Kategórie
 
 
 
 
 

 

Radi vám pomôžeme s výberom najvhodnejšieho nástroja pre vaše potreby !

 
 
Korg VOLCA Modular
Korg VOLCA Modular
Korg VOLCA Modular
Korg VOLCA Modular
Korg VOLCA Modular
Korg VOLCA Modular
Korg VOLCA Modular
Korg VOLCA Modular
 

Korg VOLCA Modular

Semi-modulárny syntetizátor
Kód produktu:4344
Výrobca:Korg
Dodacia lehota
Dostupnosť: Info telefonicky alebo mailom
Bežná cena: 199,00 € Vaša cena: 169,00 € Ušetríte: 30,00 €

Korg VOLCA Modular

 

Micro Modular Synthesizer

 

Polo-modulárny analógový syntetizátor s modulárnou syntézou oveľa prístupnejšou a pochopiteľnejšou, než kedykoľvek predtým.

 

Vytváranie nových zvukov neexistujúcich v okolitom svete je nekonečným snom, ktorý trvá od zrodu elektronických hudobných nástrojov. Tento sen sa počas vývoja nových, unikátnych zariadení na produkciu hudby vyvíjal a rozširoval.

 

Celosvetová popularita modulárnych syntetizátorov vzbudila nové nadšenie a záujem o takzvaný „West Coast“ štýl syntézy, ktorý sa odchyľuje od tradičných syntetizátorových noriem.

 

Kompaktné telo tohto volca syntetizátora obsahuje osem modulov a 50 prepájacích bodov. Popri učení sa základov modulárneho syntetizátora môžete používať populárne vlastnosti série syntetizátorov volca na ovládanie unikátnych analógových zvukov s odlišnou príchuťou.

 

Analógový syntetizátor pozostávajúci z modulov

 

Osem modulov

 

Volca modular je polo-modulárny syntetizátor pozostávajúci z nezávislých analógových synth modulov, digitálnych efektov a sekvencera. Každý z modulov bol dôkladne vybratý pre jeho schopnosť byť sám o sebe kompletný. Moduly sú interne prepojené, takže dokážu produkovať zvuk skôr, než zapojíte priložené prepájacie káble, a toto prepojenie je na paneli zobrazené bielymi líniami. Prepojenia modulov pomocou káblov majú vyššiu prioritu ako interné zapojenia a vypínajú ich.

 

SOURCE: Pozostáva z VCO generujúceho trojuholníkový nosný signál a modulátor. Komplexné vyššie harmonické generované FM moduláciou prechádzajú cez obvod tvarovania vlny, ktorý pridáva ďalšie harmonické, čím produkuje charakteristický zvuk. Tento modul určuje základný charakter zvuku volca modular.

 

FUNCTIONS: Táto sekcia pozostáva z dvoch funkčných (obálkových) generátorov. Okrem ADH generátora s fázami attack, hold a release je tu Rise-Fall generátor, tiež známy ako slope generátor, ktorý nespôsobuje len časovo závislé zmeny zvuku, ale umožní vám prepojiť v slučke koncový trigger výstup naspäť do trigger vstupu, čo sa dá použiť ako VCO alebo LFO.

 

WOGGLE: Toto je náhodný signálový generátor obsahujúci obvod sample & hold, ktorý používa ako zdroj ružový šum. Má dva výstupy buď s krokovým, alebo kontinuálnym náhodným šumom.

 

SPLIT: Tento modul rozdeľuje jeden vstup do dvoch výstupov. Tiež sa dá použiť v opačnom smere, aby kombinoval dva riadiace alebo zvukové signály do jedného.

 

DUAL LPG: Tento má dva obvody low-pass gate. Typický pre West Coast štýl syntézy, modul obsahuje filter so zosilňovačom, takže sa naraz mení ostrosť aj hlasitosť zvuku.

 

UTILITY: Toto je modul pre úpravu a mix dvoch signálov rôznymi spôsobmi. Dokáže zmiešať nielen audio, ale aj riadiace signály, tiež ich invertovať alebo zoslabiť.

 

SPACE OUT: Toto je stereo modul pridávajúci k audio signálu efekt podobný reverbu.

 

SEQUENCE: Tento modul je na pripojenie k internému sekvenceru. Môžete nastaviť tempo a vybrať rôzne rytmické zadelenia na výstupe čítača gate.

 

Fúzia štýlu West Coast vo volca formáte

 

Analógové syntetizátory, v ktorých je jednoduchý oscilátor so štvorcovou alebo pílovou vlnou modifikovaný filtrom, sú uvádzané ako „East Coast štýl“, pretože pochádzajú od povestných amerických výrobcov. Syntetizátory tohto druhu, ako napríklad MS-20, pokračovali vo svojom vývoji s cieľom, aby sa používali v mnohých mainstreamových hudobných žánroch, preto boli vybavené klaviatúrou na hranie. Ich zvuk je nápadný pre svoje ostré filtre a bohatú prezenciu, a môžete ich počuť v mnohých dobre známych skladbách.

 

Syntetizátory „West Coast“ štýlu sa vyvíjali úplne iným smerom. Sledovali slobodu, ktorá je vlastná elektronickým hudobným nástrojom a boli založené na oscilátoroch s FM moduláciou generujúcich veľa harmonických, používali náhodné a komplexné riadiace signály a obvody low-pass gate na zmeny tonálneho charakteru a hlasitosti, takže jemný pohyb knobu môže dramaticky ovplyvniť zvuk. Aj keď bol ich potenciál známy, výsledný zvuk a jeho zmeny boli ťažko predvídateľné, preto sa tieto syntetizátory používali viac v experimentálnej oblasti.

 

Z týchto dôvodov nebolo veľa hardvérových produktov tohto štýlu. Ale v posledných rokoch rastie popularita modulárnych syntetizátorov ako Eurorack, a tiež DAW virtuálnych nástrojov, ktoré vzkriesili klasické syntetizátory minulosti. Toto celosvetové hnutie smerom k zaujímavým zvukom znova získalo pozornosť a ponúka nový pohľad na zvuky v tomto štýle.

 

Séria volca sa tiež zamerala na tento trend začínajúc analógom, a voľne pridávala všetky elementy vrátane FM a PCM. A teraz bol pridaný k sérii KORG volca charakteristický „West Coast štýl“.

 

Prepájanie otvára nekonečné možnosti

 

Moduly volca modular sa prepájajú priloženými pinovými káblami, čo umožňuje široký rozsah kombinácií. Kompaktné telo nástroja má 50 prepájacích bodov. Vstupy a výstupy majú farebné značenie aby ste ich na prvý pohľad rozoznali, a signály sú tiež označené symbolmi pre audio, control, gate alebo trigger. Normálne sa každý signál prepája podľa svojho použitia, ale na volca modular sú úrovne signálov univerzálne kompatibilné medzi modulmi, čo otvára skryté možnosti pri prepájaní odlišným spôsobom. Súčasťou balenia je dvadsať pinových káblov, a tiež referenčný list vysvetľujúci každý prepájací bod s príkladmi prepojení.

 

Príklady prepojení:

 

1. Western Bongo

Kovový perkusívny zvuk vyrobený FM moduláciou a wave folderom. Toto je základný zvuk modulu SOURCE.

 

2. Random Release

Release čas ADH generátora sa náhodne mení podľa sample & hold, čo dáva sekvencii organický rytmus.

 

3. Gate Math

Substraktívne je mixovaný gate counter inej frekvencie. Knob UTILITY ovláda množstvo mixu, čo mení rytmus tonálnej zmeny.

 

4. Polyrhythmic Duo

FM modulátor vyrába trojuholníkový vlnový priebeh a prechádza cez low-pass gate funkciu, ktorá je oddelená od carrier, takže sú polyrytmicky navrstvené dva typy fráz.

 

5. Generative

Generátor Rise-Fall je zaslučkovaný a vytvára LFO, ktoré moduluje pitch a cutoff. Keďže sa frekvencia samotného LFO nepravidelne mení, vytvára sa množstvo farebných zmien.

 

6. Walking Bass

Znížená trojuholníková vlna znie na nízkej frekvencii gate countera. To spôsobuje pridávanie basu k hlavnej sekvencii len každé štyri kroky.

 

7. Vibrato

LFO je použité na neustálu moduláciu výšky tónu trojuholníkovej vlny, takže môžete hrať mäkko znejúci sólový zvuk pripomínajúci solo string.

 

8. Dubstep Bass

LFO moduluje cutoff low-pass gate, čo znie ako FM basa s pocitom pohybu. UTILITY a SPLIT spomaľujú LFO v nižších tónoch.

 

volca sekvencer pozdvihuje experimentálne zvuky na úroveň hudby

 

Šestnásťkrokový sekvencer s automatizáciou parametrov

 

Hoci je volca modular semi-modulárny syntetizátor, stále má pokročilý 16-krokový sekvencer s mnohými funkciami a vy si môžete užívať automatizované vystúpenia aj keď hrá len sám.

 

S použitím 16-tich tlačidiel známych zo série volca môžete vkladať kroky, alebo na nich hrať ako na klaviatúre a nahrávať v reálnom čase. Funkcia reťazenia patternov prehráva postupne viaceré sekvenčné patterny a dovoľuje vám spojiť až 16 sekvencií s 32, 64, alebo až 256 krokmi a vytvoriť tak veľkolepý vývoj.

 

Funkcia motion sequence nahráva pohyby knobov, takže môžete pridať zvuku časové zmeny. Vytvorte slučky, alebo použite túto funkciu naživo v prekvapivých, originálnych vystúpeniach. Do nástroja môžete uložiť až 16 sekvenčných patternov a zvukov.

 

Tiež je k dispozícii funkcia active step, s ktorou prehrávate a pritom preskakujete vami určené kroky. Môžete preskočiť druhú polovicu a hrať skrátenú slučku, použiť alternatívne metrum na vytvorenie polyrytmov, rozvíjať sekvenčné patterny v reálnom čase a vytvoriť dynamické predstavenia.

 

Funkcia náhodnosti generujúca nepredvídané nápady

 

Sekvencer volca modular vám umožní určiť náhodnosť pre noty, aktívne kroky a mikroladenie. Aplikovaním náhodnosti môžu byť generované nepravidelné frázy, rytmy a ladenia, ktoré by vám nikdy nezišli na um, takže volca môže byť zdrojom doteraz nepoznaných nápadov.

 

Dva nové módy prehrávania sekvencií

 

Boli pridané dva nové sekvenčné módy: mód bounce sequence prechádzajúci kroky obojsmerne a mód stochastic sequence, ktorý ide postupne s náhodným pohybom dopredu a dozadu. Prehrávanie sekvencie iným spôsobom môže pridať dramatické zmeny vašej skladbe alebo vášmu vystúpeniu.

 

Hudobne pokročilé ladenia, stupnice a mikroladenie

 

Aj keď je volca modular syntetizátor v štýle West Coast, má flexibilnú podporu pre hudbu ako súčasný nástroj. Môžete si vybrať zo 14 typov ladení vrátane temperovaného ladenia. Keďže môžete určiť základný tón na ktorom tieto ladenia začínajú, môžete ich hrať v akejkoľvek stupnici.

 

K dispozícii je funkcia mikroladenia, s ktorou môžete individuálne určiť výšku každej noty. Oddávajte sa vašej vlastnej unikátnej hudbe hraním v originálnych ladeniach so zvýšenými alebo zníženými notami.

 

Vynikajúca hrateľnosť

 

Konektory na synchronizované hranie a externé ovládanie

 

S jackom sync, ktorý umožňuje ľahké prepojenie s rytmickým automatom KORG, môžete volca modular pripojiť k inému nástroju volca, minilogue, monologue alebo prologue, electribe alebo SQ-1, a užívať si hranie so synchronizovaným prehrávaním sekvencera.

 

Jack CV IN pre externé ovládanie je TRS mini stereo jack, do ktorého môžu vstupovať dva signály. Ľavý kanál môže prijať signál ±5 V a pravý kanál môže prijať signál 1V/oct (0 – +6 V), ktorý je interne vo volca modular skonvertovaný na pitch CV. Samozrejme obidva tieto signály môžu byť tiež zapojené do riadiaceho modulu.

 

Užívajte si kdekoľvek

 

Kompaktná veľkosť, prevádzka na batérie a vstavaný reproduktor určujú, že si tento nástroj môžete kamkoľvek vziať a kedykoľvek si užívať hranie.

 

KORG volca modular špecifikácie

 

Klaviatúra

Multidotyková klaviatúra / krokové tlačidlá

 

Syntetizátor

Typ: Analógová syntéza

Maximálna polyfónia: 1

Štruktúra: 2 VCO (trojuholník), 2 EG, 2 LPG, digitálny efekt

 

Sekvencer

Počet partov: 1

Počet krokov: 16

Počet nahraných patternov: 8

 

Konektory

Audio výstup: Slúchadlá (3.5 mm stereo mini jack)

Synchronizácia: Sync In (3.5 mm mono mini jack, maximálna vstupná úroveň: 20 V), Sync Out (3.5 mm mono mini jack, maximálna výstupná úroveň: 5V)

Control In: CV-IN jack (TRS mini jack)

 

Napájanie

Životnosť batérií: približne 10 hodín (s použitím alkalických batérií)

Zdroj napájania: AA alkalické batérie ×6, AA nikel-metal hydridové batérie ×6, alebo napájací adaptér “KA-350” (voliteľne)

 

Ďalšie

Dodávané príslušenstvo: AA alkalické batérie ×6 (na odskúšanie prevádzky), Sync kábel, Pin káble na prepájanie 1 set, referenčný list modulov

Voliteľné príslušenstvo: napájací adaptér (KA-350), SEQUENZ CB-4 VOLCA tvrdé púzdro, SEQUENZ CC-VOLCA mäkké puzdro, SQ-CABLE-6 prepájacie káble

Rozmery (Š x H x V): 193 × 115 × 39 mm

Hmotnosť: 377 g (bez batérií)

 

 

* Všetky názvy produktov, spoločností a štandardov sú ochranné známky alebo registrované ochranné známky ich príslušných vlastníkov.

* Vzhľad a špecifikácie produktov sa môžu zmeniť bez upozornenia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia