Kategórie
 
 
 
 
 

Roland System-1m

Plug Out syntetizátor, modul
Kód produktu:2190
Výrobca:Roland
Dodacia lehota
Dostupnosť: Ihneď k odberu
Bežná cena: 629,00 € Vaša cena: 559,00 € Ušetríte: 70,00 €

SYSTEM-1m je semi-modulárny syntetizátor s technológiou PLUG-OUT a jedinečným dizajnom umožňujúcim používanie niekoľkými spôsobmi - ako Eurorack modul, Table-top syntetizátor alebo 19" Rack-mount jednotku, SYSTEM-1 okrem funkcie výkonného samostatného nástroja poskytuje aj súbor CV a GATE prevodníkov, ktoré umožňujú Re-Patching a integráciu do modulárnych syntetizátorových systémov. CV a Gate prevodníky v kombinácii s možnosťou nahrať do syntetizátora modely klasických a ikonických syntetizátorov Roland (SH-101 a Promars) dávajú tomuto zariadeniu doteraz nevídané možnosti a flexibilitu.• Semi-modulárny syntetizátor s technológiou PLUG-OUT
• 16 farebne označených CV a Gate prepojení s LED podsvietením
• Kompatibilný so systémami Eurorack, table-top a 19” rack (napájanie AC alebo Eurorack)
• Všestranné oscilátory so 6 vlnovými formami a funkciami Crossmod, Ring Mod, Sync a Color Control
• Pre všetky parametre sú k dispozícii ovládače s vysokým rozlíšením a ťahové ovládače s LED indikátormi
• Externý vstup pre spracovanie externého signálu sekciami Filter, Amp a FX
• -12 dB a -24 dB filtre s nezávislým HPF filtrom
• Integrované efekty Tone, Crusher, Reverb a Delay
• Tempo synchronizácia pre LFO a Delay
• 24-bit/96kHz audio a MIDI interface
• AIRA Link pre praktické pripojenie k mixu MX-1 Mix Performer
• Obsahuje adaptér pre umiestnenie v racku a Patch káble
 

Modulárny syntetizátor pre všetkých

Modulárne syntetizátory sa tešia veľkej obľube medzi hudobníkmi vďaka svojej schopnosti vytvoriť jedinečné a zaujímavé zvuky. Vytvorenie plne funkčného nástroja si však môže žiadať veľké finančné aj časové investície. SYSTEM-1m je dostupnou a praktickou vstupenkou do sveta modulárnych syntetizátorov a môžete ho používať ihneď po vybalení z krabice. Samostatný modul môžete umiestniť do racku alebo na stôl a napájať ho štandardným AC adaptérom. Môžete naň hrať prostredníctvom bežnej MIDI klaviatúry alebo prijímať MIDI správy z vášho DAW programu.

SYSTEM-1m je však omnoho viac ako "len" štandardný syntetizátorový modul. Podsvietené a farebne odlíšené Patch Pointy umožňujú experimentovať s jeho architektúrou a ľahko pripojiť rôzne ďalšie syntetizátorové moduly. Okrem využitia v pozícii rack-mount modulu alebo table-top zariadenia môžete integrovať SYSTEM-1m aj do štandardizovaného Eurorack systému a napájať ho prostredníctvom integrovaného napájača. Vďaka všestrannej architektúre výborne zapadne do existujúcich modulárnych systémov, rovnako dobre však z neho môžete urobiť aj centrum nového systému.
 

Kolekcia legiend

SYSTEM-1m je výkonný a praktický nástroj. Pri jeho vývoji sme využili viac ako 40 rokov skúseností, ktoré máme v navrhovaní syntetizátorov. Poskytuje obrovské možnosti v tvorbe zvukov, od ligotavých arpegií až po hromové basy. Roland sa stal ikonou najmä vďaka legendárnym "vintage" syntetizátorom, ktoré dodnes vyhľadávajú hudobníci po celom svete. Je medzi nimi niekoľko "klasických" syntetizátorov s nezameniteľným zvukom a prejavom, ktorý sa stal definíciou mnohých hudobných žánrov. To nás inšpirovalo pri vývoji technológie PLUG-OUT.

PLUG-OUT syntetizátory prostredníctvom technológie Analog Circuit Behavior dokonale replikujú naše najobľúbenejšie legendy. Môžete ich využívať ako bežné VST alebo AU pluginy vo vašom DAW a spolu s množstvom otočných a ťahových hardwarových ovládačov SYSTEM-1m vytvoriť elegantné a pohodlné zvukové pracovisko. Jednotlivé PLUG-OUT však môžete nahrať aj priamo do SYSTEM-1m a využívať buď internú architektúru syntetizátora alebo ktorýkoľvek z rastúcej kolekcie PLUG-OUT klasík Roland, napríklad SH-101, SH-2 a PROMARS - bez počítača!

 

Všetky tieto svety sú vaše

SYSTEM-1m sám poskytuje veľké možnosti v zvukovej syntéze, po prepojení s ďalšími modulárnymi zariadeniami však prináša ešte viac možností a zábavy. Jeho všestranné oscilátory, hladivé filtre a úderné obálky sú vítanou vstupenkou do akéhokoľvek modulárneho systému. Čo však robí SYSTEM-1m úplne jedinečným, je jeho kombinácia CV/Gate modularity, PLUG-OUT technológie a DAW integrácie v jednom zariadení. 

Príklad: nahráte SH-101 PLUG-OUT do SYSTEM-1m a ihneď máte poruke hardwarový SH-101 s modulárnymi schopnosťami - niečo, čo doteraz neexistovalo. Môžete prehnať externé zvuky cez úžasné filtre SH-101 alebo nahrať SH-2 PLUG-OUT a využiť jeho jedinečné oscilátory ako základ, ktorý spracujete filtrami a obálkami ostatných Eurorack zariadení. Potenciál je ohromujúci.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia