Kategórie
 
 
 
 
 
Vox Continental 73
Vox Continental 73
 

Vox Continental 73

Combo organ
Kód produktu:3858
Výrobca:Vox
Dodacia lehota
Dostupnosť: obvykle 2 dni
Bežná cena: 2.149,00 € Vaša cena: 1.149,00 € Ušetríte: 1.000,00 €

VOX CONTINENTAL

Od tradície k inovácii. VOX vracia do hry stage keyboard pre profesionálnych hráčov.
Pôvodné VOX Continental bol tranzistorový organ po prvýkrát predstavený v roku 1960, ktorý si vzápätí získal širokú popularitu medzi profesionálnymi hráčmi najmä ako neoceniteľný nástroj pre živé vystúpenia. Teraz značka VOX predstavuje úplne nový keyboard, ktorý vďaka sérii nových funkcií prenáša koncept tohto pôvodného nástroja do súčasnej doby

VOX Continental ponúka jednoduché a intuitívne užívateľské rozhranie s rýchlym prístupom ku všetkým jeho funkciám. Sekcia zvukov ponúka niekoľko variantov tónov organu, elektrického piana a akustického klavíra, ktorých zvuk môžete ďalej vylepšiť pomocou vstavaných efektov a dokonca pri tom možno využiť aj novú lampovú technológiu Nutube. Tento nástroj je jednoducho skvelým pomocníkom pre živé vystúpenia a najrôznejšie hudobné štýly vrátane rocku, popu, jazzu alebo ďalších.

Nový nástroj v sebe spája dlhoročnú tradíciu - na ktorú odkazuje treba podsvietené logo zn. VOX - s najnovšími inováciami a funkciami, keď táto harmonická fúzie medzi starým a novým v modeli VOX Continental úplne redefinuje poňatie moderného stage keyboardu.

Intuitívne užívateľské rozhranie
ORGAN sekcia, ktorá verne reprodukuje zvuk troch skorších typov organov
Veľmi kvalitná E.PIANO sekcia s detailne prepracovaným zvukom elektrického piana
Bohatá PIANO sekcia s vysokokapacitnými samplami
KEY / LAYER sekcie s pestrým výberom ďalších praktických zvukov
Intuitívne a výkonné efekty, optimalizované pre hranie na živo
Dotykový senzor (tiahlo), ktorým je možné kontrolovať rad parametrov
Deväť pásmový EQ, s ktorým je možné kontrolovať každý detail zvuku.
Reálny zvuk lampy dosiahnutý za pomoci obvodu Nutube, teda novej lampovej technológie
Novo vyvinutá Waterfall klaviatúra so skvelými herným vlastnosťami
Otočné tlačidlo Dynamics s ktorým je možné meniť charakteristiky nástroja
Scény alebo možnosť okamžitého prepínania medzi rôznymi nastaveniami
Ľahká a kompaktná konštrukcia z odolných materiálov
Šarlátová farba, typická pre VOX klávesy
Dodávané vrátane volume / expression pedálu V861 a ST-Continental klávesového stojana
nekompromisná hrateľnosť

Živé vystúpenie na pódiách je pre hráča veľká výzva a súčasne veľmi náročné prostredie. Ocenia tu preto intuitívne ovládanie, vďaka ktorému je možné na VOX Continental ľahko ovládať všetky jeho funkcie priamo z čelného panelu.

Jednoduché ovládanie pritom umožňuje rozdelenie pracovnej plochy na štyri nezávislé party čiže sekcie (ORGAN, E.PIANO, PIANO, KEY / LAYER), ktoré možno rýchlo vypínať a zapínať. Rovnako jednoducho sa dajú vyvolávať z pamäte potrebné nastavenia programov a efektov, s pomocou dotykových senzorov možno ovládať rôzne parametre. Všetky tieto možnosti sú určené predovšetkým pre hráčov, ktorí často hrajú naživo.

Štyri nezávislé zvukové sekcie, praktické pre živé vystúpenia

Vo svojej pamäti s kapacitou 10 GB ponúka VOX Continental celkom 150 zvukových programov, starostlivo vybraných pre potreby živých vystúpení,ktoré sú potom ďalej spracovávané výkonnou DSP jednotkou.

ORGAN sekcia s troma tradičnými oragnovými zvukmi.

Sekcia ORGAN ponúka zvuky troch rôznych skorších organov. Jedným z nich je práve tón pôvodného VOX Continental, teda tranzistorových organov predstavených po prvýkrát v roku 1960. Ďalej je tu COMPACT, teda zvuk iných kompaktných tranzistorových klávesov z rovnakej doby ako VOX Continental. Poslednou voľbou je potom CX-3, ktorý ponúka zvuk klasických organov zn. KORG. U všetkých týchto modelov možno pritom zvuk a harmóniu upravovať pomocou revolučných dotykových tiahel.

U organov VOX a CX-3 sa navyše môžete stlačením jediného tlačidla prepínať medzi horným (upper keyboard) a spodným (lower keyboard) registrom. Ďalej možno u CX-3 za pomoci perkusií zvýrazniť nástup (attack) tónov, zatiaľ čo COMPACT je vybavený MTB (multi-tone booster) s ktorým možno vyčarovať čokoľvek od jemných tiahlych tónov až po ostré, rezavé zvuky.

Pri každom z týchto nástrojov možno navyše rýchlo zapnúť a vypnúť efekty vibrato / chorus alebo simuláciu rotary speaker. V ponuke sú tiež klasickej efekty, s ktorými sa môžete ešte hlbšie ponoriť do bohatej histórie organovej hry.

Kvalitné elektrická piana v sekcii E.PIANO

V ponuke nástroja nájdete tri zvukové enginy určené pre elektrické piano: TINE sa môže pochváliť výrazným kovovým odtieňom, REED modeluje klasické elektrické piano s vibrujúcimi jazýčkami a konečne FM reprodukuje zvuk ikonických elektrických pián z osemdesiatych rokov. U všetkých týchto troch pián pritom oceníte vysokú kvalitu zvuku, ktorý verne simuluje tiež charakteristiku jednotlivých zosilňovačov a kabinetov.

Vysokokapacitné klavírny sample pre PIANO

V sekcii PIANO sú tri typy zvukov klavíra: GRAND s nezameniteľnou rezonanciou, UPRIGHT s unikátne sofistikovaným hlbokým a priamym tónom a taky E.GRAND, čo je elektrické koncertné krídlo využívané hlavne v popu. GRAND a UPRIGHT ponúka pre každú z klávesov nesmyčkované stereo sample, takže výsledná hra môže byť skutočne veľmi expresívne.

KEY / LAYER sekcia s ďalšími zvukmi

Táto sekcia obsahuje rad ďalších praktických zvukov, ktoré sú v kapele alebo orchestri potreba. Tieto zvuky sú radené do šiestich kategórií označených ako KEY, BRASS, STRINGS, LEAD, SYNTH, a OTHER, pokrývajú pritom najrôznejšie hudobné žánre.

Intuitívne a výkonné efekty pre živé hranie

Rovnako ako ponuka zvukov sú tiež efekty prispôsobené hlavne pre hranie naživo. Na výber je pritom šesť výkonných typov efektov (CHORUS, PHASER, FLANGER, COMP, DRIVE, WAH), štyri varianty efektu DELAY, päť typov efektu REVERB, a EQ; každý je možné kontrolovať napriamo pomocou príslušných tlačidiel a prepínačov.

Dotykové ovládacie prvky umožňujú rýchlu kontrolu nastavenia - od EQ až po EG

Najväčšou novinkou používateľského rozhrania u VOX Continental sú inovatívne dotyková tiahla s LED diódami, ktorých pomocou možno riadiť najrôznejšie potrebné nastavenia.
· Keď používate zvuky sekcie ORGAN, fungujú tieto dotykové plochy ako tiahla, ktoré možno ovládať priamo pomocou dotyku prstov.
· Keď používate zvuky sekcie KEY / LAYER, možno týmito ťahali kontrolovať parametre ako sú EG alebo filter.
· Keď je zapnutý EQ, fungujú ako deväťpásmový grafický master EQ.

Tieto elektrostatické dotykové senzory citlivo reagujú na každý pohyb vašich prstov; spájajú pritom v sebe prehľadnosť tradičných tiahel s funkciami, ktoré ponúkajú dnešné najmodernejšie technológie. Ich konkávny tvar umožňuje úplne intuitívne ovládanie a plynulý posun, pri používaní sa na ne ani nemusíte pozerať. Skutočne to nie sú bežne používané tiahla alebo tlačítka, ale absolútne unikátne dotykové senzory prispôsobené pre jednoduché a presné použitie. .

Skutočný zvuk lampy vychádzajúci z Nutube, nové lampové technológie

Nezameniteľný hrejivý zvuk lampy, ktorú nenahradí žiadna simulácia, je dosahovaný pomocou nového typu lampového obvodu vyvinutého zn. KORG pod názvom Nutube, ktorý tak prináša typické jemné skreslenie príznačné práve pre lampové zosilňovače. Nastavenie lampy možno pritom meniť počas hry úplne intuitívne pomocou príslušných tlačidiel a prepínačov. Vedľa vlastných tónov potom obvod Nutube vydáva tiež svetlo, ktoré je vizuálnym doplnkom jeho zvukového výstupu.

* Čo je Nutube?
Nutube je nový typ vákuovej lampy vyvinutý značkou KORG Inc. a Noritake ITRON Corporation. Rovnako ako bežná lampa tiež Nutube funguje ako komplexné triodová vákuová lampa. A rovnako ako bežná lampa takisto generuje hrejivé tonizujúce presahy a odozvu, ktorá je typická pre lampy.

Polovyvážená klaviatúra, optimalizovaná pre živé hranie

Nástroj je osadený novo vyvinutou polovyváženou klaviatúrou, ktorá je prispôsobená typickým varhanním technikám ako sú glissando alebo trilky. Polovyváženou dizajn navyše zabezpečí perfektné hrateľnosť zvukov klavíra alebo elektrického piana. Dynamika je pritom zaistená aj pri hraní komplexných akordov alebo ťažkých fráz.

Možnosť nastavenia odozvy nástroja

Pomocou dynamického tlačidla možno nastaviť spôsob, akým bude nástroj pri zmenách zvuku a hlasitosti reagovať na aktuálnu hernú dynamiku. Pre hranie sólových pasáží, sprievod pri speve alebo emocionálne zafarbených skladbách s veľkým rozsahom dynamiky od fortissima po pianissimo je vhodné otočiť tlačidlo doľava. Naopak ak otočíte tlačidlo vpravo, hlasitosť tónov zostane rovnaká nezávisle od toho, ako hráte, čo je vhodné potrebné vtedy keď nechcete aby jeho zvuk nechtiac vynikol medzi ostatnými nástrojmi orchestra alebo kapely.

Okamžité prepnutie potrebných nastavení

Obľúbené zvuky alebo často používané variácie možno uložiť ako tzv. Scény (k dispozícii je celkom 16 scén, 4 scény x 4 banky), ktoré potom môžete počas hry okamžite vyvolať. Tieto scény možno navyše ukladať na USB flashdisk, kam sa zmestí až 100 setov po 16 scénach. Hlavne pre klávesistov, ktorí hrajú s viacerými kapelami je to ideálny spôsob, ako mať nástroj vždy pripravený pre konkrétnu vystúpenie.

Skutočný stage keyboard, ktorý vynikne pri každom živom vystúpení

Dizajn a funkcie modelu VOX Continental sú optimalizované pre živé vystúpenia. Nástroj vyrobený z odolných materiálov sa môže pochváliť typicky šarlátovú farbou, ktorá je príznačná pre organ zn. VOX, výhodou sú tiež jeho kompaktné rozmery, ktoré uľahčujú jeho prenášanie. Výstupné OUTPUT jacky zahŕňajú symetrický XLR výstup, ktorý uchová kvalitu audio výstupu bez nutnosti použitia D.I. Logo značky VOX na zadnom paneli je plne podsvietené; spolu s ďalšími prvkami tak tento model tiež vizuálne odkazuje na dlhú tradíciu britských hudobných nástrojov.

Dodávané vrátane pedálu a klávesového stojana

Štandardne dodávané vrátane volume / expression pedálu (V861) a klávesového stojana (ST-Continental). Pedál V861 má kompaktné rozmery a odolnú konštrukciu so sofistikovaným vzhľadom, ponúka dve sady INPUT / OUTPUT jackov a jeden EXPRESSION jack, cez ktorý je možné kontrolovať hlasitosť alebo wah.

Design stojanu ST-Continental je charakteristický bočnou pákou, ktorou možno ľahko nastaviť požadovaný sklon nástroja. VOX Continental možno na stojane upevniť skrutkami, takže jeho umiestnenie je maximálne stabilné a môžete tak nástroj nakláňať podľa potreby.

VOX Continental - specifikace

Keyboard

Semi-weighted waterfall (velocity sensitive is supported, after touch is not supported)

 • 61 keys: C2 ─ C7 (transposable in the range of [C0…C5] ─ [C4…C9]), velocity sensitive C2 to C7
 • 73 keys: E1 ─ E7 (transposable in the range of [E-1…C5] ─ [E3…E9]), velocity sensitive E1 to E7

Sound Generator

Maximum Polyphony

 • Modeling tonewheel organ sound generator: 128 voices
 • Modeling transistor organ sound generator: 100 voices
 • Modeling electric piano sound generator: 80 voices
 • High-definition Piano sound generator: 60 dual stereo notes (equivalent to 240 voices max)
 • Modeling analog synthesizer sound generator: 36voices
 • PCM sound generator: 64 stereo notes (equivalent to 128 voices max)

- Actual maximum polyphony will vary depending on oscillator settings such as stereo multisamples and velocity crossfade.

PCM Memory

 • Approx. 10.5 GB (in case of 48 kHz, 16-bit Linear PCM converted)

ORGAN Part

 • 3 types (CX-3, VOX, COMPACT)
 • Draw bar, Percussion ON/OFF, Split function, Vibrato/Chorus ON/OFF, Rotary Speaker ON/OFF)

E.PIANO Part

 • 3 types (TINE, REED, FM)

PIANO Part

 • 3 types (GRAND, UPRIGHT, E.GRAND)

KEY/LAYER Part

 • 6 types (KEY, BRASS, STRINGS, LEAD, SYNTH, OTHER)

Preset variations

 • 150

Scene

 • 16 (4 x 4)
 • It is available to save 100 sets to external USB

Effects

Insert Effects

 • EFFECT: CHORUS, PHASER, FLANGER, COMP, DRIVE, WAH (control via pedal)

Master Effects

 • DELAY: 1. DELAY, 2. CROSS, 3. TAPE, 4. MOD DLY
 • REVERB: 1. HALL1, 2. HALL2, 3. ROOM1, 4. ROOM2, 5. SPRING

EQ

 • 9-band stereo input/output

VALVE DRIVE

 • Vacuum tube Nutube 6P1

DYNAMICS

 • Control the amount of change in volume and tone produced by your keyboard playing dynamics.

Controllers

Bend Lever

 • ORGAN: Rotary Slow/Fast
 • E.PIANO: Tremolo ON/OFF
 • KEY/LAYER: Pitch bend

Touch sensors (electrostatic capacitance type)

 • ORGAN: Drawbars
 • KEY/LAYER: Sound controls
 • EQ: 9 band equalizer

Audio Characteristics

Frequency Characteristics

 • 20Hz ─ 22kHz ±1.0dB 10k Ω load

THD+N

 • 20Hz ─ 22 kHz 0.005% (standard) 10k Ω load

S/N Ratio

 • 105dB (standard)

 

Audio Output

OUTPUT L/MONO, R

 • Connector: 6.3 mm (1/4") monaural phone jack, unbalanced
 • Output impedance: 1.1 Ω (when outputting in stereo), 600 Ω (L/Mono jack, when outputting in mono)
 • Maximum level: +16.0 dBu
 • Load impedance: 10k Ω or more

OUTPUT L, R

 • Connector: XLR-3-32 type (balanced) + LIFT - GND switch
 • Output impedance: 350 [Ω] (when outputting in stereo)
 • Maximum level: +16.0 [dBu]
 • Load impedance: 10k Ω or more

HEADPHONES

 • Connector: 6.3 mm (1/4") stereo phone jack
 • Output impedance: 50 Ω
 • Maximum level: 150 + 150 mW @32 Ω

Control Inputs

DAMPER

 • KORG DS-1H damper pedal (supports half-damper), PS-1 and PS-3 pedal switches

ROTOR SPEED

CONTROL

 • V861 VOL/EXP pedal volume/expression pedalV861

Other Sounds

MIDI

 • IN, OUT

USB

 • USB A (TYPE A): Saving/loading scene data
 • USB B (TYPE B): MIDI interfaces: 1 (16 ch) in/1 (16 ch) out
 • Complies with USB specification Ver. 2.0, High speed (up to 480 Mbps)

Main Specifications

Power

 • AC adapter connector (DC 15 V), power button

Dimensions (W x D x H)

 • 61-key model: 939 mm x 350 mm x 86 mm/ 36.97" × 13.78" × 3.39"
 • 73-key model: 1,103 mm x 350 mm × 86 mm/ 43.43" × 13.78" × 3.39"

Weight

 • 61-key model: 7.2 kg / 15.87 lbs
 • 73-key model: 8.4 kg / 18.52 lbs

Power Consumption

 • 16W

Included Items

 • AC adapter, Power cord, V861 Volume/Expression pedal, ST-Continental keyboard stand (for 61-key model and 73-key model)

Accessories (sold separately)

Soft case

 • SC-Continental 61 (for 61-key model)
 • SC-Continental 73 (for 73-key model)

Damper Pedal

Pedal Switch

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia