Kategórie
 
 
 
 
 

Roland RT-MicS

Hybridný bicí modul / trigger
Kód produktu:3813
Výrobca:Roland
Dodacia lehota
Dostupnosť: obvykle 5 dní
Vaša cena: 249,00 €

Roland RT-MicS Hybrid Drum Module

Zmeňte svoj rytmičák a tomy na digitálne pady a vytvorte z nich špičkové hybridné bicie

Ak vám už pri hraní koncertov nestačia akustické bicie, RT-MicS vám otvorí dvere do nového inšpiratívneho sveta hybridných zvukov. Z hybridnej súpravy pritom nemusíte mať žiadne obavy – tento kompaktný modul môžete jednoducho a bez ďalšieho vybavenia začleniť do svojej akustickej zostavy a svoj rytmičák a tom premeniť na univerzálne digitálne pady. RT-MicS disponuje ôsmimi zvukmi, od tlieskania až po variácie rytmičáku, ktoré budete môcť upraviť a používať v priebehu niekoľkých minút. Pre ambicióznych bubeníkov je to však len začiatok: cez USB rozhranie si môžete importovať vlastné zvuky z počítača. Môžete tiež využívať integrovaný mikrofón na nahrávanie a spracovanie zvuku akustického rytmičáku/tomu a dokonca mixovať akustické a digitálne zvyky a vytvárať tak vlastné nové zvuky. Bez ohľadu na vaše nápady je modul RT-MicS najrýchlejší spôsob, ako využiť vzrušujúce možnosti hybridných bicích.

Trigger, zvukový zdroj, mikrofón a mix integrovaný v jednom kompaktnom zariadení

  • Možnosť importovania vlastných samplov cez USB
  • 8 vopred nahratých zvukov, napríklad tlieskanie a variácie rytmičáku
  • Piezo snímač a mikrofón na spúšťanie elektronických zvukov a zaznamenanie akustických zvukov
  • Samostatné výstupy pre elektronické zvuky (cez piezo snímač) a akustické zvuky (cez mikrofón).
  • Elektronický výstup sa dá používať ako výstup na mixovanie elektronického aj mikrofónového zvuku
  • Napájanie batériou (006P/9V), ideálne na pouličné hranie
  • Jednoduché nastavenie a obsluha
  • Bezplatný softvér RT-MicS Wave Sender (PC/Mac) na prenos samplov používateľa do zariadenia

 

Vrstvenie akustických a digitálnych zvukov na rytmičák a tomy

Každý bubeník túži mať svoj originálny zvukový prejav. Pomocou modulu RT-MicS môžete jednoducho vrstviť zvuky rytmičáku aj tomov, ktoré tak získajú úchvatný zvuk. Spúšťanie niektorého z ôsmich továrenských zvukov je jednoduché: stačí udrieť na bubon s pripojeným modulom RT-MicS a súčasne sa prehrá aj vybraný elektronický zvuk. Zaujímavé to však začína byť až pri vrstvení zvukov, kedy jedným úderom získate samplovaný aj surový akustický zvuk. Zvuk rytmičáku môžete vylepšiť aj zmixovaním klasického akustického úderu doplnkovým zvukom rytmičáku z modulu RT-MicS. Prípadne môžete k zvuku rytmičáku pridať vrstvu zvuku tamburíny a docieliť tak jemnejší tón.

Nahrajte si vaše vlastné sample a vytvorte si nezabudnuteľný zvuk

Ak máte v hlave nejaký parádny zvuk bubna, s modulom RT-MicS ho môžete ľahko zakomponovať do vášho hrania. Najprv si stiahnite bezplatný softvér RT-MicS Sender na prenos vlastných samplových dát do zariadenia. Potom môžete importovať cez USB až osem zvukov (v maximálnej dĺžke 10 sekúnd) a popustiť uzdu svojej kreativite. Môžete mixovať zvuk akustického rytmičáku a tomov so zvukovými efektmi alebo ich navrstviť so zvukmi z iných nástrojov, ktoré na koncerte nemôžete použiť, napríklad gong alebo tympany. Alebo môžete importovať zvuk tamburíny alebo shakera (bez použitia mikrofónu) a spúšťať ich údermi na bubny, aby ste ušetrili cenný čas pri nastavovaní. Softvér RT-MicS Sender môžete dokonca nastaviť tak, aby sa importované zvuky spúšťali len pri údere na obruč.

Prispôsobte si zvuk rytmičáku a tomov pomocou integrovaného mikrofónu

Určite máte radi svoj starý dobrý rytmičák a tomy, no predstavte si, že ich surový zvuk môžete kompletne zmeniť. Vďaka modulu RT-MicS je to úplne jednoduché: stačí ho pripevniť k obruči vašich akustických bubnov a nahrať ich zvuk pomocou integrovaného mikrofónu (žiadne ďalšie vybavenie nie je potrebné). Po nahratí pôvodného akustického zvuku je čas na úpravy – spracovanie, prispôsobenie alebo pridanie externých efektov, ako napríklad Delay a kompresor. Za pár minút môžu vaše bicie znieť skutočne jedinečne. 

Koncerty bez zhonu vďaka flexibilným výstupom

Koncertní bubeníci potrebujú flexibilnú výbavu, ktorá sa dokáže prispôsobiť okolnostiam. Modul RT-MicS vám poskytne kontrolu vďaka otvoreným možnostiam výstupov, ktoré podporia akékoľvek koncertné vystúpenie. Cez výstup sa dá reprodukovať elektronický zvuk a zachytený zvuk rytmičáku/tomu samostatne, alebo sa dajú zmixovať dohromady pre dokonalú súhru. Hlasitosti oboch zvukov sa dajú upravovať samostatne, vďaka čomu rýchlo upravíte vyváženie počas vystúpenia. Elektronický zvuk sa dá stlmiť jednoduchým podržaním veľkého tlačidla na výber tónu.

Rýchle nastavenie, jednoduchá obsluha, výnimočný prejav 

Niektorí hráči sa hybridných bicích obávajú a myslia si, že sú komplikované a na koncertoch sa dlho nastavujú. RT-MicS predstavuje jednoduchý a intuitívny prvý krok do tohto fascinujúceho sveta. Nie je nič jednoduchšie ako pripevniť modul bez ďalších nástrojov na obruč rytmičáku alebo tomu a potom nastaviť citlivosť a prahové hodnoty pomocou praktického ovládača. Rýchle nastavenie vám zaručí, že nič nezmeškáte, aj keď na koncert dorazíte neskôr. A vďaka napájaniu z batérie môžete svoje úžasné zvuky zahrať hoci aj ľuďom na ulici.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia