Kategórie
 
 
 
 
 

 

Radi vám pomôžeme s výberom najvhodnejšieho nástroja pre vaše potreby !

 
 

Korg Prologue 16

Analógový polyfonický syntetizátor
Kód produktu:3800
Výrobca:Korg
Dodacia lehota
Dostupnosť: 24 hodín
Bežná cena: 1.999,00 € Vaša cena: 1.439,00 € Ušetríte: 560,00 €

Korg Prologue 8

 

Polyfónny analógový syntezátor
Nová generácia špičkového analógového syntetizátoru. Nekompromisný výkon a parametre.

Prologue je profesionálny polyfonický analógový syntezátor s plnohodnotnou klaviatúrou, plne programovateľný. Vychádza z monofónneho modelu Monologue a štvorhlasého minilogue, po ktorých sa teraz predstavuje ako dlho očakávaná nová vlajková loď medzi analógovými syntetizátormi: to je prologue. Vďaka výkonným analógovým obvodom prevzatým priamo z predchádzajúcich typov tejto série, ktoré kombinuje s novým multi engine a špičkovými efektami, môže prologue ponúknuť oveľa širšie spektrum zvukov a ďalších možností hudobnej tvorby.

Produktovú radu tvoria dve varianty, z ktorých si hráči môžu vybrať presne podľa svojich potrieb: 16-hlasý 61-klávesový prologue-16, a osem hlasý 49-klávesový prologue-8. 

16/8-hlas analógový zvuk
prologue je polyfonický analógový syntezátor s 8 alebo 16 hlasmi. Dá sa povedať, že celý súčasný pokrok vo vývoji analógových syntetizátorov KORG sa zhmotnil práve v modeli prologue, ktorý prináša to najlepšie z aktuálnych technológií s použitím viac než 11,000 diskrétnych elektronických súčiastok. Hoci je prologue vlajkovou loďou, stále si ale zachováva intuitívne ovládanie a priamočiarosť svojich predchodcov. Navyše sa môže pochváliť čisto analógovým spracovaním signálu alebo bezkonkurenčnou kvalitou zvukov.

Prologue využíva štruktúru skladajúcu sa zo 2VCO + MULTI ENGINE, 1VCF, 2eg, 1VCA, a 1LFO. Popri štandardných prvkov ponúka prologue dvojpólový filter typu low pass s vylepšenou ostrosťou, alebo skreslenie pomocou "drive" či prepínač low cut (high pass). Oproti modelom minilogue a Monologue bol nový prologue vylepšený v každom smere, takže dokáže zahrať všetko čo od polyfonického syntetizátoru očakávate: hutné basy, jasné sólové tóny alebo komplexné zvuky padov.

Novo vyvinutý multi-engine
Schopnosti modelu prologue idú ďaleko za hranice analógového zvuku. Novo vyvinutý multi engine je zaradený ako VCO3 a k doterajším funkciám pridáva digitálne vlnové formy a FM. Tento viacnásobný engine, ktorý sa skladá z troch rôznych zvukových algoritmov, možno kombinovať s analógovými VCO a dosiahnuť takých zvukov, ktoré sú pre bežný analógový syntezátor úplne nemysliteľné.

šumový generátor
V ponuke sú štyri typy šumového generátora, nepostrádateľného pre perkusívne zvuky alebo zvukové efekty. Vyskúšajte si, ako dokáže digitálne filtrovanie zmeniť farbu zvukov.

VPM oscilátor
VPM (Variable Phase Modulation) / FM oscilátor bol novo vyvinutý pre prologue. Jeho ostré a kovové zvuky s komplexnými zvukovými presahmi sú nedosiahnuteľné analógovú cestou. Vďaka otočnému tlačidlu SHAPE a šestnástich typom oscilátora sa k potrebnému zvukovému odtieňu dostanete veľmi ľahko a intuitívne. A keď oscilátor skombinujete s účinnými analógovými filtrami, pripravte sa na zvuky, aké ste ešte nikdy nepočuli.

Užívateľský oscilátor
Do používateľského (user) oscilátora môžete nahrávať vlastné, vami vytvorené programy oscilátora. K dispozícii je pritom šestnásť pozícií a jeden typ morphing wavetable oscilátora je prednastavený ako preset.

Digitálne efekty
Vysoko kvalitné digitálne efekty majú pôvodný 32-bitové spracovanie, vďaka ktorému ešte lepšie vyniknú unikátny zvuky prologue. K dispozícii sú dva efektové moduly (modulačné efekt a delay / reverb), s ktorými môžete docieliť veľmi široké spektrum rôznych efektov ako sú chorus, tape delay alebo najrôznejšie druhy reverbov. Do slotov user efektu možno navyše nahrávať efektové programy ktoré si sami vytvoríte.

prispôsobenie používateľom
Prologue ponúka SDK (Software Development Kit), ktorý umožňuje vývojárom programovať, prispôsobiť a rozšíriť možnosti multi-engine a gitálních efektov. Na stiahnutie bude asi na jar 2018. Prologue obsahuje 16 užívateľských slotov pre oscilátor a 16 užívateľských efektových slotov, pre ktoré bude možné použiť archivačný softvér (očakáva sa tiež na jar 2018) na vytvorenie vlastných unikátnych programov, oscilátorov a efektov a ich import do prologue .
Zaujíma vás aké typy zvukov možno vytvoriť kombináciou digitálnych oscilátorov s analógovou syntézou? Môžete si urobiť úplne originálne a výnimočné programy, ktoré možno navyše zdieľať s komunitou ďalších užívateľov. Vychádzať pritom môžete napríklad zo vzorového kódu od KORG a potom už je to len na vás a na vašom prologue.

Analógový comp / booster
Exkluzívne VU meter nájdete iba na prologue-16 a indikuje stav novo vyvinutého master efektu L.F. COMP. Je to dolnopásmový booster / compressor postavený na analógovom obvode, ktorého hlavné prednosti a dynamiku spoznáte predovšetkým pri pódiových vystúpeniach s veľkou hlasitosťou.

Bi-vyzerá úplne inak
Prologue je dvojtimbrálny syntetizátor, na ktorom možno hrať súčasne dva rôzne programy. Okrem layer a split môžete aj pomocou crossfade vytvárať plynulé zvukové prechody medzi hlavným a vedľajším zvukom.

Štyri hlasové režimy
POLY: funguje ako poly syntezátor až so 16 alebo 8 hlasmi. Otočením tlačidla VOICE MODE DEPTH do polohy DUO potom získate poly syntetizátor, ktorý hrá unisono a to až s ôsmimi alebo štyrmi hlasmi.
MONO: funguje ako mono syntetizátor sa sub oscilátorom.
UNISON: funguje akosúzvučne znejúci mono syntetizátor.
CHORD: prehráva akordy.
arpeggiátor
Výkonný arpeggiátor otvára svet netušených možností. Má rozsah štyroch oktáv a šesť typov arpeggiátora vrátane manuálneho nastavenia. Arpeggiátor poslúži najrôznejším spôsobom - od generovanie zložitých fráz ktoré by ste na klávesy nezahrali, až po formovanie originálnych zvukov.

triedenie programov
Funkcie pre triedenie programov vie okamžite zmeniť spôsob radenia 500 obsiahnutých programov. Môžete si tak programy zoradiť podľa kategórie, podľa abecedy, pomocou LIKE si nájsť obľúbené programy alebo v režime Frequent zoradiť programy podľa frekvencie ich používanie, prípadne v režime ENVELOPE radiť programy podľa ich zvukové krivky (dĺžky). Vďaka celkom ôsmich možným podmienkam filtrovania výberu sa vždy ľahko a rýchlo dostanete presne k tomu zvuku, aký práve potrebujete.

Osem možností radenia programov
PROG NUM: zoradenie podľa čísla programov.
CATEGORY: zoradenie podľa kategórie programov.
ALPHABETICAL: abecedné radenie programov.
LIKE: radenie podľa programov označených ako "obľúbené"
Frequent: zoradenie podľa frekvencie používania programov.
ENVELOPE: zoradenie podľa dĺžky zvukovej krivky.
RANDOM: náhodné radenie.
LIVE SET: radenie programov registrovaných v live sete.

Japonská natural touch klaviatura
Ako vlajková loď svojej kategórie spĺňa prologue prísne nároky v každému detailu.

Preto je taky klaviatúra, vyrábaná v Japonsku, v rovnakej kvalite a ponúka rovnaký herný pocit ako klávesy ďalších špičkových syntetizátorov KORG.

Dizajn modelu prologue je veľmi elegantný a novo redefinuje vzhľad klasických syntetizátorov. Čelný hliníkový panel v čiernej farbe má podobné krivky ako u minilogue, dopĺňajú ho pevné kovové tlačidlá a všetko korunujú postranné panely z dubového dreva - na prvý pohľad tak spoznáte, že toto je naozaj majstrovský nástroj.

technické špecifikácie
klaviatúra:
prologue-16: 61 kláves (Natural touch s dynamikou)
prologue-8: 49 klávesov (Natural touch s dynamikou)
Generovanie zvuku: analógový zvukový generátor + Multi digitálny zvukový generátor (Noise, VPM, User)

Maximálna polyfónia:
prologue-16: 16 hlasov
prologue-8: 8 hlasov

Programy: viac ako 500 programov (viac ako 200 přednstaveno, 300 user programov).

Hlasový režim (Voice Mode): 4 (POLY, MONO, UNISON, CHORD). V každom režime možno navyše pomocou nastavení VOICE MODE DEPTH meniť rôzne parametre.

Vyzerá úplne inak: Maximálne dva vyzerá úplne inak (Main timbre, Sub timbre). Funkcia Layer, crossfade a split.

Arpeggiátor: 6 typov (Manual, Rise, Fall, Rise Fall, Random, Poly Random). Tempo a note range možné meniť.

Program Sort: 8 (PROG NUM, CATEGORY, ALPHABETICAL, LIKE, Frequent, ENVELOPE, RANDOM, LIVE SET).

Hlavné parametre syntetizátoru

VCO1: WAVE (SAW, TRIANGLE, SQUARE), OCTAVE, PITCH, SHAPE
VCO2: WAVE (SAW, TRIANGLE, SQUARE), OCTAVE, PITCH, SHAPE
MODULATION: PITCH EG (ALL, VCO1 + 2, VCO2), PITCH EG INT, SYNC, RING, CROSS MOD DEPTH
MULTI ENGINE: NOISE / VPM / USER, OCTAVE, TYPE, SHAPE
MULTI ENGINE Typy
Noise generator: 4 typy
VPM Oscillator: 16 typy
User Oscillator: 16 slotov
MIXER: VCO1, VCO2, MULTI
VCF: CUTOFF, Resonance, EG INT, DRIVE, LOW CUT, KEYTRACK
AMP EG: ATTACK, DECAY, SUSTAIN, RELEASE
EG: ATTACK, DECAY, SUSTAIN, RELEASE
LFO: WAVE (SAW, TRIANGLE, SQUARE), MOD (FAST, SLOW, BPM), RATE, INT, TARGET (PITCH, SHAPE, CUTOFF)

Hlavné parametre efektov

MOD EFFECT: OFF / ON / SELECT (CHORUS, ENSEMBLE, PHASER, FLANGER, USER), SPEED, DEPTH
MOD EFFECTS Typy
CHORUS: 8 typov
ENSEMBLE: 3 typy
PHASER: 8 typov
FLANGER: 8 typov
USER: 16 typov

DELAY / REVERB: OFF / DELAY / REVERB, TIME, DEPTH
DELAY / REVERB Typy
DELAY: 8 typov
REVERB: 8 typov

L.F. COMP (iba prologue-16): OFF / ON, GAIN

ovládacie prvky

Ovládacie kolieska: Modulation koliesko ktorým možno pri každom programe meniť rôzne parametre, pitch koliesko
Otočná tlačidlá: Portamento, VOICE SPREAD (iba na prologue-16)

displej

Hlavné: Real-time OLED osciloskop ponúka vizuálnu spätnú väzbu pri zmene parametrov
MULTI ENGINE sekcie: 7 segmentový x 6 znakový LED displej

Input / Output konektory

audio:
Headphone jack (stereo phone jack)
OUTPUT L / MONO, R jacky (mono phone jack nevyvážený)
sync:
SYNC IN jack (3.5 mm [1/8 "] mini jack, max vstupné hlasitosť 20 V)
SYNC OUT jack (3.5 mm [1/8 "] mini jack, výstupná hlasitosť 5 V) MIDI: MIDI IN jack, MIDI OUT jack
USB:
USB B jack
control:
EXPRESSION jack, Damper jack (half damper nepodporované)

napájanie

Zdroj napájania: z elektrickej siete
príkon:
prologue-16: 38 W
prologue-8: 23 W

Rozmery
prologue-16: 874 mm x 348 mm x 118 mm
prologue-8: 709 mm x 348 mm x 118 mm

hmotnosť
prologue-16: 9.1 kg
prologue-8: 7.5 kg

dodávané príslušenstvo
napájací kábel

Voliteľné príslušenstvo (predávané zvlášť)
SC-PROLOGUE mäkký obal (pre prologue-16 / prologue-8), SQ-CABLE-6 Sync kábel, PS-1 pedálový prepínač, PS-3 pedálový prepínač, XVP-20 Volume / Expression pedál, XVP-10 Expression / Volume pedál, EXP-2 nožný kontroller

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia