité na mnohých moderných nahrávkach. Vďaka novému vylepšenému procesoru harmónií a výšky tónu môžete jednoducho rozšíriť svoj zvuk o vokálne harmónie v reálnom čase a ďalšie efekty.

Vďaka stomboxovému dizajnu môžete jednoducho integrovať VE-500 do akéhokoľvek pedalboardu. Stačí zapojiť gitaru do nástrojového vstupu na podporu funkcií harmónie, výšky tónu a vocodera a použiť THRU výstup na odosielanie nespracovaného signálu do ostatných pedálov. Stereo XLR výstupy efektu VE-500 vám umožnia odosielať spracované vokálne zvuky priamo do PA mixu, posluchového monitora na pódiu alebo do nahrávacieho zariadenia.

 

Automatická multi-partová vokálna harmónia cez gitaru alebo MIDI

Nemáte v kapele dobrých sprievodných vokalistov? Efekt VE-500 je dokonalé riešenie - dokáže jednoducho „naplniť“ vaše skladby bohatými skvelo znejúcimi vokálnymi harmóniami. Automatický procesor harmónií vychádza z technológie BOSS, ktorá sníma akordy a tóniny, ktoré hráte na gitare, a v reálnom čase vytvára z vášho spevu krásne prirodzené harmónie zložené z dvoch až troch partov. Použitím iných harmonických režimov efektu VE-500 môžete podľa potreby upravovať harmónie pre skladby, ktoré majú komplexnejšie oktávové štruktúry. Funkciu Harmony môžete riadiť aj cez cez MIDI (MIDI alebo USB vstupy efektu VE-500), vďaka čomu môžete vytvárať živé harmónie s dokonalou výškou tónu pomocou MIDI klávesov alebo sprievodných skladieb prehrávaných z DAW programu.

 

Pôsobivé vokálne efekty

Efekt VE-500 je vybavený rôznymi efektmi s množstvom nastaviteľných parametrov, pomocou ktorých môžete vytvoriť akýkoľvek vokálový zvuk. Okrem toho sú k dispozícii rôzne možnosti zapojenia efektov na spracovanie živých a harmonizovaných vokálov spoločne alebo samostatne. V sekcii Enhance môžete vyladiť svoj hlas pomocou základných funkcií, ako je Compressor, De-esser a ekvalizér; potom môžete hlas jemne prifarbiť alebo mu dodať bohatý atmosférický tón pomocou dvoch špeciálnych sekcií Reverb a Delay. K dispozícii sú aj štyri nezávislé efektové procesory, z ktorých každý obsahuje obrovský výber efektov. Oživte váš zvuk pridaním efektu Chorus, Flanger alebo Tremolo, predajte k tomu Reverb alebo Delay, prípadne použite výrazné efekty, ako napríklad Distortion, Radio Voice, Ring Mod, Slicer, filtre a ďalšie. Možnosti sú neobmedzené!    

 

Popustite uzdu svojej kreativite s integrovaným Vocoderom

Ďalšou skvelou funkciou efektu VE-500 je výkonná funkcia Vocoder, ktorej základom je jedinečný a inovatívny pedál BOSS VO-1 Vocoder. Spevom do pripojeného mikrofónu počas hrania môžete meniť zvuk gitary na elektronické hlasy a množstvo úplne nových zvukových odtieňov pre moderné hudobné štýly. Dokonca je možné replikovať tradičný „talk-box“ zvuk a získať okamžitý prístup ku klasickým zvukom „hovoriacej sólovej gitary“ bez použitia talk-box zostavy a ústnej trubky.

 

Vždy dokonalé ladenie a vytváranie špeciálnych efektov vďaka funkcii automatickej korekcie výšky tónu

VE-500 je vybavený aj špeciálnou sekciou pre korekciu výšky tónu, ktorá funguje cez gitaru alebo MIDI, rovnako ako funkcia Harmony. Môžete ju použiť na stabilizáciu výšky tónu, ktorá je užitočná najmä v prípade, ak váš spev nie je dokonalý, no musíte do zvuku kapely prispieť hlavnými alebo sprievodnými vokálmi. Okrem toho sa dajú prepínať alternatívne režimy, ktoré poskytujú výrazne skreslené zvuky typické pre moderné hity vrátane korekcie výšky tónu, elektronických tónov a dokonca zvuky robotického hlasu.    

 

Dokonalé ovládanie

Vďaka veľkému displeju a panelu s ovládačmi a tlačidlami je vytváranie a vyvolanie zvukov jednoduché. Po vytvorení môžete nastavenie jednoducho uložiť do jedného z 99 používateľských umiestnení (Patch) a rýchlo ich znova vyvolať počas hrania. K dispozícii je aj editačný/archivačný softvér, pomocou ktorého môžete organizovať zvuky z počítača so systémom Mac alebo Windows. K trom ovládačom na paneli môžete priradiť vaše obľúbené parametre a upravovať ich priamo počas hrania. Tri integrované pedálové spínače ponúkajú prístup k množstvu funkcií, vrátane výberu patchov, zapínania a vypínania jednotlivých efektov, funkciám Harmony a Looper a ďalším. Možnosti ovládania sa dajú rozšíriť externými pedálovými spínačmi, Expression pedálom alebo MIDI zariadením. 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia