Kategórie
 
 
 
 
 
Roland TR-8S
zväčšiť obrázok
AkciaVýpredaj
Roland TR-8S
Roland TR-8S
Roland TR-8S
Roland TR-8S
Roland TR-8S
Roland TR-8S
Roland TR-8S
Roland TR-8S
Roland TR-8S
Roland TR-8S
Roland TR-8S
Roland TR-8S
 

Roland TR-8S

Drum machine, Rhythn Performer
Kód produktu:4010
Výrobca:Roland
Dodacia lehota
Dostupnosť: obvykle 3 dni
Bežná cena: 734,00 € Vaša cena: 605,00 € Ušetríte: 129,00 €

Roland TR-8S Rhythm Performer

Rhythm Performer a Sound Designer v jednom

 

TRevolúcia

TR-8S, ktorý vznikol z najznámejšieho a najvplyvnejšieho rytmera, je kombináciou toho najlepšieho z dedičstva Roland v spojení s modernými produkčnými technikami a profesionálnym zvukovým dizajnom. A výsledok? Revolučný výkonný nástroj ako žiadny iný. Vytvorte si svoju vysnenú súpravu z ikonických zvukov bicích a najlepších samplov z našej veľkej knižnice alebo si importujte svoje vlastné sample. Ťukajte, vylaďujte a upravujte zvuky pomocou praktických ovládačov a produkčných nástrojov, ktoré oživia vaše skladby. Tento perkusný zázrak nemusíte držať len v štúdiu. TR-8S je doslova stvorený na živé hranie.

 

 

Dizajnové Kity s autentickými bicími, samplovanými zvukmi a efektmi modelu TR

Model TR-8S prichádza s rozsiahlou autentickou kolekciou dostupných rytmerov TR. Nový výkonný procesor dáva našim ACB modelom novej generácie doteraz nepoznanú úroveň detailov a charakteristických vlastnosti klasických nástrojov Roland. Môžete používať továrenské aj vlastné sample, vytvárať jedinečné hybridné a vrstvené súpravy a vylepšovať ich špeciálnymi efektmi, pomocou ktorých dosiahnete profesionálny zvuk.

 

Tranzistorové rytmy

TR-8S je vybavený všetkými zvukmi s vyhľadávaných rytmerov TR, podrobnými modelmi obvodov modelov 808, 606, 909, 707, 727 a dokonca niekoľkými upravenými verziami. Nejde o balíky samplov, ktoré znejú podobne, ani o obyčajné nahrávky perkusných zvukov TR. Každý rytmer je detailnou vernou kópiou originálneho zariadenia - hrá a správa sa presne rovnako. Všetky tieto zvuky máte po ruke a môžete ich kedykoľvek použiť vo vlastnej produkcii alebo počas živého vystúpenia.

 

ACB a sample

Moderné rytmické stopy vyžadujú použitie rôznorodých zvukov a produkčných techník - mať svoj jedinečný zvuk je čoraz zložitejšie. Autentické zvuky TR sú základom produkcie bicích stôp, no mixovanie a vrstvenie zvukov otvára dvere moderným štýlom a možnostiam vytvárania vlastného jedinečného zvuku. K dispozícii máte veľkú kolekciu továrenských samplov, s využitím SD karty si však môžete importovať aj vlastné mono a stereo zvuky. Pomocou praktických ovládačov môžete tvarovať zvuky samplov, rovnako ako zvuky TR. Môžete upraviť doznievanie, ladenie a meniť začiatok, rýchlosť a smer samplov. Okrem toho môžete vytvoriť celú súpravu len zo samplov, ktoré môžete potom mixovať so zvukmi TR a vytvárať originálne bicie stopy, ktoré pritiahnu pozornosť každého.

 

Efekty Drumatic

Ten správny efekt môže bicím partom dodať jedinečnú hĺbku a charakter. Či už je to Delay na Rim-shot, Overdrive na Kick, filtre na tomy a činely alebo jednoducho ten správny Reverb na vybrané nástroje - TR-8S je vybavený vyladenými efektmi, ktoré znejú jednoducho skvele. Okrem ovládača Master FX má každý kanál aj konfigurovateľný ovládač CTRL, s ktorým môžete pohodlne tvarovať zvuk. Attack kopáku, výraz rytmičáku, intenzita efektu Phaser alebo skreslenia – k týmto efektom potrebujete priamy a okamžitý prístup. Ten získate priradením efektov k ovládaču CTRL alebo ovládaču Master FX a uložením do Kitu. Do Kitu môžete uložiť aj efekty Instrument a Master spolu s presnými nastaveniami, vďaka čomu bude vaša produkcia vždy pripravená na vystúpenie.

 

 

Vytvárajte pulzujúce rytmy s variáciami, prechodmi a pohybom

Vďaka krokovému sekvenceru Roland TR-REC, ktorý je už desaťročia tlčúcim srdcom produkcie elektronickej hudby, je vytváranie rytmov na TR-8S je prirodzené a intuitívne. Teraz prinášame vylepšenia, s ktorými to pôjde ešte lepšie.

 

Rýchly, prispôsobivý a zábavný

Máte možnosť naprogramovať 16 tlačidiel modelu TR-REC alebo využiť pad s dynamickou citlivosťou na živé hranie či nahrávanie do sekvencera. Okrem toho môžete plynule prechádzať od hrania k úpravám a bez prerušenia tvarovať zvuky bicích partov. Vytvárajte komplexné rytmy a detailné prechody s využitím dynamiky, akcentov, flamov a nastaviteľných sub-krokov pre moderné vírivé a rapkavé zvuky. Upravte dĺžku alebo „posledný krok“ každého partu - experimentujte s nezvyčajnými polyrytmami a komplexnými metrami.

 

Variácie na tému

Aj dlhé živé sety môžu byť svieže a strhujúce. Do TR-8S môžete uložiť 128 Patternov; do každého Patternu môžete pridať osem variácií a tri druhy prechodov. Patterny a variácie môžete spúšťať individuálne alebo ich môžete spájať do rozvíjajúcich sa sekvencií. Počas vystúpenia môžete jednoducho kopírovať Patterny a dokonca byť popredu a pracovať s Patternmi, ktoré práve nehrajú. Do každého Patternu môžete zahrnúť voľbu tempa a Kitu, spolu s polohami ovládačov a nastaveniami efektov. To vám poskytne možnosť okamžitého vyvolania a dostatok priestoru a flexibility na odohranie celého setu bez toho, aby ste zopakovali rovnaký takt.

 

Prechody

Prechody vložené na tie správne miesta vytvoria v skladbe alebo počas živého vystúpenia vzrušujúce momenty. Každý Pattern rytmera TR-8S môže obsahovať dva prechody, ktoré si môžete prispôsobiť alebo vytvoriť úplne nové. K dispozícii je aj prechod „Scatter“, ktorý sa dá upravovať a ktorý rozdelí metrum na krátke intervaly perfektného kontrolovaného chaosu. Niekedy však nemusí byť dosť času na manuálne spúšťanie každého prechodu. Vtedy príde vhod funkcia Auto-Fill. Tá automaticky vyplní 2, 4, 8, 16 alebo 32 taktov. Vďaka tomu budete mať voľné ruky a zároveň svojmu vystúpeniu dodáte zaujímavú dynamiku.

 

V pohybe

Profesionálne znejúce bicie stopy si vyžadujú starostlivú produkciu. TR-8S vám umožní vytvárať tieto detaily rýchlo a zábavne. Uzamknutie parametrov do krokov alebo nahrávanie pohybu do Patternu vám poskytne všetko, od jemných pohybov až po dramatické zmeny tónov. Môžete automatizovať čokoľvek... ladenie kopáku a rytmičáku, nastavenie panorámy, efekty. Môžete vytvárať melódie a basové linky alebo meniť zvuk Kitu pre rôzne časti skladby. Nahrávanie pohybu je okamžité a jednoduché. Prehrávanie pohybu môžete rýchlo aktivovať alebo deaktivovať.

 

 

Pre domáce štúdio aj pódium

Posledné štyri roky sme zhromažďovali názory od fanúšikov a umelcov z celého sveta, ktorí používajú rytmer TR-8. Na základe zozbieraných informácií sme získali jasnú predstavu o tom, ako ho môžeme vylepšiť na používanie v štúdiu aj na pódiu. Tieto názory sme zaradili medzi funkcie požadované používateľmi a použili v TR-8S. Kompletne sme pri tom zachovali potenciál a „fun-factor“ pôvodného modelu TR-8.

 

Osem analógových výstupov

Rovnako ako jeho slávni súrodenci, aj model TR-8S je vybavený ôsmimi samostatnými analógovými výstupmi; vďaka tomu môžete spracovať jednotlivé zvuky prostredníctvom externých efektov alebo ich odosielať do samostatných kanálov vášho mixu alebo DAW programu. Prevezmite kontrolu nad vaším zvukom a rozhodnite sa, ktoré nástroje alebo skupiny sa odošlú do daných výstupov. Nezáleží na tom, ktorú možnosť si vyberiete: vďaka špičkovým D/A prevodníkom s kvalitou 24-bit/96 kHz je zvuk TR-8S je hutný, prierazný a priestorový.

 

Trigger Out, External In

TR-8S je vybavený špeciálnym Trigger výstupom a stereo Audio vstupmi pre externé zdroje. Jeho konfigurovateľné výstupy môžete dokonca používať ako ďalšie Triggery. Vďaka tomu môžete ovládať externé nástroje a mixovať ich s internými zvukmi TR-8S. Výrazne sa tým rozšíria vaše kreatívne možnosti pri práci v štúdiu a pri hraní na pódiu. Každý Pattern má špeciálnu stopu „trigger track“, ktorá slúži na prístup k najrôznejším variáciám bez použitia nástrojov. Rim-shoty a triggrované analógové basové Patterny? TR-8S zvládne aj to.

 

Audio/MIDI Interface

Okrem toho, že TR-8S je doposiaľ najvýkonnejší rytmer, je navyše vybavený aj viackanálovým Audio/MIDI rozhraním. Po pripojení TR-8S k počítaču alebo hostiteľskému zariadeniu AIRA Link môžete cez jediný USB kábel prenášať MIDI aj zvuk vo vysokom rozlíšení. Každý perkusný nástroj môžete nahrať do iného kanála na individuálne spracovanie a nahrávanie, môžete automatizovať pohyby parametrov z programu DAV formou CC správ alebo môžete synchronizovať TR-8S s počítačom alebo mixom Roland MX-1 Mix Performer na živé hranie alebo jamovanie.

 

Prepracovaný dizajn s moderným vzhľadom

Vďaka estetickým a ergonomickým vylepšeniam má TR-8S nadčasový dizajn vhodný do akéhokoľvek kreatívneho priestoru. Tvar, farby a celkový vzhľad sme vylepšili tak, aby pôsobil výraznejšie, elegantnejšie a príťažlivejšie. Farebnými RGB fadermi a tlačidlami TR-REC môžete prispôsobiť jas, svietivosť a farby jednotlivých prvkov. Okrem skvelého vzhľadu vám tento systém poskytuje dôležitú vizuálnu spätnú väzbu o tom, čo práve hrá, čo je stíšené, ktoré nástroje sú zoskupené a podobne. A potom je tu režim lávovej lampy…

Dokonalá pamäť

Život hudobníka môže byť dosť nepredvídateľný, či už kvôli problémom na turné alebo nejakej katastrofe, ktorá sa stane v štúdiu. Vy však máte istotu v tom, že každý Kit, každý Pattern a doslova každé nastavenie sa dá zálohovať na SD kartu. Jednoducho vložte kartu do TR-8S a ihneď môžete načítať dáta a štartovať.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia