Kategórie
 
 
 
 
 

Korg KR-55 Pro

Automatický bubeník
Kód produktu:3803
Výrobca:Korg
Dodacia lehota
Dostupnosť: obvykle 3 dni
Bežná cena: 319,00 € Vaša cena: 299,00 € Ušetríte: 20,00 €

Korg KR-55 Pro

Nekompromisný zvuk bicích, vždy a všade!
Veľa rytmických paternov v praktickom balení! Nový bicí automat KR-55 Pro je naozaj multifunkčné zariadenie, ktoré navyše ponúka mixér a rekordér.

Vyskúšajte si aké by to bolo hrať s profesionálnym bubeníkom za chrbtom. S novým KR-55 Pre si totiž môžete naplno vychutnať hranie, sprevádzané realistickými perkusiami alebo bicími. K dispozícii je celý rad vstupov, funkcia mixéra, efekty a ekvalizér, rovnako ako flexibilný rekordér ktorý vie nahrávať na SD kartu. Ovládanie je jednoduché a nevyžaduje žiadne zložité programovanie. Vďaka možnosti napájania batériami si navyše modul môžete brať všade so sebou a používať ho prakticky kdekoľvek.

Zvuk bicích a perkusií, ktorý prekoná vaše predstavy
KR-55 Pro využíva "Real Groove Technology", ktorá na rozdiel od bežných bicích automatov používa dáta zaznamenané skutočnými profesionálnymi bubeníkmi, zhotovené pri rôznom tempe. K dispozícii je celkom 24 veľmi kvalitných rytmických štýlov, ktoré budú znieť presne tak ako by ich hral živý bubeník. Špičková kvalita zvukov sa nezhorší ani pri zmene tempa, takže vás hranie s týmto automatom len tak neomrzí.

Ľahká tvorba sofistikovaných bicích stôp pomocou reťazenia
Každý rytmický štýl obsahuje pestrú ponuku rôznych paternov: okrem základného paternu ešte dve variácie, ďalej fill-in 1 a fill-in 2. To znamená že na KR-55 Pro si môžete poskladať bicie doprovod pre celú skladbu. S pomocou funkcie reťazenia (chain), ktorá si vie zapamätať nastavenie rytmických štýlov pre jednotlivé takty, tak môžete generovať kompletné bicie stopy. Do vnútornej pamäte je možné uložiť až 30 takých reťazcov, každý z nich pritom môže byť dlhý až 999 taktov.

Bohatý výber vstupov a možnosti mixovania
KR-55 Pro ponúka rad vstupov, na ktoré možno pripojiť najrôznejšie nástroje: gitaru alebo basu možno pripojiť na INPUT 1/2, do XLR jacku môžete zapojiť mikrofón. Kým sa KR-55 Pre postará o rytmus, môžete hrať na gitaru, basu alebo spievať. Každý vstup možno pritom upraviť pomocou reverb efektu, navyše je tu možnosť ďalšieho detailného nastavenia zvuku pomocou TREBLE a BASS ekvalizéra. AUX INPUT podporuje stereo vstup a možno ho prepojiť s digitálnym prehrávačom, klávesmi alebo efektovým modulom. Takto je možné využívať až štyri kanály.

Univerzálna funkcie nahrávania s podporou vícestopého záznamu
Mimo vstavaných rytmických štýlov KR-55 Pro ponúka funkciu rekordéra, ktorý vie nahrávať z rôznych vstupov. Môžete si tak nahrávať vlastnú hru (súbežne s pusteným rytmickými štýlmi), obľúbené skladby alebo napríklad karaoke stopy, vytvorené v hudobnom programe. Nahrané dáta je možné exportovať ako WAV súbor na SD kartu, takže na KR-55 Pro môžete vytvárať veľmi komplexné stopy, ktoré navyše môžete doplniť o nahrávku gitary alebo basgitary. Využívať pritom môžete editačné funkcie ako sú undo / redo alebo punch-in, vybranú časť nahrávky navyše môžete vymedziť značkami a následne sem počas playbacku nahrávať ďalšie dáta (overdubbing).

Funkcia prehrávača umožňuje prehrávať zvukové súbory z SD karty
KR-55 Pro je vybavený funkciu audio prehrávača, ktorý umožňuje prehrávať audio súbory (wav) z SD karty. Môžete pritom využiť Acoustage pre vysoko kvalitný posluchový systém. K dispozícii je tiež funkcia playlist (10 bánk), ktorá umožňuje spravovať poradie prehrávania súborov pre až 24 skladieb, čo sa hodí napríklad pri živých vystúpeniach. Tempo prehrávania je možné meniť v rozmedzí -25% do + 25% a súbory možno tiež prehrávať opakovane alebo automaticky postupne za sebou. KR-55 Pro a jeho funkcie teda oceníte nielen doma pri každodennom cvičení, ale taky pri živom vystupovaní.

Ladička a metronóm s prehľadnou indikáciou ladenia
Zabudovaná je ladička s vysokou presnosťou, ktorou sú ladičky KORG vyhlásené. Po jej zapnutí môžete ladiť nielen vizuálne pomocou tlačidiel, ale rovnako aj podľa počúvania referenčného tónu. Pri cvičení môžete využívať tiež metronóm.

Acoustage generuje široký stereo obraz
KR-55 Pro je vybavený funkciu "Acoustage", unikátnou priestorovou technológou vyvinutou firmou Korg. Táto generuje široký stereo efekt.

* Čo znamená Acoustage (Virtual Surround Technology)?
Jedná sa o revolučnú technológiu firmy KORG, ktorá vie vytvoriť jedinečný akustický priestor. S pomocou predných stereo reproduktorov dokáže generovať trojrozmerný zvuk, ktorý staršie podobné systémy nedokázali.

Jednoduchšie ovládanie pomocou nožného prepínača
Po dokúpení nožného prepínača (VOX VFS5, predávaný zvlášť) môžete KR-55 Pro ovládať nohou. To sa hodí hlavne pri živom vystúpení, kde môžete týmto spôsobom spúšťať fill-in, prepínať variácie rytmov alebo spúšťať alebo vypínať audio prehrávač.

napájanie batériami
Popri štandardnom napájaní dodávaným sieťovým adaptérom môžete využiť možnosť napájania šiestimi AA batériami. Životnosť batérií je pritom až sedem hodín, takže môžete KR-55 Pro bez obmedzenia užívať dokonca aj tam, kde nie je elektrická sieť.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia