Kategórie
 
 
 
 
 

Roland VR-09B V-COMBO

Combo organ. performance keyboard syntetizátor
Kód produktu:3683
Výrobca:Roland
Dodacia lehota
Dostupnosť: obvykle 3 dni
Bežná cena: 699,00 € Vaša cena: 639,00 € Ušetríte: 60,00 €

Roland VR 09B

Okamžitý prístup k inšpirujúcim zvukom a k možnostiam živej interpretácie

Mobilný, dostupný a vybavený špičkovými zvukmi Roland; V-Combo VR-09 je ideálnym riešením „všetko v jednom“ pre aktívnych klávesových hráčov. Samostatné zvukové kolekcie pre zvuky piana, organu a syntetizátorov – zoradené do troch intuitívnych blokov na čelnom paneli – prinášajú priamo pod vaše prsty všetky tóny nevyhnutné pre tvorbu. Pre maximalizáciu vašej pódiovej interpretácie je v reálnom čase k dispozícii deväť sliderov slúžiacich na perfektné vybrusovanie konečného zvuku, celý rad knobov a tlačidiel na ovládanie siedmich simultánnych efektov a ďalších parametrov. Ďalšie skvelé funkcie zahŕňajú looper, sekciu bicích, kde nájdete knižnicu plnú rytmov na precvičovanie, jamovanie a mnoho ďalšieho. So všestranným výberom zvukov, inšpirujúcimi funkciami a šikovným používateľským rozhraním je V-Combo VR-09 takmer splneným snom pre všetkých muzikantov.

Profesionálny keyboard s okamžitým prístupom k funkciám pre pódiových muzikantov.
Ľahké a mobilné; na batériu alebo do siete
Zvuky akustického a elektrického piana profesionálnej kvality vrátane zvuku koncertného krídla s 88-tónovým stereo vrstveným zvukom.
Organ Virtual Tone Wheel so zvukmi SuperNATURAL a deviatimi harmonickými tiahlami plus novovyvinutý zvuk organu tranzistorového typu zo 60. rokov.
Široké spektrum syntetizátorových zvukov, od klasických až po najzásadnejšie moderné zvuky
Sedem simultánnych efektov so samostatným ovládaním v reálnom čase
Looper a vstavané rytmické vzorky; prehrávanie songov WAV/MP3/SMF pomocou voliteľnej USB pamäte 
Voľne dostupná aplikácia VR-09 Editor pre iPad 
Intuitívne ovládanie na expresívne živé hranie

V-Combo VR-09 bolo od základov vytvorené pre potreby naživo vystupujúcich hráčov. Intuitívne usporiadanie čelného panela a jasná LCD obrazovka ponúkajú rýchly prístup k špičkovým pianovým, organovým a syntetizátorovým zvukom Roland, spolu s množstvom ovládacích prvkov umožňujúcich výraznú prácu so zvukom v reálnom čase. Sedem simultánnych efektov zahŕňa napríklad rotary, delay, reverb, tone, overdrive, kompresor a nastaviteľný multiefekt so zvláštnymi knobmi, ktoré upravujú celý rad parametrov jediným pohybom, čím získavate nástroj s obrovskými možnosťami úprav a tvarovanie zvuku s minimálnym úsilím. Toto šikovné používateľské rozhranie umožňuje veľmi jednoducho nastaviť a usporiadať rozdelenie zvukových vrstiev priamo pri hre. Navyše je možné všetky nastavenia uložiť do používateľskej pamäte. Na pódiu sú tak okamžite k dispozícii.

Profesionálne zvuky akustických a elektrických pián

Piano je základným stavebným kameňom živého hrania. V-Combo VR-09 je naplnené širokým výberom zvukov, takže dokáže pokryť všetky hudobné štýly. Špičkové akustické grand piano disponuje 88-tónovým stereo multi samplingom, vďaka ktorému poskytuje zvuk profesionálnej úrovne, ktorý môže smelo konkurovať slávnym stage pianám Roland. Nájdete tu tiež množstvo populárnych zvukov elektrických pián spolu s užitočnými efektmi, ako napríklad phaser alebo tremolo. Výrazné zosilnenie pianového zvuku dosiahnete pomocou kompresora, ktorý je ovládaný samostatným knobom. Vaša hra tak nikdy nezanikne vo zvuku ostatných nástrojov v kapele.

Organ svetovej triedy

Hnacím motorom zvuku rockových organov je v prípade V-Comba VR-09 renomovaná technológia SuperNATURAL. Deväť harmonických ťahadiel umožňuje autentické ovládanie v priebehu vystúpenia. Novovyvinutý zvuk tranzistorového organu ponúka tóny kombo nástrojov zo 60. rokov. 61-klávesová klaviatúra disponuje extrémne rýchlou odozvou, čo umožňuje využitie typických hracích techník, akými sú napríklad trilky, sputter, glissando alebo perkusívne údery. Efekt Rotary speaker (rotujúci reproduktor) a simulátory zosilňovačov reprodukujú charakteristiky klasických organových reproboxov a skreslených elektrónkových okruhov obdivuhodne verne a nová funkcia „Twin Rotary“ dodáva hlboký, agresívny efekt, ktorý ste doteraz nepočuli.

Klasické a moderné syntetizátorové zvuky

V-Combo VR-09 je nabité množstvom vopred pripravených syntetizátorových zvukov od osvedčených analógových klasík, akými sú napríklad sláčiky JUNO a syntetizátorové dychové nástroje z 80. rokov, až po digitálne zvuky modernej éry. Ovládače na čelnom paneli vám umožnia v reálnom čase pracovať so zvukom a intuitívne ho upravovať. Je možné využiť napríklad užitočný ADR (Attack, Decay, Release) alebo nastavenie cutoff/resonance pomocou harmonických ťahadiel v organovom bloku. Vstavané efekty, ako napríklad „Bit Crash“ umožňujú vytvárať syntetizátorové zvuky pre modernú tanečnú hudbu vrátane dubstepu.

VR-09 Editor pro iPad

Voľne dostupná aplikácia VR-09 Editor pre iPad vám dá do rúk výkonný a intuitívny nástroj na ovládanie zvukových kolekcií organu a syntetizátorov pomocou dotykového rozhrania vášho tabletu.
Budete môcť rýchlo editovať zvuky organu a upravovať klasický tonewheel charakter, ako je napríklad rozptyl, šum kliknutie a rýchlosť rotácie. Získate ľahký prístup k syntetizátorovým zvukom a možnosť vytvárať vlastné zvuky a vrstvy. Po úpravách zvukov doma môžete vziať svoj iPad na koncert a použiť aplikáciu ako externý real-time kontrolér na pódiu. Kvalitná bezdrôtová komunikácia medzi V-Combo VR-09 a iPadom je ľahko nastaviteľná pomocou Roland Wireless Connect. Okrem toho môžete spojenie urobiť USB káblom cez iPad Camera Connection Kit. 


Špecifikácia

Klaviatúra
61 klávesov (dynamických)

Režim klaviatúry
Whole, Dual (nastaviteľné vyváženie hlasitostí) Split (deliaci bod, nastaviteľné vyváženie hlasitostí) 2-manuálový režim (s prídavnou MIDI klaviatúrou)

Sekcia zvukového generátora
Virtual Tone Wheel method (SuperNATURAL)

Formát MIDI údajov
Zodpovedá GM2/GS/XG lite

Maximálna polyfónia
128 zvukov

Party
Organ (3 party) Piano (2 party) Synthesizer (2 party) Drum (1 part) GM2 (16 partov)

Zvuky
223 zvukov

Registre
100 (4 banky × 25)

Efekty (7 systémových vždy zapnutých/globálne ovládanie)
Overdrive, Tone, Compressor, Multi-efekty: 20 typov Delay: 6 typov Reverb: 6 typov Rotary: 2 typy

Sekcia prehrávača SMF/Audiosúborov
Formát súborov, ktoré je možné prehrať
SMF súbor: Format 0/1, audiosúbory WAV, AIFF, MP3

Nahrávací formát
SMF súbor: Format 0/1, Audiosúbor: WAV (44,1 kHz, 16-bit lineárne)

Sekcia Looper

Nahrávací čas
28 s (stereo)

Ostatné

Rytmické predlohy
52

Ovládače
Virtual Tone Wheel Organ: Pruh harmonických ×10, kontrolér Synthesizer: Slider ×5, D-BEAM kontrolér, Pitch bend/Modulation joystick, knob Effects ×6 (globálne ovládanie)

Displej
Grafický LCD 128 × 64 bodov

Externá pamäť
USB flash pamäť

Konektory
Output (L/MONO, R) jacky: 1/4" typu phone, PHONES jack: Stereo 1/4" typu phone, OUTPUT 1–8 jacky: Stereo mini typu phone, DAMPER jack: TRS 1/4" typu phone, EXPRESSION PEDAL jack: TRS 1/4" phone typ, MIDI konektory (IN, OUT), PK IN konektor: 8-pin typu DIN, USB COMPUTER port: USB Typ B (s podporou USB MIDI) USB MEMORY port: USB Typ A, DC IN jack

Zdroj napájania
AC adaptér, nabíjacia Ni-MH batéria (AA, HR6) ×8

Spotreba prúdu
650 mA

Predpokladaná životnosť batérií pri súvislej práci:
Nabíjacie Ni-MH batérie: Cca 5 hodín (cca 3 hodiny, ak je zapojená USB pamäť). Tieto hodnoty sa môžu meniť podľa špecifikácie batérií a podmienok ich použitia. * Karbónovo-zinkové alebo alkalické batérie nie je možné použiť.

Príslušenstvo
Používateľský manuál, AC adaptér, Napájací kábel, Ochrana USB pamäte

Voliteľné (nutné dokúpiť):
Stojan na klávesy: KS-18Z, KS-12 Damper pedál: radu DP Expression pedál: radu EV Pedalboard: PK-6, PK-9, USB Flash pamäť * Používajte USB pamäť Roland. Pri produktoch iných výrobcov nie je možné zaručiť správnu funkčnosť.

Vlastnosti

 • Šírka: 1008 mm
 • Hĺbka: 300 mm
 • Výška: 106 mm
 • Hmotnosť: 5,5 kg
 • Vstupy: 2x vstup pro pedál (sustain, expression), linkový (stereo jack 3.5 mm), mikrofonní (mono jack 6.3 mm)
 • Výstupy: 1x sluchátkový (stereo jack 6.3 mm), linkový (L/R mono jack 6.3 mm), USB to host, USB to device, PK (8-pin), MIDI IN/Out
 • Počet klávesov: 61
 • Veľkosť klávesov: Štandardné
 • Typ klaviatúry: Dynamická
 • Prevádzka na batérie: Nie
 • Farba: Čierna
 • Polyfónia: 128
 • Ozvučenie: Nie
 • Obsah balenia: Adaptér, manuál
 • Povrch klaviatúry: Hladký
 • Automatické sprievody: Nie
 • Klaviatúra: Dynamická
 • Typ: Jednomanuál
 • Počet zvukov: 223
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia