Kategórie
 
 
 
 
 

Vox ADIO Air BS

Basgitarové modelingové kombo s Bluetooth pripojením
Kód produktu:3607
Výrobca:Vox
Dodacia lehota
Dostupnosť: Info telefonicky alebo mailom
Bežná cena: 299,00 € Vaša cena: 289,00 € Ušetríte: 10,00 €

VOX ADIO Air BS

Modeling Bass & Audio Amplifier

50W zosilňovač, ktorého výkony prekonávajú jeho veľkosť

Hoci je malý a ľahký, ponúka Adio veľmi výkonný zosilňovač s 50W stereo výstupu. V spojení s 2 x 3 "stereo reproduktormi ide o skutočne nekompromisný herný zážitok a skvelé počúvanie. Vďaka tomuto veľkému výkonu je Adio skvelou voľbou nielen pre domáce cvičenie, ale uplatní sa bez problémov aj pri živom vystupovaní.

Jedinečná konštrukcia garantuje silný a čistý tón

Konštrukcia modelu Adio prináša nielen rezonanciu typickú pre gitarový / basgitarový zosilňovač, ale súčasne tiež vysokú presnosť príznačnú pre domáce audio sústavy. Vďaka novým koncepciám, ktoré boli v jeho dizajne zapracované, môže Adio excelovať v oboch týchto oblastiach. K tomu je potrebné ďalej pripočítať bass reflexovú štruktúru pre zvýraznenie basov alebo špeciálny vnútorné box, ktorý umocňuje priestorovosť zvuku stereo reproduktorov.

Koncepcia oddelených priestorov

Aby sa zabránilo nežiaducim rezonanciám kabinetu, je vnútorný box obsahujúci reproduktory kompletne oddelený od zadnej ozvučnicovej dosky. Navyše je tento vnútorný box rozdelený na pravý a ľavý priestor, ktoré samostatne zvýrazňujú stereo efekt výsledného zvuku. Ďalším opatrením je maximálna redukcia paralelných plôch, čím sa obmedzujú nechcené vibrácie, ktoré by mohli ovplyvniť kvalitu zvuku.

Charakteristická čelná mriežka

Predná mriežka sa vyznačuje nezameniteľnou štruktúrou zloženou z pravidelných šesťuholníkov. Maximálna otvorenosť prednej konštrukcie ďalej prispieva k tomu, že zvuk je čistý a priamy.

Bass reflexové usporiadanie

Bass reflexová sekcia využíva špeciálne komponenty, ktorých tvarovanie minimalizuje nechcený šum u výstupného zvuku a navyše prispieva k posilneniu zvukov nízkych frekvencií.

Unikátne tvarovanie prispieva k špičkovému posluchu.

Výnimočný dizajn modelu Adio umožňuje nasmerovať jeho reproduktory diagonálne smerom nahor, takže zvuk ide k vašim ušiam napriamo dokonca aj z malej vzdialenosti. To znamená že hranie alebo počúvanie si môžete vychutnať v plnej kvalite vlastne kdekoľvek. Redukcia paralelných plôch obmedzuje nechcené vibrácie, ktoré by mohli zhoršiť kvalitu zvukov.

Rukoväť integrovaná do kabinetu

Vďaka praktickému držadlu, ktoré je integrované do zadnej strany zosilňovača, Adio nielenže dobre vyzerá ale súčasne sa tiež dobre prenáša.

Napájanie batériami a osem hodín nepretržitej prevádzky
Nízka hmotnosť len 2.9 kg

Napriek svojmu vysokému výkonu môže Adio pracovať aj len na batérie. Osem AA batérií pritom zaistí až osem hodín nepretržitej prevádzky. Vďaka nízkej hmotnosti (2.9 kg) sa navyše Adio tiež pohodlne prenáša. Môžete si ho tak brať všade so sebou.

Jedinečná technológia VET (Virtual Element Technology)

Adio využíva technológiu VET (Virtual Elements Technology). Na rozdiel od jednoduchej imitácie výstupného zvuku pôvodných zosilňovačov táto VET Aby pritom kvalita zvuku bola čo najvyššia, využíva k tomu vysoko výkonné DSP.

Až 17 typov realistických modelov zosilňovačov

Celkom 11 vstavaných modelov zosilňovačov pokrýva okrem klasických aj  rôzne moderné zosilňovače. Tieto modely boli starostlivo vybrané tak, aby dokázali naplno využiť celý potenciál modelu Adio. Ak navyše využijete Tone Room softvér, môžete si vyberať z celkom 17 typov modelov zosilňovačov. S jediným zosilňovačom tak máte po ruke zvuk radu najrôznejších známych zosilňovačov, počnúc dnes už klasickými kúskami až po unikátne modely súčasnosti.

Voliť môžete ďalej z pestrej škály efektov: štyri typy efektov ako sú compressor a auto-wah (FX1), respektíve štyri ambientné efekty ako delay a reverb (FX2). Súčasne je možné používať až tri efekty vrátane redukcie šumu. Pri použití Tone Room softvér môžete vyberať z celkom 19 typov efektov: 11 pre FX1 a 8 pre FX2.

Cez Bluetooth, cez USB
Tone Room softvér je esenciou schopnosťou modelu Adio

K dispozícii je editačný program Tone Room, vďaka ktorému si môžete vyberať z ešte širšej ponuky modelov zosilňovačov alebo efektov a využívať tak naplno potenciál zosilňovača Adio, ktorého detailné parametre a nastavenie audio EQ si tu tiež môžete prispôsobiť. V rámci programu si môžete uložiť až osem upravených modelov zosilňovačov alebo efektov. Tone Room beží na rôznych platformách: Windows, Mac, iOS a Android.

Adio Air navyše podporuje Bluetooth MIDI, takže môžete jeho parametre ovládať bezdrôtovo.

Cez Bluetooth, cez AUX
Perfektný na hranie a výborný tiež na počúvanie

Adio môže perfektne fungovať aj ako audio prehrávač, kedy oceníte jeho čistý analógový zvuk. S 50W výkonu a extrémne jasným zvukom, vybalancovaným od hutných basov po prenikavé výšky, je to rozhodne počúvanie ktoré stojí za to.

Adio Air navyše podporuje Bluetooth audio. Môžete teda cez Bluetooth pripojiť počítač alebo smartphone a prehrávať tak hudbu z týchto zariadení. 

K dispozícii je samozrejme tiež AUX vstup.

Virtuálny priestorový zvuk vďaka Acoustage

Adio ďalej ponúka funkciu "Acoustage" čiže virtuálne priestorový zvuk. Stačí jednoducho túto funkciu zapnúť a budete počuť, ako sa stereo efekt prehĺbi. Táto funkcia je obzvlášť efektívna v spojení so stereo efektami, kedy máte pocit akoby ste stáli na veľkom pódiu.

* Čo znamená Acoustage (Virtual Surround Technology od KORG)?
Je to revolučná technológia pre priestorové rozprestrenie zvuku, vyvinutá zn. KORG, s ktorou si môžete vytvoriť unikátny akustické prostredie. Využíva iba predné stereo reproduktory a dokáže vo výsledku generovať zaujímavé trojrozmerné zvuky. K tomu využíva akustickú analýzu aktuálneho systému pre playback, ktorého rôzne aspekty potom súčasne optimalizuje.

Ďalšie praktické funkcie

audio ekvalizér
Zosilňovač je vybavený štyrmi presetovými nastaveniami ekvalizéra, z ktorých si môžete vybrať to najvhodnejšie. Detailné nastavenie každej frekvencie grafického ekvalizéra môžete ďalej vykonať v programe Tone Room. Tento program je možné tiež využiť na nastavenie originálneho obvodu "Bassilator", ktorý pokrýva tóny spodných frekvencií - docielite tak bezchybne prekreslené basy, ktoré by ste u takto malého zariadení rozhodne neočakávali. Až osem vlastných nastavení ekvalizéra si môžete tiež v programe Tone Room uložiť.

noise reduction
Redukcia šumu sa používa na minimalizáciu nechceného šumu, ktorý vzniká pri použití high-gain zvukov. Účinnosť redukcie môžete nastaviť v piatich krokoch.

Automatická ladička s podporou zníženého ladenia
Adio ponúka funkciu ladičky, ktorá je nevyhnutná pre hranie na gitaru / basgitaru. 

USB audio rozhranie
Pretože je Adio vybavený USB portom, môžete k nemu pripojiť počítač alebo tablet s programom Tone Room, prípadne tiež môžete využiť Adio ako USB audio rozhranie pre nahrávanie a playback vašej hry. Tone Room softvér dovoľuje prepínať sa medzi tromi typmi routovanie: mono / stereo nahrávanie alebo re-amp.

Dodávané s modelingovými softvérom JamVOX III
Pretože Adio Air GT je dodávaný s programom JamVOX III, môžete si gitarovú hru užiť tiež na počítači. Využiť pritom môžete napríklad GXT funkciu, ktorá vie extrahovať zvolený part z existujúcej skladby; alebo môžete vyskúšať funkciu prehrávača ktorá bude v slučke hrať zvolenú časť skladby ktorú sa učíte (pritom možno dokonca zmeniť tempo). Pretože program podporuje ASIO ovládače, nie je problém vymieňať dáta s ďalšími hudobnými aplikáciami.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia