Kategórie
 
 
 
 
 

IK Multimedia AXE I/O

USB audio prevodník, zvuková karta
Kód produktu:4378
Výrobca:IK Multimedia
Dodacia lehota
Dostupnosť: obvykle 2 dni
Vaša cena: 349,00 €

IK Multimedia AXE I/O

 

Axe I / O je USB audio rozhranie navrhnuté predovšetkým pre potreby nahrávajúcich gitaristov. Okrem skvelého zvuku ponúka množstvo funkcií a bohatú SW výbavu, ktorú ocenia najmä hráči na gitaru, či basu.

2 in / 5 out (výstup Amp Out s nízkou úrovňou šumu)
2 nízko-šumové mikrofónne / symetrické linkové vstupy
2 symetrické výstupy pre monitory / 2 linkové výstupy
2 plne konfigurovateľné vstupy pre externé ovládače
slúchadlový výstup
trojitá topológia vstupného obvodu s technológiou Z-TONE ™
dva typy nástrojového preampu (JFET / Pure)
mikrofónny predzosilňovača v triede A
MIDI In / Out
plne programovateľný dátový ovládač
vstavaná ladička
odolný / kompaktný kovový skelet
USB 2.0 pre pripojenie k Mac / PC
súčasťou výbavy AmpliTube 4 Deluxe, 10 špičkových plug-inov T-Racks a Ableton Live 10 Lite

Prvotriedne audio rozhranie pre záznam a editáciu gitarového zvuku

Ako priekopník v oblasti zvukových simulácií strávila spoločnosť IK Multimedia štúdiom nahrávanie gitár, gitarových zosilňovačov a efektov možno viac času ako ktokoľvek iný na svete. Vytvorenie viac ako 400 simulácií gitarového vybavenie nám od roku 2002 zabralo desiatky tisíc hodín starostlivého merania najrôznejších vzťahov a zákonitostí medzi nástrojmi, snímačmi a obvody zosilňovačov. Vďaka spolupráci s tými najslávnejšími gitaristu, výrobcovia a zvukári sme sa naučili vytvárať a digitalizovať tie najlepšie gitarové zvuky.

AXE I / O odovzdáva všetku túto skúsenosť do vašich rúk.

AXE I / O možno opísať ako kombináciu profesionálneho audio rozhranie (2 vstupy / 5 výstupov) a kontroleru. Ide o systém, ktorý bol navrhnutý predovšetkým pre potreby nahrávajúcich gitaristov. Spoločne s najlepším zvukom vo svojej triede je vybavený súborom takých funkcií, vďaka ktorým bude vaša nahrávanie rýchlejšie, jednoduchšie a lepšie ako kedykoľvek predtým.

 AXE I / O pracuje s exkluzívnym typom tzv. Trojitej topológie s dvoma vstupnými obvodmi PURE a JFET, vďaka ktorým je možné jediným prepínačom voliť medzi zvukovo úplne čistým predzosilňovača stupňom a lampovým charakterom.

Patentovaný obvod Z-Tone ™ vďaka technológii impedančného prispôsobenia spolupracuje so snímačmi na vašej gitare a otvára tak priestor k mimoriadnej zvukovej flexibilite.

 AXE I / O je vybavený špeciálnym výstupom Amp Out, s ktorého pomocou môžete bez použitia ďalších externých zariadení (a bez potreby akokoľvek meniť existujúce zapojenie) svoju nahrávku "prehnať" skutočným gitarovým zosilňovačom či efektami. Tento výstup pracuje s nízkou úrovňou šumu a dokáže eliminovať zemné slučky, vďaka čomu udrží re-amplifikáciu "potichu" aj pri vysokom nastavení gainu.

 Plné funkčné prepojenie AXE I / O s dodávaným softvérovým nástrojom AmpliTube 4 Deluxe vám umožní voliť presety a nastavovať ich hodnoty pomocou vstupného potenciometra na prednom paneli. Vďaka možnosti pripojiť k AXE I / O hardvérové ​​pedále a nožné prepínače potom môžete svoj virtuálny rig ovládať, bez toho aby ste zdvihli ruky zo svojho nástroja.

Vzhľadom k tomu, že na palube AXE I / O je pripravená vstavaná ladička, nezaskočí vás ani nečakaný zásah inšpirácie.

Každý prvok a funkcie AXE I / O boli navrhnuté bez kompromisov tak, aby ich bolo možné použiť v reálnych situáciách.

Je to presne také riešenie, aké sme si vždy priali!

Špičkové audio rozhranie pre všetkých

Dynamický rozsah 117 dB, frekvenčná odozva 3 Hz - 32 kHz, impedancia až 1 MOhm! Niet pochýb o tom, že toto nie sú čísla, s ktorými by ste sa stretávali u bežných nástrojových vstupov. Tieto hodnoty sú však pre zachytenie čo najpresnejších detailov vašej hry úplne zásadné. Pomáhajú vyťažiť z nástroja to najlepšie a udržujú zvuk čistý a transparentný.

1 - Zdokonalený nástrojový vstup s technológiou Z-TONE

2 - Prepínač typu snímačov

3 - Prepínač typu predzosilňovača JFET / PURE

4 - Patentovaná technológia impedančného prispôsobenia Z-TONE

5 - Nástrojový vstup

6 - Ovládač preset s priraditeľné funkciou (prepínanie presetov AmpliTube)

7 - Vstavaná ladička

8 - Referenčné slúchadlový výstup

9 - bezšumové výstup AMP-OUT na účely re-amplifikácie

 

AXE I / O pracuje s dvoma vysoko-impedančným nástrojovými vstupmi s konektormi jack 6,3 mm pre pripojenie gitár a basgitár, a tiež s dvoma kombinovanými vstupmi s phantómovým napájaním pre pripojenie mikrofónov alebo nástrojov s linkovou úrovňou signálu. Pri každom vstupnom kanáli je možné si pohodlne strážiť úrovne prostredníctvom presného svetelného meteringu. Pomocou dvojice plávajúcich symetrických výstupov, dvoch nesymetrických výstupov, jedného plávajúceho nesymetrického výstupu do zosilňovača a slúchadlového výstupu môžete k AXE I / O pripojiť referenčné monitory, PA alebo slúchadlá, a to so samostatným nastavením hlasitosti. Vďaka ovládaču Monitor je možné jednoduchým spôsobom zmiešať priamy signál AXE I / O so zvukom z počítača a monitorovať zvuk s nulovou latenciou.

1 - Napájací zdroj je súčasťou balenia

2 - MIDI vstup / výstup

3 - Konektory pre pripojenie 2 expression pedálov / prepínačov s jedným alebo dvoma spínačmi

4 - 2 symetrické výstupy do referenčných monitorov / 2 linkové výstupy

5 - 2 mikrofónové / linkové vstupy obvodu PURE

 

Prevodníky pracujúce v rozlíšení 24bitov / 192 kHz a veľmi stabilná interná synchronizácia s nízkou úrovňou jitteru sú predpokladom vysokej presnosti bez ohľadu na to, či snímate vokály, akustické nástroje, elektrifikovaný zvuk gitary alebo len priamy signál pre použitie v kombinácii s AmpliTube.

 

Hlavný kanál AXE I / O pracuje s 3 rôznymi obvodovými topológiami. To znamená, že máte k dispozícii 3 rôzne spôsoby, ako sa prispôsobiť konkrétnemu typu nástroja, snímačov alebo hudobného a herného štýlu. Inými slovami: Ten najlepší zvuk môžete dostať z akéhokoľvek nástroja.

 PURE: Úplne transparentný a veľmi presný nástrojový preamp, ktorý žiadnym spôsobom nezafarbí pôvodný zvuk.

JFET: Vstupné tranzistorový (JFET) buffer v triede A, ktorý má za úlohu pridať do signálu jemné harmonické obohatenie. Mierne zdôraznenie stredového pásma tu vedie k "teplejšie farbe" zvuku. Vďaka tomuto vstupu máte u jedného nástroja k dispozícii ďalší zvukový charakter.

ACTIVE: V prípade použitia aktívnych snímačov táto funkcia obíde zbytočné stupňa zosilnenia. Signálová cesta tak zostáva priama, transparentná a čo možno najčistejšia.

 Pre zabezpečenie čistoty signálu pracujú všetky tri stupne s dynamickým rozsahom 117 dB. Frekvenčná odozva v rozsahu 3 Hz - 32 kHz je predpokladom pre zachovanie plného registra vášho nástroja. Na rozdiel od lacnejších rozhrania, ktorá pracujú s dolnou hranicou frekvenčné odozvy na úrovni 20 Hz, AXE I / O zachytí aj tie najhlbšie zložky nástroja. Rovnakým spôsobom umelo neořezává frekvencie nad hranicou 20 kHz.


PURE - transparentné mikrofónne predzosilňovače

Pre potreby nahrávanie pomocou mikrofónov ponúka AXE I / O užívateľovi dva mikrofónové predzosilňovače PURE, ktoré majú - úplne v duchu významu tohto anglického slova - zabezpečiť čistý a transparentný zvukový záznam.

Tieto mikrofónne preampy sa vyznačujú širokou a vyrovnanou frekvenčnou odozvou 5 Hz až 32 kHz,

± 0,5 dB (na 96 kHz). Vyhýbajú sa tak nežiaducemu zafarbeniu signálu a skvelým spôsobom zachovávajú pôvodnú zvukový charakter akustické gitary, piana či iného snímaného nástroja. Zároveň s tým rešpektujú i "rukopis" použitého mikrofónu.

S dynamickým rozsahom 116 dB dokážu tieto predzosilňovača perfektne pracovať ako s veľmi jemnými a tichými nástrojmi, tak s tými najhlasnejšími gitarovými aparatúrami.

 


Zvuk a feeling, ako ich nepoznáte

Charakteristika gitarových snímačov sa môže veľmi dramaticky zmeniť v dôsledku impedancie použitého predzosilňovača. Zatiaľ čo u mnohých gitarových zosilňovačov sa stretnete so zaťažením 1 MOhm, efektové pedále pracujú s oveľa nižšou impedanciou. To je tiež dôvod, prečo sa zvuk aj spôsob, akým vaša gitara reaguje, mení spoločne so zariadením, do ktorého ju zapojíte.

Vďaka patentovanému obvodu s technológiou Z-TONE ™ môžete impedanciu, ktorá pracuje s vašimi snímačmi, nastaviť kdekoľvek v rozmedzí od "ostrejšieho" nastavenia 1 MOhm, až po "tučnejšie" hodnotu 2,2 kOhm.

Pri maximálnom nastavení impedancie bude váš zvuk užší, ostrejší a viac presný. 

S pomocou tohto parametra veľmi rýchlo nájdete spôsob, ako svojim gitarám prepožičať dokonca ešte zvučnejší charakter. Po niekoľkých minútach experimentovania s impedančným prispôsobením nepochybne vytvoríte zvuk, ktorý nádherne "padne" do mixu, tak ako keby ste pracovali s ekvalizérom.


Re-amplifikácia ľahko a rýchlo

Mnoho gitaristov, ktorí sa niekedy snažili prepojiť svoje zosilňovače a efektové pedále s nahrávacím zariadením, prišlo na to, že  nejde o ľahkú úlohu! Potrebovali DI box a prerušovač zemnej slučky, ktorý eliminuje nežiaduce ruchy. V neposlednom rade tiež museli neustále všetko znovu odpájať a prepájať tak, aby mohli nahrávať priamo alebo cez zosilňovač.

AXE I / O tento proces zásadným spôsobom zjednodušil - a síce výstupom Amp Out. Jedná sa o izolovaný výstup s nízkou úrovňou šumu a konektorom jack 6,3 mm, ktorý je pre ľahký prístup umiestnený na prednom paneli.

Takto stačí vlastne len nahrať stopu s čistým zvukom vašej gitary a až potom následne pomocou výstupu Amp Out experimentovať s rôznymi zosilňovačmi, stompboxy a mikrofóny.

AXE I / O tak v rámci jedného zariadenia poskytuje jednoduché a priamočiare riešenie pre re-amplifikáciu - riešenie, ktoré šetrí váš čas, peniaze i energiu. Nehovoriac o neobmedzených zvukových možnostiach vašich gitarových nahrávok ...


Jednoduché prepojenie s AmpliTube a ešte oveľa viac

AXE I / O ponúka rad užitočných funkcií pre hráčov, ktorí preferujú riešenie "všetko v jednom".

Po prvé: Pomocou ovládača Preset môžete veľmi rýchlo a ľahko prechádzať presetmi v AmpliTube. Jediným stlačením potom preset zvolíte a načítate. Výber presetu tak môžete vykonať, bez toho aby ste vzali do ruky myš. Vylúčená však nie je ani priama kontrola nad akýmkoľvek iným virtuálnym vybavením. V prípade, že používate iný softvér, potenciometer Preset je na tento účel možné voľne priradiť k akejkoľvek MIDI CC správe.

Po druhé: AXE I / O disponuje vstupmi, ktoré sú vyhradené pre pripojenie dvoch expression pedálov alebo dvojicu prepínačov s jedným alebo dvoma nožnými spínačmi. Ich pomocou je potom možné v reálnom čase ovládať AmpliTube alebo iný softvér. Vďaka funkcii MIDI Learn stačí v AmpliTube kliknúť na akýkoľvek parameter, ktorý chcete ovládať, a pohnúť pedálom. S pomocou AXE I / O môžete nakonfigurovať až 6 rôznych kontrolerov a podľa potreby pri tom kombinovať pedále a prepínače.

V prípade, že potrebujete v reálnom čase ovládať väčšie množstvo parametrov, stačí využiť MIDI rozhranie a k AXE I / O pripojiť podlahové kontrolery či iRig Stomp I / O. Použiť môžete tiež bežné klávesy alebo štandardné MIDI zariadenia. Na prednom paneli nájdete aj výstup pre ladičku, vďaka ktorému môžete medzi nahrávaním nástroj pohodlne doladiť.

Veľké úsilie sme venovali tomu, aby AXE I / O pracoval len s minimálnou latenciou, ktorá pre vás znamená okamžitú odozvu a prirodzený feeling počas nahrávania.


Pokročilé digitálne ovládanie a routing

Súčasťou systému AXE I / O je takisto účinná a užívateľsky komfortná aplikácia Control Panel, ktorá slúži pre správu vstupov a výstupov, smerovanie signálu nastavenie vstupov pre kontrolery.

V záložke INTERFACE si môžete zobraziť aktívne vstupy, zapnúť phantomové napájanie a alebo za účelom čo najmenšieho podielu šumu v signálu aktivovať funkciu odzemnenia. Nechýba tu tiež nastavenie výstupnej hlasitosti, routing signálu pre priamy monitoring, výber vzorkovacej frekvencie či ďalšie voľby.

Obrazovka záložky CONTROLLER slúži pre nastavenie ovládača Preset a dvojica vstupov vyhradených pre pripojenie kontrolerov. S ohľadom na nároky danej hernej situácie si tu môžete nastaviť napríklad minimálne a maximálne hodnoty expression pedálu, MIDI kanál, číslo MIDI CC správy apod.

S pomocou aplikácie Control Panel sa môžete sústrediť len na svoju prácu, ste rýchlejší a vaše workflow je podstatne slobodnejší.

Stiahnite si ovládače AXE I / O a príslušný ovládací softvér.

Plne vybavené analógové štúdio "v cene"

AXE I / O ponúka masívne kolekciu softvéru a plug-inov v hodnote cez 1.000, - EUR. Na jednom mieste tak máte k dispozícii všetko, čo potrebujete pre nahrávanie, mix a mastering.

Dodávaný AmpliTube 4 Deluxe je zdrojom 140 maximálne presných modelov gitarových a basgitarových zosilňovačov, reproboxov, efektových pedálov, mikrofónov a ďalších zvukov.

 

získate:

- 33 modelov efektových pedálov: Acoustic Sim, Chorus, Flanger, Opto Tremolo, Delay, Wah Pedal, Diode Overdrive, Compressor, Graphic EQ a ďalšie

- 25 modelov zosilňovačov: American Tube Clean 1, British Tube Lead 1, Solid State Bass Preamp, Jazz Amp 120 plus 5 úplne nových modelov klasických britských zosilňovačov a nielen to ...

- 29 modelov reproboxov: 4x12 Brit 8000, 4x12 Brit 9000, 4x12 Red Pig, 4x12 Brit Silver, 4x10 Open Vintage, 2x12 Closed Vintage, 4x12 Closed Vintage 1 a ďalší

- 29 modelov moderných i vintage reproduktorov

- 12 modelov mikrofónov: Double Dynamic 57, Dynamic 57, Condenser 414, Condenser 87 a ďalšie

- 15 rackových efektov: Digital Delay, Parametric EQ, Rotary Speaker a ďalšie

- 2 ladičky: UltraTuner plus plne chromatická racková ladička

 

Spoločne s AXE I / O dostávate aj výber desiatich našich najpopulárnejších a najlepšie znejúcich procesorov T-Racks 5, medzi ktorými nájdete modelácie toho najžiadanejšieho outboardového vybavenie pre mastering, miešanie a úpravu zvuku gitár, basgitár, spevu či iných nástrojov.

 

získate:

Vintage Compressor / Limiter Model 670 - Vari-Mu kompresor / limiter

EQP-1A Vintage Tube Program Equalizer - klasický analógový lampový ekvalizér

White 2A Leveling Amplifier - lampový opto-kompresor / limiter

Black 76 Limiting Amplifier - FET kompresor / limiter

Tape Echo - vintage efekt páskového echa

De-Esser - viacpásmový de-Esser

CSR Room - dozvukový efekt

ONE - masteringový procesor "všetko v jednom"

 

V softvérovej výbave AXE I / O nechýba ani Ableton Live 10 Lite - nástroj, s ktorého pomocou môžete ľahko skladať, nahrávať a produkovať vlastné skladby.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia