Kategórie
 
 
 
 
 

 

Radi vám pomôžeme s výberom najvhodnejšieho nástroja pre vaše potreby !

 
 

Korg VOLCA Drum

Digital Percussion synthesizer
Kód produktu:4345
Výrobca:Korg
Dodacia lehota
Dostupnosť: Info telefonicky alebo mailom
Bežná cena: 169,00 € Vaša cena: 135,00 € Ušetríte: 34,00 €

Korg VOLCA Drum


Digital Percussion Synthesizer


Vitajte v nekonečne expandujúcom svete zvukového dizajnu. Spolu s volca kick a beats ako tretí a najunikátnejší bicí syntetizátor zo série volca.


Séria volca je celá o unikátnom zvuku. Či je analógový, PCM alebo FM, séria volca ponúka jedinečné zvuky, ktoré sú dostupné všetkým. A teraz sa k sérii pripája nový bicí automat prinášajúci ešte iný zvukový charakter. Je to digitálny perkusívny syntetizátor volca drum.


Zakladá sa na jednoduchej impulznej vlnovej forme, wave folder a overdrive pridávajú vyššie harmonické a skreslenie, a potom efekt waveguide rezonátora vdýchne zvuku život. DSP zvukové jadro so šiestimi partmi bolo navrhnuté s úplne inou filozofiou ako konvenčné bicie automaty, a generuje široký rozsah neočakávane odlišných zvukov. A samozrejme, môžete tieto zvuky hrať zo sekvencera v štýle volca.
Pridanie týchto charakteristických zvukov k vašim rytmom revolučne zmení vaše vystúpenia a produkci.


Široké možnosti zvukových variácií


Digitálny perkusívny syntetizátor so štruktúrou 6 partov x 2 vrstvy


Výraz „digitálny“ zvyčajne evokuje zvuky založené na PCM vzorkách veľkého bubna, malého bubna alebo činelu, ale volca drum vytvára svoje bicie zvuky výkonným DSP analógovým modelingom. Oscilátor má k dispozícii vlnové priebehy sínusový, pílový a šum. Rôznymi zmenami týchto vlnových priebehov môžete vytvoriť mnoho rozličných perkusívnych zvukov od realistických až po výstredné, a neobmedzujú sa len na bicie.


Každý zo šiestich partov má dve vrstvy, a nie je žiadne obmedzenie určujúce, ktorý part má byť použitý pre veľký bubon alebo činel; všetky party majú tie isté špecifikácie. Týmto šiestim partom môžete voľne priradiť vaše nové zvuky bez toho, aby ste boli limitovaní konvenciami bicieho setu. Sada obsahuje šesť vami priradených partov spolu s nastaveniami efektu waveguide resonator, a do pamäte môžete uložiť 16 takýchto sád (továrenské nastavenie obsahuje 10 prednahratých sád).


Charakteristický zvuk z novo vyvinutého DSP jadra


Každý part pozostáva z dvoch vrstiev. Užívateľ vyberá pre každú vrstvu jeden z piatich typov vlnových priebehov oscilátora vrátane sínusovej vlny, pílovej vlny a HPF šumu, a tiež z troch typov modulátora výšky tónu a obálky zosilňovača, všetky optimalizované pre zvuky bicích. Parametre vrstiev sa dajú editovať buď samostatne alebo súčasne, a užívatelia môžu tiež použiť dve vrstvy na výrobu toho istého zvuku pre dodatočnú hutnosť.


Výsledný vlnový priebeh môžete prispôsobiť aplikovaním bitovej redukcie na vytvorenie drsnosti, nastavením hĺbky wave foldera na pridanie komplexných vyšších harmonických a použitím overdrive na nastavenie skreslenia. Týmto spôsobom môžete vytvoriť charakteristické zvuky tohto zvukového jadra, ktoré má inú štruktúru ako typický bicí automat.


Ak už máte vyrobený zvuk, môžete nastaviť vyváženie partov úpravou časovania na ktorých krokoch majú znieť, panorámy, hlasitosti pred mixom a efektových sendov.


Waveguide resonator pridáva bohaté rezonancie


Efektová sekcia obsahuje waveguide resonator, ktorý je založený na fyzikálnom modelingu a pridáva zvuku rezonancie ozvučnice. Môžete si vybrať z dvoch typov vlnovodu: „tube“ ktorá pridáva rezonanciu valcového objektu ako je telo bubna alebo dlhá píšťala, alebo „strings“ ktorá pridáva kovovú rezonanciu struny. Tri knoby umiestnené v strede panela vám umožnia nastaviť DECAY (rýchlosť doznenia), BODY (zvukový charakter), a TUNE (výška tónu). Nastavenie TUNE na nízku hodnotu spôsobí správanie podobné efektu delay. Tieto knoby sa hodia nielen pri zvukovom dizajne, ale aj na vašich živých vystúpeniach.


Vyvinutý volca sekvencer


16-krokový sekvencer s automatizáciou veľkého množstva parametrov


16-krokový sekvencer je výborný pre improvizáciu. Môžete jednoducho vytvárať patterny pomocou 16 tlačidiel, každé zodpovedá jednému zo 16 krokov. Okrem krokového nahrávania sekvencer podporuje aj nahrávanie v reálnom čase, kedy môžete vytvárať pattern pri jeho prehrávaní v slučke. Funkcia pattern chain prehráva postupne viaceré sekvenčné patterny a dovoľuje vám spojiť až 16 sekvencií na vytvorenie patternu s 256 krokmi.


Okrem jednoduchého hrania bicieho patternu môžete použiť funkciu motion sequence a zapamätať pohyby knobov počas nahrávania v reálnom čase, a potom ich reprodukovať pri prehrávaní; zapamätaných môže byť spolu 69 rôznych parametrov. To sa hodí nielen pri vytváraní vašich patternov, ale môže to prispieť aj k originálnym živým vystúpeniam. Do internej pamäte môžete uložiť až 16 sekvenčných programov (16-krokové sekvenčné patterny, uložené motion sekvencie, číslo sady).


S Active Step dokážete zameniť kroky v každom parte.


S funkciou active step môžete preskakovať kroky počas prehrávania sekvencie. To môžete použiť na vytváranie efektov „krátkej slučky“ a nepravidelných rytmov, alebo si vytvoríte polyrytmy pri rôznom nastavení pre každý part. Ďalšia funkcia je step jump, ktorá skáče počas prehrávania sekvencie na krok stlačeného tlačidla. S použitím týchto funkcií na editáciu v reálnom čase vytvoríte dynamické vystúpenia.


Funkcia slice rozdelí krok a vytvorí rolovanie


Funkcia step slice vám umožní hrať v bicích rolovanie. Pomocou knobu môžete zmeniť počet slices a vložiť detailné rolovanie do stredu alebo na koniec patternu, aby ste vytvorili vyvrcholenie vašej skladby alebo predstavenia.


16-úrovní funkcie accent


Môžete nastaviť akcenty na vytvorenie silných úderov v niektorých krokoch nielen ako nastavenie on/off, ale v rozsahu 16 úrovní, takže môžete vyjadriť jemné cítenie groovu a rytmických nuancií.


S funkciou choke môžete určiť prioritu partov


K dispozícii je funkcia choke, pomocou ktorej môžete určiť, ktorý z partov by mal mať prioritu ak by mali znieť súčasne, ako napríklad zvuky otvorenej a zatvorenej hi-hat v rytmickom automate. Party, v ktorých ste zapli funkciu choke, nebudú znieť súčasne; budete počuť iba part s najnižším číslom.


Dve náhodné funkcie rozšíria vašu inšpiráciu


Volca drum má dve funkcie, ktoré môžu náhodne meniť zvuk (vrstvu) jedného vybraného partu, alebo náhodne ovplyvniť nastavenia kroku, slice, akcentu a active step jedného vybraného partu. Použitím náhodných funkcií počas vystúpenia môžete zvuku alebo patternu pridať neočakávané zmeny a vývoj.


Nový dizajn so zákazkovým LCD


Hliníkový panel je vytvorený procesom leptania, ktorý vzbudzuje dojem kvality, s použitím jemného reliéfu na zobrazenie textu a tenkých línií namiesto potlače. Prvýkrát je v sérii volca použitý zákazkový LCD. Displej s vysokou svietivosťou má excelentnú viditeľnosť, graficky zobrazuje komplexné nastavenia zrozumiteľné na prvý pohľad, a zaručuje ľahkú použiteľnosť volca drum s jeho rýchlym zvládnutím.


Synchronizované performance s inými nástrojmi volca, electribe a s vašim DAW


Cez konektor jack sync pre jednoduché pripojenie k rytmickým automatom Korg môžete volca drum spojiť s inými nástrojmi série volca, electribe alebo SQ-1, a užívať si synchronizované prehrávanie so sekvencerom. Ďalej má štandardný konektor MIDI IN, takže ho môžete použiť ako zvukový modul pre vašu DAW.


Užívajte si kdekoľvek


Kompaktná veľkosť, prevádzka na batérie a vstavaný reproduktor znamenajú, že si tento nástroj môžete kamkoľvek vziať a užívať si hranie na cestách.
KORG volca drum špecifikácie


Klaviatúra
Multidotykové pady / krokové tlačidlá


Syntetizátor
Typ: Digitálna syntéza
Maximálna polyfónia: 6
Štruktúra: 6 partov (Pre každý part 2 oscilátory, pitch modulator a amp EG), efekt waveguide resonator.
Sady: 16 (Nastavenia pre 6 partov + nastavenia pre waveguide resonator) Sada č. 1 – č .10 sú továrenské presety.
Programy: 16 (Sekvenčný pattern, Motion sequence, číslo sady) Programy č. 1 – č. 10 sú továrenské presety.


Sekvencer
Počet partov: 6
Počet krokov: 16 (je dostupné reťazenie patternov)
Počet nahraných patternov: 16


Konektory
Audio výstup: Slúchadlá (3.5 mm stereo mini jack)
Synchronizácia: Sync In (3.5 mm mono mini jack, maximálna vstupná úroveň: 20 V), Sync Out (3.5 mm mono mini jack, maximálna výstupná úroveň: 5V)
MIDI: MIDI In


Napájanie
Životnosť batérií: približne 10 hodín (s použitím alkalických batérií)
Zdroj napájania: AA alkalické batérie ×6, AA nikel-metal hydridové batérie ×6, alebo napájací adaptér “KA-350” (voliteľne)


Ďalšie
Dodávané príslušenstvo: AA alkalické batérie ×6 (na odskúšanie prevádzky), Sync kábel
Voliteľné príslušenstvo (predávané samostatne): napájací adaptér (KA-350), SEQUENZ CB-4 VOLCA tvrdé puzdro, SEQUENZ CC-VOLCA mäkké puzdro, SQ-CABLE-6 prepájacie káble
Rozmery (Š x H x V): 193 × 115 × 39 mm
Hmotnosť: 370 g (bez batérií)


* Všetky názvy produktov, spoločností a štandardov sú ochranné známky alebo registrované ochranné známky ich príslušných vlastníkov.
* Vzhľad a špecifikácie produktov sa môžu zmeniť bez upozornenia.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia