Kategórie
 
 
 
 
 

Korg Beatlab Mini

Metronom
Kód produktu:3436
Výrobca:Korg
Dodacia lehota
Dostupnosť: Info telefonicky alebo mailom
Vaša cena: 69,00 €

Korg Beatlab Mini

 

RHYTHM TRAINER

Metronóm a "tréner" rytmu vyvinutý špeciálne pre bubeníkov a perkusionistov

Vyvíjajte svoj cit pre rytmus s interaktívnymi cvičebnými módmi

Funkcia metronómu s množstvom rytmov

Funkcia cvičenia, ktorá kontroluje a vyvíja váš cit pre rytmus

Funkcia Sound out je vhodná pre naladenie bicích

Funkciu Time / Stopwatch možno použiť niekoľkými rôznymi spôsobmi

Hlasitý zabudovaný reproduktor a výstup na slúchadlá

Veľký podsvietený LCD displej

Dvoj-polohový klip, ktorý udrží zariadenie v rôznych pozíciách

Dodáva sa s kontaktným mikrofónom pre trigger detekciu

 

Rytmické cvičenia s použitím metronómu sú nevyhnutné pre každého muzikanta a špeciálne pre bubeníkov a perkusionistov. V minulosti bolo rytmické cvičenia nesmierne nudné a ubíjajúce a skladalo sa iba z búchania do tréningového padu podľa metronómu. A navyše, pretože máte v tej chvíli len subjektívne hodnotenie, či je váš rytmus v poriadku alebo nie, pre veľa hráčov je ťažké nájsť motiváciu k cvičeniu.

A tu prichádza na scénu BeatLab mini. Je to nástroj na cvičenie, vďaka ktorému budú rytmické cvičenia presnejšie a zábavnejšie. Vedľa všestrannej funkcie metronómu, ktorá zahŕňa aj širokú paletu zvukov, vrátane ľudského hlasu a reálnych bicích, poskytuje toto zariadenie aj cvičebnú funkciu, ktorá deteguje a hodnotí odchýlky medzi metronómom a vami hranými notami. To znamená, že si môžete vyvinúť dokonalý cit pre rytmus vďaka cvičeniu, ktoré viac pripomína hru.

Funkcia metronómu s množstvom rytmov

BeatLab mini poskytuje bohatý výber rytmov, ktoré sú nevyhnutné pre cvičenie na bicie nástroje. Tempo je možné nastaviť v rozmedzí 30 - 300 bpm a môžete tiež špecifikovať METRUM a rytmus tak, ako to vyhovuje vašim cvičebným metódam pre rôzne skladby a štýly. Popri konvenčných elektronických zvukoch metronómu tu je aj bohatá paleta PCM zvukov. Sú tu mechanické zvuky metronómu, ktoré neunavia vaše uši aj pri vyšších hlasitostiach, mužské aj ženské hlasy, ktoré ľahko označia váš beat uprostred rytmu, a realistické bicie patterny s rytmickým bubienkom, činely a clave. To sú len niektoré z 30 možností, ktoré uspokoja potreby bubeníkov aj perkusionistov podľa akéhokoľvek hudobného štýlu.

Funkcia cvičenia, ktorá kontroluje a vyvíja váš cit pre rytmus

BeatLab mini poskytuje cvičebné módy, ktoré vám umožnia objektívne skontrolovať váš cit pre rytmus. Ak zapojíte kontaktné mikrofón do vstupu TRIGGER a pripevníte k svojmu rytmičáku alebo tréningovému padu, BeatLab mini deteguje zvuk vašich úderov a zmeria drobné odchýlky v tempe medzi vašou hrou a zvukom metronómu. Veľkosť odchýlky je indikovaná počuteľne. Napríklad keď si vyberiete mužský alebo ženský hlas, budete informovaní, či hráte príliš rýchlo alebo príliš pomaly (TOO FAT alebo TOO SLOW), ak hráte v poriadku, hlas vás povzbudzuje a hovorí GOOD, GREAT, WONDERFUL alebo PERFECT (dobre, výborne, skvele , dokonale). Toto vám umožní ľahko a v reálnom čase kontrolovať váš rytmus. Po skončení cvičenia sa vaše hodnotenie v držbe rytmu a vaše všeobecne tendencie zobrazia na displeji, takže môžete jednoducho monitorovať svoje pokroky v cvičení.

Ako presne bude hodnotený váš rytmus aj aká bude citlivosť triggeru si možno presne nastaviť tak, aby to zodpovedalo vašim schopnostiam a nástrojom, na ktoré cvičíte. Od začiatočníka, ktorý práve začal hrať na svoj nástroj, až po veterána, ktorý si chce len overiť svoj cit pre rytmus, BeatLab mini vám pomôže v cvičení rytme ako váš osobný tréner.

Funkcia Sound Out je vhodná pre naladenie bicích

Funkcia Sound Out dokáže generovať referenčný tón v rozmedzí jednej oktávy. A pretože si môžete nastaviť kalibráciu, poskytuje tiež jednoduchú cestu, ako si naladiť bicie.

Funkciu Timer / Stopwatch možno použiť niekoľkými rôznymi spôsobmi

Funkcia časového spínača a stopiek poskytujú pohodlie pri udržaní tempa počas skúšania, koncertov alebo pri akejkoľvek inej príležitosti.

Hlasitý zabudovaný reproduktor a výstup na slúchadlá

Je tu koliesko pre nastavenie hlasitosti zabudovaného reproduktoru a slúchadiel a možno si nastaviť od veľmi tichého po veľmi hlasné. Môžete si nastaviť rytmus po stále počuteľný zvuk metronómu, ktorý neprehluší ani zvuk vašich bicích alebo perkusií.

Veľký podsvietený LCD displej

Veľký LCD displej ukazuje pohyb metronómu a nastavenie žmurknutím oka, a vysoko jasné podsvietenie zaisťuje výbornú viditeľnosť. Unikátne telo v tvare disku možno ľahko vziať do ruky a veľa tlačidiel po obvode znamená, že máte rýchly prístup ku všetkým funkciám.

Dvoj-polohový klip, ktorý udrží zariadenie v rôznych pozíciách

Klip s výbornou silou stisku je umiestnený na zadnej strane ľahkého a kompaktného BeatLab, takže ho môžete pripevniť priamo na váš opasok tak, že vám pri cvičení nebude prekážať. Roztvorením klipu ho ale aj premeníte na stojan, ktorý umožní umiestniť zariadenie do stabilnej polohy na stôl. Na zariadení je aj otvor na pretiahnutie pásky, ktorá je ideálna, keď zariadenie používate ako stopky.

Kontaktný mikrofón pre trigger detekciu

Pre trigger detekciu sa zariadenie dodáva s kontaktným mikrofónom CM-200. Tento mikrofón je možné pripevniť na váš tréningový pad alebo rytmičák, alebo aj na časopis alebo na stôl - na akýkoľvek predmet, ktorý bude prenášať vibrácie úderu. Vo chvíli, keď dostanete BeatLab mini, môžete okamžite začať s presným cvičením rytmu, nech už ste kdekoľvek.

Limitovaná edícia setu Beatlab + tréningový pad

Na trhu bude aj limitovaná edícia setu BeatLab mini + tréningový pad, čo bude pad s priemerom 15 cm. Je to ideálna sada pre ktoréhokoľvek amatéra, ktorý sa chce naplno venovať cvičenia.

Špecifikácia:

Mód metronómu

Tempo:

30 - 300 bpm

Nastavenie tempa:

Pendulum Step, Full Step, Tap Tempo

Metrum:

0, 1, 2, 3, 4, 5, 5 (3+2), 5 (2+3), 6, 7, 7 (4+3), 7 (3+4), 8, 9

Rytmus:

štvrťová, osminová, triola, triola s vynechanou prostrednou notou, triola s vynechanou tretou notou, kvartola, kvartola s vynechanými prostrednými notami, kvartola s vynechanou tretou a štvrtou notou

Hlas:

Mechanický, elektronický, mužský hlas, ženský hlas

Pattern:

Rytmičák x 23, Ride x 1, Son Clave x 2, Rumba Clave x 2, Bossa Nova Clave x 2

Presnosť tempa:

+/- 0,2 %

Mód cvičenia

Mód:

Ženský hlas, mužský hlas, zvuk

Grade:

1 - 6

Citlivosť triggeru:

1 - 30

Mód Sound Out

Referenčný tón:

12 tónov, rovnakej temperatúry C4 - B4 (C, C#, D, D#, E, F, F#, G, G#, A, A#, B)

Rozsah kalibrácie:

438 - 445 Hz (1 Hz kroky)

Presnosť referenčného tónu:

+/- 1 cent nebo lepšia

Časomiera a stopky

Časový rozsah:

1 - 99 minút

Stopky:

0,1 sekundy - 99 minút 59,9 sekúnd

Hlavné vlastnosti

Konektory:

TRIGGER jack (1/4" jack), PHONES jack (1/8" stereo mini jack)

Reproduktor:

Dynamický reproduktor (23 mm, MAX. 0,5W)

Napájanie:

2 AAA batérie (3V)

Životnosť batérie:

cca 20 hodín (tempo 120, beat 4, štvrťový rytmus, hlas 1, pri použití alkalických batérii)

cca 10 hodín (tempo 120, beat 4, štvrťový rytmus, hlas 1, pri použití zinko-karbonových batérii)

Rozmery (š x h x v):

82 x 82 x 27 mm

Hmotnosť:

97 g (vrátane batérii)

Dodáva sa s:

Kontaktným mikrofónom, 2 AAA batériami pre overenie funkcie

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia