Kategórie
 
 
 
 
 

 

Radi vám pomôžeme s výberom najvhodnejšieho nástroja pre vaše potreby !

 
 

ARP Odyssey Module Rev1

Duofónny analógový syntetizátor
Kód produktu:3352
Výrobca:ARP
Dodacia lehota
Dostupnosť: obvykle 3 dni
Bežná cena: 649,00 € Vaša cena: 635,00 € Ušetríte: 14,00 €

ARP ODYSSEY Module

DUOPHONIC SYNTHESIZER

Legendárny zvuk spájajúci minulosť so súčasnosťou. Znovuzrodený ako modul analógového syntetizátoru.

Od svojho prvého predstavenia v roku 1972 sa klasický analógový syntezátor ARP Odyssey stal medzi muzikantmi veľmi obľúbeným. O štyridsať rokov neskôr v roku 2015 vykonal KORG v spolupráci s Davidom Friendom (spoluzakladateľom spoločnosti ARP Instruments) kompletnú obnovu tohto modelu. Zvuk pôvodného ARP, ktorý je dodnes považovaný za jednu z ikon medzi analógovými syntetizátory, sa tak znovu vrátil do rúk súčasných hudobníkov. KORG s novým modelom tak ešte ďalej rozširuje jeho dostupnosť.

ARP ODYSSEY Module je vlastne ARP ODYSSEY bez klaviatúry, zato so všetkými internými obvodmi a funkciami svojej predlohy. Perfektne sa tak hodí do prostredia moderných produkčných alebo domácich hudobných štúdií. Produktová rada obsahuje dve farebné varianty, biely REV1 a čierno-oranžový Rev3, ktoré verne reprodukujú tradičné vizuálny štýl tohto modelu.

ARP ODYSSEY vo forme analógového modulu

ARP ODYSSEY Module je analógový syntezátor vo forme samostatne stojaceho modulu, ktorý vychádza z technológie pôvodného ARP ODYSSEY. Síce bez klávesov, zato však s kompaktnými rozmermi ponúka rovnaké obvody a zvuk ako originál.

Zahrnutím modulu ARP ODYSSEY Module do svojej zostavy môžu používatelia hudobných programov a aplikácií získať zvuky, ktoré žiadny plug-in neponúkne. Modul je možné veľmi efektívne používať aj v kombinácii so sekvencerom, ako je potrebné KORG SQ-1. Ak ste hráč zvyknutý na klaviatúru, potom stačí ARP ODYSSEY Module cez MIDI pripojiť k obľúbenému keyboarde a môžete hrať. ARP ODYSSEY Module novo podporuje taky MIDI pitch bend.

Produktový rad ponúka dizajn v štýle REV1 a Rev3

Produktová rada ARP ODYSSEY Module zahŕňa jednak najznámejšie Rev3 dizajn s jeho charakteristickým čiernym panelom a oranžovým sieťotlačou, ale aj tak veľmi úspešný vizuálny dizajn v štýle REV1 s bielou farbou panelov. Unikátny tvarovanie tiahel a jemná práca ovládacích prvkov sú rovnaké ako u originálu a prispievajú tak k celkovo príjemné prácu s modulom, ktorá je tiež v tejto súvislosti úplne rovnaká ako u predlohy.

Šasi nástroja však bolo prepracované, aby lepšie vyhovovalo novej forme samostatne stojaceho modulu.

Skutočný analógový zvuk, generovaný vernou replikáciou obvodov pôvodného ARP Odyssey

ARP Odyssey je známy hlavne pre svoj výrazný tón a široké možnosti moduláciou, vďaka ktorým je možné generovať neuveriteľné množstvo rôznych zvukov. ARP ODYSSEY Module je vybavený úplne rovnakými obvodmi ako ARP ODYSSEY, ktorý je sám o sebe dokonalú replikáciou originálu, vykonanej pod dohľadom Davida Friend, spoluzakladateľa spoločnosti ARP Instruments.

syntéza

2VCO. Duofonický dizajn ponúka dve rôzne výšky tónu pri zahraní dvoch not.
Rovnako pevná stabilita výšky tónu, akou bol vyhlásený aj pôvodný ARP Odyssey.
Výška tónu nastaviteľná v rozsahu 20 Hz - 2 kHz.
Nastaviteľná modulácia výšky tónu a šírky pulzu.
Synchronizácia oscilátorov dodáva ostré, úžasne znejúce vyššie harmonické.
Šumový generátor s dvoma typmi šumu: biely a ružový.
Výkonný LFO možno využiť ako zdroj oscilácie pre filter alebo oscilátor, prípadne ako zdrojový signál pre sample & hold.
Osobitý S / H MIXER umožnuje ľahko vytvárať zvuky sample & hold použitím oscilátora alebo šumového generátora, ktorý je spúšťaný pomocou LFO alebo klaviatúry.
Ring modulátor generuje kovovo znejúci zvuky s bohatými vyššími harmonickými
Tri rôzne verzie low-pass filtra, ktorý v priebehu doby využíval pôvodnú ARP Odyssey. Jediným prepínačom sa medzi nimi môžete prepínať a využívať ich odlišné charakteristiky: TYPE I (REV1) je 12 dB / octave filter s ostrým a prenikavým zvukom, TYPE II (Rev2) je 24 dB / octave filter vhodný pre hutné basové zvuky, a TYPE III (Rev3) sa vyznačuje excelentnou stabilitou aj pri vysokej rezonanciu.
K moduláciu filtra možno využívať rad zdrojov modulácie, ako sú S / H, LFO, ADSR alebo AR.
Mimo low-pass filtra je k dispozícii taky high-pass filter, ktorý ďalej rozširuje možnosti tvorby tónu.
Novou funkciou je DRIVE prepínač, ktorý generuje extrémne, agresívne zvuky.
VCA GAIN tiahlo pre nastavenie dozvuku tónu. Ideálne pre tvorbu zvukov.
Envelope generator (obálkový generátor) s dvoma typmi: ADSR a AR. Možno ho používať nielen pre VCA, ale taky k moduláciu filtra alebo oscilátora.
ovládanie

Z ovládacích prvkov bol verne reprodukovaný aj pôvodný PPC (Proportional Pitch Control) - dotykový pad. Stlačením tohto dynamického (reagujúceho na silu stisku) prvku môžete ľahko riadiť parametre, ako sú pitch bend alebo vibrato depth.
Ovládač Portamento a prepínač transpozície. Prepínačom možno tiež meniť režim pre REV1 a Rev2 / 3Odyssey.

 

konektory

Dva typy audio výstupu: 1/4 "phone a XLR.
Vstup pre externý zdroj umožňuje spracovať zvuky z pripojeného zariadenia.
Výstup na slúchadlá s ovládačom hlasitosti.
CV, GATE, a TRIG jacky umožňujú príjem a odosielanie analógového signálu, ktorým sa nástroj bude riadiť. Ak prepojíte GATE OUT jack na TRIG IN jack, potom sa EG nespustí a vy môžete hrať legato.
Dodávané oba (1/4 ") mini-patch káble.
MIDI IN konektor a USB MIDI port, umožňujúci pripojenie k PC alebo MIDI zariadenia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia