Kategórie
 
 
 
 
 

 

Radi vám pomôžeme s výberom najvhodnejšieho nástroja pre vaše potreby !

 
 

Korg G1 Air BK

Digitálne home piano
Kód produktu:3706
Výrobca:Korg
Dodacia lehota
Dostupnosť: obvykle 2 dni
Bežná cena: 1.449,00 € Vaša cena: 1.245,00 € Ušetríte: 204,00 €

Korg G1 AIR

 

Digitálne piano série Concert

Jedinečný zvuk a báječný zážitok z hrania, G1 stanovuje nový štandard pre digitálne piano.

Neuveriteľne detailný zvuk a dynamický pocit pri hraní na G1 splní aj tie najnáročnejšie požiadavky. KORG v tomto modeli stvoril skutočne unikátne digitálne piano s technológiou prevzatou zo zvukového engine oceňovaného modelu KRONOS a precízne navrhnutú klaviatúrou, podrobne odstupňovanou od jemného pianissima až po zvučné Fortissimo. Na prvý pohľad zaujme úžasne štíhla línia G1, výsledok dlhoročných skúseností firmy Korg v oblasti spracovania hudobných nástrojov a vývoja audio technológií. Nekompromisný je pritom nielen vzhľad, ale aj špičkové zvuky. Dosiahnutie takto kvalitných tónov u piana veľmi kompaktných rozmerov, akými sa G1 vyznačuje, je skutočne výrazný posun vpred. Akonáhle sa na neho raz pozriete, dotknete sa alebo si na neho zahráte, potom KORG G1 navždy zmení váš pohľad na digitálne piana.

Zvuky troch najlepších koncertných krídel

Základným stavebným kameňom modelu KORG G1 sú zvuky troch vyhlásených koncertných pián, každé so svojim nezameniteľným charakterom. Pretože žiadna značka nedokáže vyrobiť nástroj, ktorý by vyhovoval úplne všetkým hráčom, vybral KORG po jednom piane od troch renomovaných výrobcov z Nemecka, Rakúska a Japonska. Vďaka tomu si môžete v pohodlí domova vyskúšať zvuk troch rôznych koncertných krídel a vybrať si práve to, ktoré vám bude najviac vyhovovať.

nemecké piano
Pravdepodobne najznámejší koncertné krídlo na svete a už po mnoho rokov jasná voľba celej rady klaviristov. So svojimi charakteristicky čistými výškami a zvučným basom je toto piano zárukou neopakovateľného klavírneho zážitku.
rakúske piano
Nástroj s bohatou históriou, ktorý sa vyznačuje hrejivým, napriek tomu však výrazným tónom.
japonské piano
Japonské piano charakterizuje dynamický tón a používa sa v najrôznejších hudobných žánroch, od klasiky cez jazz až k popu.

Neuveriteľný realizmus zvukov vďaka viacvrstvovým samplom

Aby zvuk bol čo najpodobnejšie originálu, priebežne sa analyzuje herné dynamika a aktuálny tón sa potom vyberá z rôznych sád samplov, ktoré danej dynamike presne zodpovedajú. Herný štýl - či už ide o delikátnu pianissimo či úderné Fortissimo - sa tak okamžite a úplne verne premieta do výsledného tónu nástroja.

Rezonancia Damper pedálu
Zvuk G1 je úplne komplexný, vrátane realistické emulácia tzv. "Damper Resonance" efektu, teda špecifické rezonancie strún akustického piana, ku ktorej dochádza pri zošliapnutí Damper pedálu (u zvukov GP1 / 2, AP1 / 2, a JP1 / 2).
Rezonancia strún
Keď je u klasického klavíra pustený damper pedál a stlačíte tóny zodpovedajúce ladeniu, začnú struny nástroje harmonicky rezonovať. Tento efekt je pritom u G1 dokonale simulovaný a ďalej prispieva k realistickému zvuku všetkých troch ponúkaných klavírnych krídel.
Simulácia dozvuku klávesov
Táto funkcia slúži na generovanie dozvuku, ku ktorému dochádza v momente keď hráč pustí danú klávesu.

Prehrávanie zvuku cez Bluetooth

Stačí pripojiť zariadenie vybavené rozhraním Bluetooth, ako je potrebné Smartphone, ku G1 Air a môžete začať hrať na piano súčasne s prehrávaním hudby ktorú na tomto zariadení máte uloženú. A keď na piano nebudete hrať, môžete takto G1 Air využívať ako výkonný Bluetooth reproduktorový systém.

Sofistikovaný a elegantný dizajn

Pri zachovaní základných foriem akustických pián ponúka dizajn G1 úplne novú filozofiu, ktorá ho odlišuje od mnohokrát strohého vzhľadu bežných nástrojov tejto kategórie. Moderný dizajn sa ďalej vyznačuje veľmi skladným rozmery a hĺbkou iba 29 cm, takže G1 sa zmestí naozaj takmer všade. Klaviatúra je chránená sťahovacím krytom, ktorý sa po otvorení premení v plnohodnotný notový stojan. Aby pekne ladil s farbou vašej izby, môžete si G1 vybrať v jednej z farebných variantov - čierna, biela alebo hnedá.

Skvelý herný zážitok s RH3 klaviatúrou

G1 je vybavený vyváženou klaviatúrou typu "Real weighted hammer 3 (RH3), ktorá precízne evokuje herný pocit klávesov skutočného klavírneho krídla, kde sa tuhosť kláves od spodných tónov smerom nahor postupne znižuje. Klaviatúra je úplne presná i pri rýchlo opakovaných tónoch alebo vo vypätých, expresívnych pasážach či akordoch. Charakteristiku klaviatúry si navyše môžete nastaviť podľa vlastných potrieb (a to v režime light, normal, heavy, stable, fixed).

Nový systém reproduktorov s veľkým výkonom

Kvalitný ozvučný systém je neoceniteľným pomocníkom pri generovaní realistických zvukov a súčasne ďalšou silnou stránkou modelu G1. Dva veľkorozmerové reproduktory umiestnené pod klaviatúrou zastávajú funkciu odpočúvania, nasmerovaného priamo na hráča, zatiaľ čo tóny vyšších frekvencií sú vystupovanie cez pár reproduktorov situovaných nad klávesmi. V kombinácii s prirodzenou rezonanciou ozvučné skrine toto usporiadanie zaisťuje veľmi kvalitný a prirodzený zvuk, podobný ako pri tradičných analógových nástrojov.

 

32 špičkových zvukov a štúdiových efektov

Okrem už spomínaných troch koncertných krídel ponúka G1 i zvuk elektrického piana, organu, klavinetu, akustické gitary, sláčikov a rad ďalších zvukov, ktorých celkový počet je tak 32. Jednotlivé zvuky si môžete navyše upraviť pomocou troch druhov profesionálnych efektov: Brilliance, Reverb a Chorus . Každý zo zvukov už obsahuje optimálne nastavenie efektov.

Vybavený tromi pedálmi, vrátane podpory Half-pedaling

Pedále sú neoddeliteľnou súčasťou klavírnej hry, a preto je tiež G1 všetky tri ponúka. Damper a Soft pedále sú navyše s podporou Half-pedaling.

Rôzne režimy nastavenia klaviatúry

Jediným stlačením tlačidla môžete priradiť basy k spodnému registru klaviatúry. Hranie melódie pravou rukou a basov ľavou je ideálne napríklad pre jazzové štýly. Súčasným stlačením dvoch tlačidiel "Tone" môžete jednoducho vrstviť zvuky navzájom. Možno tak napríklad skombinovať zvuk klavíra a sláčikov. V ponuke je ďalej osvedčený partnerský režim umožňujúci rozdeliť klaviatúru na dve identické časti (ľavú a pravú), každú s vlastným Damper pedálom. To je skvelá pomôcka hlavne pre učiteľov a žiakov pri cvičení alebo taky pre hranie duetov.

Štyridsať klavírnych skladieb vhodných na cvičenie

Popri desiatich demo skladbách, ktoré demonštrujú zvukové možnosti nástroja, nájdete u G1 ešte ďalších 40 klavírnych songov ideálnych pre cvičenie. Aby sa vám lepšie cvičilo, je možné nastaviť tempo, prehrávať separátne pravú a ľavú ruku alebo pomocou A-B opakovania precvičovať komplexnejšie frázy.

Dvojstopý rekordér pre nahrávanie vašich skladieb

Svoju hru si môžete nahrať na dvojstopý rekordér, tak aby ste si mohli svoje skladby zálohovať a neskôr znova vypočuť. Môžete nahrávať každú ruku zvlášť alebo pridať stopu k už skôr nahranej skladbe. Tempo prehrávania nahrávky je možné nastaviť a v nástroji je možné uložiť až 99 užívateľských skladieb.
 

 
 
Domáce piana

Digitálne home piano je nástroj s designom podobným klasickým pianínam, avšak s podstatne menším a ľahším telom. Je to teda nástroj, ktorý bude stáť prioritne niekde v miestnosti pri stene. Telo tohto typu nástroja je v absolútnej väčšine prípadov vyhotovené z drevotrieskových dosiek potiahnutých umelou alebo, (pri drahších modeloch) drevenou dyhou v rôznych farebných vyhotoveniach s lesklým, alebo matným, resp. polo-matným povrchom.

Nástroje tejto kategórie štandardne obsahujú kladivkovú mechaniku (klaviatúru) v štandardnom klavírnom rozsahu 88 kláves. Súčasťou tela nástroja je aj výsuvný či vyklápací kryt mechaniky, ktorý zabraňuje poškodeniu alebo znečisteniu mechaniky v čase keď sa na nástroj nehrá. V tele nástroja je uložená aj kompletná elektronická časť nástroja, teda vlastný zvukový modul a ozvučovací systém pozostávajúci zo zosilňovača a reproduktorov. Telo nástroja je pevne pripevnené na stojan pozostávajúci v základe z nôh, priečky tvoriacej zároveň zadnú stenu a pedálnice s troj-pedálom. Digitálne piana tohto typu štandardne obsahujú niekoľko zvukov klasického klavíra, niekoľko zvukov elektrického piana a ďalej zvuky sláčikových a dychových nástrojov. Nástroj je napájaný zo siete prostredníctvom externého napájacieho adaptéru, vyššie modely digitálnych pian ho môžu mať vstavaný v tele nástroja. K nástroju je možné pripojiť minimálne jeden pár bežných nízko-impedančných slúchadiel, pre tiché hranie. Súčasťou bežnej výbavy aj základných modelov v tejto kategórii je obyčajne aj vstavaný metronom a jednoduchý digitálny záznamník (recorder) pre zaznamenanie hranej skladby, pre jej neskoršiu analýzu alebo spätné prehrávanie, či už zo vstavanej pamäti nástroja, alebo z externého pamäťového média.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia