Kategórie
 
 
 
 
 

Roland TD-17KV

Sada elektronických bicích
Kód produktu:4061
Výrobca:Roland
Dodacia lehota
Dostupnosť: obvykle 3 dni
Bežná cena: 1.599,00 € Vaša cena: 1.359,00 € Ušetríte: 240,00 €

Roland TD-17

Staňte sa lepším bubeníkom, rýchlejšie

Ak beriete hranie na bicie vážne, potrebujete súpravu, ktorá sa vyrovná vašim ambíciám. Vďaka sérii V-Drums TD-17 vynikne vaša technika, ktorú ešte viac podporia nástroje na cvičenie. Výsledkom kombinácie zvukového procesora triedy TD-50 a novo vyvinutých padov je súprava elektronických bicích za prijateľnú cenu, ktorá autenticky napodobňuje hranie na akustických bicích: presné kopírovanie fyzického pohybu, koordinácia paličiek a kontrola hry rukami aj nohami, ktorú potrebuje každý bubeník. Množstvo integrovaných cvičebných funkcií sleduje vašu techniku, meria váš pokrok a zvyšuje vašu motiváciu. Zlepšovanie sa v hraní na bicích je náročné, no bicie TD-17 vám v tom pomôžu.

Autentický pocit z hry a nástroje na cvičenie

Ak pravidelne hrávate na akustické bicie, pri hre na elektronických bicích by ste nemali meniť svoj štýl hrania. Môžete používať rovnakú techniku hrania ako na akustickej súprave vďaka veľkému 12-palcovému malému bubnu* a činelu Hi-Hat** ktorý sa dá dokonca namontovať na stojan pre Hi-Hat akustickej súpravy. Vďaka zvukovému procesoru z vlajkového modelu TD-50 zvuky verne a s bleskurýchlou odozvou reprodukujú charakter a tón akustických bicích.

Realistické pady pre hranie bez kompromisov 

Niektoré elektronické súpravy majú oveľa menšie pady ako sú bubny na akustickej súprave. Keďže však palička musí udrieť do stredu každého bubna, menšie pady sa môžu zdať, že sú ďalej od vás. Platí to hlavne pri prechode zo 14-palcového akustického malého bubna na 8-palcový gumový pad. Napnutie dvojitej sieťovinovej blany 12-palcového malého bubna PDX-12* možno upraviť a dosiahnuť tak autentický odraz. Výška obruče malého bubna sa okrem toho veľmi približuje výške akustického malého bubna, takže otvorené rim-shoty nie sú problém. Ak beriete hranie na bicie vážne, bicie TD-17 vám pomôžu bez kompromisov vycibriť vašu techniku.

Ideálne na zdokonaľovanie hry na Hi-Hat

Model TD-17KVX sa dodáva s Hi-Hat činelom VH-10 V s dizajnom samostatného plávajúceho činelu, ktorý sa dá používať na klasickom stojane pre Hi-Hat akustickej súpravy. Poskytuje rovnaký pocit z hrania ako akustický Hi-Hat činel s prirodzeným odrazom a hojdavým pohybom. Okrem toho podporuje všetky štandardné techniky – hranie otvorením/zatvorením, hranie na plochu/okraj a ďalšie.

*Hi-Hat činel VH-10 sa dodáva len s modelom TD-17KVX

Skvelý zvuk je základom skvelej hry

Zvukový procesor bicích TD-17 poskytuje výnimočný zážitok pri hraní vďaka technológii Prismatic Sound Modeling prevzatej zo zvukového modulu vlajkového modelu TD-50. Keď začnete hrať, ihneď spozorujete širší dynamický rozsah a dramatické zmeny tónu podľa toho, kde a akou silou udriete na pad. Od techník, ako Rim shot, Roll, Flam a Ghost notes na malom bubne až po dramatické údery na crash činely, dlhotrvajúce striedavé údery na činely, napoly otvorený Hi-Hat činel a rôzne zvuky pri údere na plochu a okraj – každý detail sa zachytí verne a presne.

Charakter akustického kopáku (avšak tichší)

Hutný zvuk kopáku zvyčajne sprevádza pekne silný hluk. Niekedy to je presne to, čo chcete, no vaša rodina alebo susedia nemusia zdieľať vaše nadšenie. Kopákový pad KD-10 absorbuje vďaka gumenému povrchu kombinovanému so špeciálnou výplňou väčšinu hluku, no zachováva si tú uspokojujúcu údernosť kopáku, keď sa kladivko zaborí do blany basového bubna. Vďaka tomu je ideálny na hranie doma, kde môže hluk prekážať. Okrem toho je kompatibilný so všetkými štandardnými samostatnými alebo dvojitými kopákovými pedálmi.

Hrajte ako na akustických bicích

Aj keď má každý z modelov série TD-17 kompaktné rozmery, všetky poskytujú profesionálny výkon – najmä model TD-17KVX, ktorý sa dodáva s dvoma crash činelmi a s Hi-Hat VH-10. U všetkých modelov série je možné nastavovať polohu a uhol každého padu. Vzdialenosť medzi padmi a hráčom je tak podobná ako u akustickej súpravy.

Všetko, čo potrebujete na zlepšenie vašej hry

Poďme pekne po poriadku: bubeníci by mali byť schopní udržať presné tempo, a až potom začať experimentovať. Učenie sa základných techník môže byť tiež zaujímavé, keďže tie poskytujú základy pre ďalšie zlepšovanie. A nezabúdajme, že veľmi motivujúce je aj sledovanie vlastného pokroku. Modul TD-17 je vybavený funkciou Coach Mode, pomocou ktorej si môžete nastaviť každodenný režim cvičenia. Môžete sa pomocou nej rozohrať, rozvíjať cit pre rytmiku, tempo a časovanie, a dokonca pracovať na výdrži. Za všetky cvičenia získavate skóre, na základe ktorého môžete sledovať svoj pokrok.

Prehĺbte si cit pre rytmiku

Režim Time Check pomôže rozvíjať vašu presnosť pri hre s metronómom. Počet presných úderov sa zobrazuje v podobe percentuálnej hodnoty a obrazovka indikuje, či sú vaše údery na pad presné, či sú popredu alebo pozadu. Režim Time Check je pri častom používaní neoceniteľnou pomôckou pri precvičovaní rytmiky.

Vylaďte si vnútorné časovanie

Režim Quiet Count pomáha spresniť váš „vnútorný“ zmysel pre čas a tempo. Počas prvých taktov bude zvuk kliku znieť podľa zvolenej hlasitosti, no v priebehu niekoľkých nasledujúcich taktov sa klik stíši. Počas stíšených taktov sa budete musieť spoliehať len na svoje vnútorný zmysel pre časovanie a snažiť sa udržať v tempe, keď začne klik znova znieť. Váš vnútorný metronóm bude tým presnejší, čím častejšie ho budete používať

Jednoduché cvičenia na rozohratie

Vďaka režimu WarmUp sa vám bude chcieť cvičiť každý deň a cvičenie si užijete. Na výber sú cvičenia s dĺžkou päť, desať alebo pätnásť minút a s rôznou obtiažnosťou. Vybrať si môžete aj tempo. Rôznymi cvičeniami sa potom pripravíte na seriózne hranie vrátane zmien rytmu, zmien tempa a vyhodnotenie presnosti vášho hrania. Na konci získate celkovú známku, ktorú si môžete vylepšovať.

Staňte sa členom svojej obľúbenej kapely bez konkurzu

Aj keď je hranie nekonečných sól určite zábavné, zábavou to aj končí. Zdokonaľte svoju hru hraním skladieb obľúbených kapiel alebo si cvičte skladby, ktoré budete hrať na koncerte. Zo smartfónu do bicích TD-17 môžete pomocou rozhrania Bluetooth Audio bezdrôtovo streamovať svoje obľúbené sklady a celé ich prehrávať cez slúchadlá. Dokonca si môžete celé svoje vystúpenie nahrať a vypočuť. Tak zistíte, kde v čom sa musíte zlepšiť.

Zahrajte si so svojimi spoluhráčmi, nech sú kdekoľvek

Ak hráte v kapele, viete, že stretnúť sa spolu môže byť niekedy zložité. čo ak by ste ale nechodili na skúšky, ale vzali si skúšky so sebou? Dokonca aj bez kapely si môžete svoje party skúšať každý deň. Stačí si zapnúť skladbu v smartfóne a hrať spolu s ňou. Keď sa všetci stretnete na skúške, vy budete pripravení na všetko.

Nahrajte obsah. Počúvajte. Učte sa.

Počúvanie vlastnej hry je jedným z najlepších spôsobov, ako sa zlepšovať. Modul TD-17 je vybavený rekordérom, vďaka ktorému si môžete prehrať, čo ste zahrali v skutočnosti, nie čo si myslíte, že ste zahrali. Môžete dokonca hrať a nahrávať spolu s integrovanými demo skladbami alebo skladbami uloženými na SD karte. Je to aj skvelý spôsob, ako nahrávať zvuk pre videá na YouTube.

Príprava na živé hranie

Pri cvičení je dôležité hrať stále s rovnakým známym zvukom, ktorý budete používať na pódiu. Model TD-17 je vybavený rôznymi expresívnymi modelovanými zvukmi bicích z vlajkového modelu TD-50. Určite si medzi nimi nájdete ten dokonalý zvuk bicích na svoj koncert.

Nájdite si dokonalú súpravu pre hudbu, ktorú hráte

Modul TD-17 obsahuje 50 špičkových bicích súprav pre rôzne hudobné štýly. Hrejivý, drevený zvuk súpravy „Acoustic“. Malá, no úderná súprava „Compact“ replikujúca zvuk na menších pódiách. Otvorený priestorový zvuk súpravy „Arena Stage“. Čistý zvuk súpravy „Studio“, ktorá sa dokonale hodí na nahrávanie. Bohatý zvuk súpravy „Fat Rock“ alebo intenzívny zvuk súpravy „Speed Metal“…nech už vás baví akýkoľvek hudobný štýl, s bicími TD-17 dosiahnete svoj vysnívaný zvuk.

Oboznámte sa s koncertným priestorom ešte pred koncertom

Zistite, akú ma priestor akustiku, ešte pred koncertom. Pomocou efektov Reverb a Ambience modulu bicích TD-17 môžete simulovať zvuk priestoru a aklimatizovať sa naň z pohodlia domova.

Vytvorte si svoj vlastný zvuk

Súčasní profesionálni bubeníci si vytvárajú vlastný zvuk vrstvením mnohých zvukových prvkov. Zvuk malého bubna tvoria navrstvené rôzne zvuky malých bubnov, pričom každý z nich má vlastný charakter attacku, priestoru a podobne. TD-17 vám umožní vytvoriť si vlastnú zostavu bicích pomocou ovládania výšky tónu, ekvalizéra, efektov a ďalších prvkov.

Importujte sample a zvuky ako na nahrávke 

Pri niektorých vystúpeniach jednoducho musíte mať konkrétny zvuk. Modul TD-17 dokáže importovať sample, takže môžete spúšťať pôvodné jednoúderové sample bicích alebo pridávať celé zvukové frázy, sekvencie alebo vokály. Importované sample sa dajú dokonca mixovať a vrstviť s internými zvukmi modulu TD-17, a vytvárať tak silný a hutný zvuk, ktorý sa podobá akustickým bicím.

Učte sa vlastným tempom za pomoci online lekcií a aplikácií

Okrem štúdia s učiteľom bicích máte k dispozícii množstvo online lekcií alebo počítačových výučbových programov. Bicie TD-17 vám pomôžu zlepšovať sa bez ohľadu na to, aký spôsob výučby preferujete.

Hrajte si s video lekciami prehrávanými bezdrôtovo z vášho smartfónu

Položte smartfón na predný panel modulu, pripojte sa bezdrôtovo cez Bluetooth a počúvajte hlasný a čistý zvuk lekcie (spolu s vaším hraním) cez slúchadlá alebo monitory. Sledovanie video lekcie a hranie spolu s lekciou nebolo nikdy jednoduchšie.

Zlepšujte sa a bavte sa s aplikáciou Melodics

Zabavte sa a zlepšujte svoju hru pomocou bezplatnej aplikácie Melodics for V-Drums pre počítače so systémom Windows a Mac. Spolu so sériou bezplatných lekcií na rozvíjanie citu pre rytmus, časovanie a svalovej pamäte majú odberatelia k dispozícii aj prístup k dodatočnému prémiovému obsahu vrátane viac ako 70 lekcií, pričom každý týždeň sa pridávajú nové.

Dlhoročná spoľahlivosť

Bicie Roland V-Drums sú od padov až po pedále skonštruované tak, aby boli spoľahlivé v každej situácii a pri každom vystúpení. Pady a pedále série TD-17 sú odolné voči tvrdým úderom a vyznačujú sa aj vynikajúcou hrateľnosťou. So zlepšujúcou sa technikou a vyššími ambíciami môžete bicie TD-17 rozšíriť o extra crash činel alebo druhý malý bubon. Vždy pri tom máte istotu, že používate rovnako odolné komponenty ako profesionáli.

 

Možné varianty sád:

TD-17KVX 

 

Sound Module: TD-17 x 1; Snare: PDX-12 x 1; Tom: PDX-8 x 3; Hi-hat: VH-10 x 1; Crash: CY-12C x 2; Ride: CY-13R x 1; Kick: KD-10 x 1; Drum stand: MDS-4KVX x 1 

 

TD-17KV 

 

Sound Module: TD-17 x 1; Snare: PDX-12 x 1; Tom: PDX-8 x 3; Hi-Hat: CY-5 x 1; Hi-Hat control pedal: FD-9 x 1; Crash: CY-8 x 1; Ride: CY-8 x 1; Kick: KD-10 x 1; Drum Stand: MDS-4V x 1  

 

TD-17K-L 

 

Sound Module: TD-17-L x 1; Snare: PDX-8 x 1; Tom: PD-8A x 3; Hi-hat: CY-5 x 1; Hi-hat control pedal: FD-9 x 1; Crash: CY-8 x 1; Ride: CY-8 x 1; Kick: KD-10 x 1; Drum Stand: MDS-4V x 1 

 

Príslušenstvo bicích nástrojov

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia