Kategórie
 
 
 
 
 

 

Radi vám pomôžeme s výberom najvhodnejšieho nástroja pre vaše potreby !

 
 

Korg C1 Air WH

Digitálne home piano
Kód produktu:3711
Výrobca:Korg
Dodacia lehota
Dostupnosť: obvykle 2 dni
Bežná cena: 1.049,00 € Vaša cena: 885,00 € Ušetríte: 164,00 €

Korg C1 AIR

 

Skvelý zvuk a výnimočný dizajn. KORG nastavuje nové štandardy pre digitálne piana.

C1 je skutočne výnimočné digitálne piano. Vďaka svojim bohatým skúsenostiam s tvorbou hudobných nástrojov spojil KORG vo svojom modeli C1 nevídanú všestrannosť a zvukovú kvalitu, ktoré prekonajú očakávania aj u tých najnáročnejších hráčov. Od prvého stlačenia klávesov ohromí C1 svojich poslucháčov hĺbkou a čistotou tónu, ktoré sú u takto kompaktného nástroja skutočne neuveriteľné. Precízne navrhnutá klaviatúra uľahčí začínajúcim hráčom osvojiť si vlastný herný techniku, súčasne ale taky vyhovie nárokom skúsených klaviristov.

KORG C1 je ale hlavne špičkové piano, ktoré plne nahradí akustický klavír, a navyše ho môžete používať skutočne všade. Nepotrebuje pritom pravidelné ladenie či inú údržbu a oceníte tiež možnosť hrať do slúchadiel, aby ste nerušili svoje okolie.

Kreativitu svojich užívateľov podporuje C1 radou ďalších užitočných funkcií, medzi ktorými môžeme vymenovať: tridsať super realistických zvukov rôznych nástrojov, Bluetooth audio streamovanie alebo možnosť nahrávania. Skrátka a jednoducho tento model, navrhnutý a vyrábaný v Japonsku, definuje úplne nové štandardy digitálnych pián.

Perfektná klaviatúra RH3

Digitálne piano Korg C1 je osadené vyváženú klaviatúrou so simuláciou kladivkovej mechaniky (RH3), ktorá ponúka porovnateľný herný zážitok ako u koncertného krídla. Rovnako tak je preto aj tu odstupňovaná tuhosť klávesov, ktorá od spodných tónov smerom nahor postupne klesá. Klaviatúra je maximálne presná a nemusíte sa preto báť ani extrémne rýchlych opakovaných tónov alebo dynamických komplexných pasáží. K dispozícii je ďalej nastavenie režimu odozvy klávesov (Key touch), kde si môžete vybrať päť rôznych stupňov citlivosti klaviatúry (light, normal, heavy, stable, fixed) presne podľa vášho herného štýlu a dynamiky.

Sofistikovaný a elegantný dizajn

Hoci C1 rešpektuje tradičnú formu klávesových nástrojov, jeho úplne nový dizajn ho už na prvý pohľad odlišuje od iných, bežných digitálnych pián. Moderný vzhľad sa vyznačuje výraznými líniami, pritom všetkom hĺbka nástroje činí iba 26 cm, preto C1 bez problémov umiestnite prakticky kamkoľvek. Pretože bezpečnosť je jednou z našich priorít, má kryt klaviatúry mäkký dojazd, ktorý zaisťuje jeho plynulé dosadnutie. C1 môžete mať v čiernej, bielej alebo hnedej farbe, tak aby dokonale ladil so svojím okolím.

Harmonické splynutie tradície a nových technológií

Zvuk piana sa citeľne mení podľa aktuálnej hernej dynamiky. Vďaka viacvrstvovému samplovaniu sa môže C1 úplným rozsahom zvukov renomovaných nemeckých a japonských krídel, ktoré boli vybrané tak že s nimi dokonale zahráte široké spektrum najrôznejších štýlov a žánrov, od klasickej hudby až po jazz alebo pop. C1 využijete naplno doma, na pódiách alebo aj v štúdiu.

damper rezonancia

Ako nemecké, tak i japonské krídlo ponúknu realistickú "damper rezonanciu", ktorá u akustických nástrojov vzniká "súladnou" vibráciou strún, ktorá nastane po zošliapnutí damper pedálu.

Simulácia dozvuku pustenej klávesy

Piano vie simulovať typický dozvuk, ktorý sa u akustických nástrojov ozve pri pustení klávesy. Vďaka tejto funkcii a s pomocou damper rezonancie tak ponúka úplne výnimočnú herné realistickosť!

K dispozícii 30 kvalitných nástrojov a efekty štúdiovej kvality

Vybrané nemecké koncertné krídlo je charakteristické svojimi brilantnými výškami a mäkkými basy. Naproti tomu japonský nástroj znie skôr dynamicky a používa sa v najrôznejších hudobných žánroch, od klasiky cez jazz až k popu. Popri možnosti výberu týchto dvoch majstrovských nástrojov ponúka C1 aj ďalšie zvuky ako sú elektrická piana, organy, akustická gitara, sláčiky a ďalšie, celkovo pritom 30 kvalitných zvukov. V ponuke sú ďalej tiež efekty: brilliance, reverb a chorus. Optimálne efekty sú už u jednotlivých zvukov prednastavené, a tak jediné, čo potrebujete k ich využitiu je vybrať si požadovaný zvuk a môžete hneď začať hrať s tým najlepším možným nastavením.

Podpora pre Bluetooth audio

Keď k C1 pripojíte zariadenie s Bluetooth (napríklad smartphone), môžete na ňom hrať súčasne s prehrávaním vašej obľúbenej hudby. Keď sami hrať nebudete, môžete takto C1 Air využiť na prehrávanie uloženej hudby alebo iných audio dát a urobiť si tak z C1 Air výkonnú Bluetooth aparatúru.

Stereo Sound Optimizer

Táto funkcia optimalizuje výstup na slúchadlá, v ktorých potom nástroj znie presne ako akustický klavír.

Nový systém reproduktorov ponúka vysoký výkon a skvelý zvuk

C1 je vybavený špeciálne navrhnutým ozvučovacím systémom, ktorý podáva neuveriteľne realistické zvuky pián a samozrejme aj ďalšie zvuky modelu C1 s maximálnou presnosťou. Kvalitné reproduktory sú spojené so zosilňovačom s výkonom 2 x 25W, takže výsledný zvuk je hlasný a jasný od hutných spodných frekvencií až po krištáľovo čisté výšky.

 

Dvojstopý rekordér pre nahrávanie vašej hry

Svoju hru môžete skontrolovať alebo archivovať pomocou nahrávok na vstavanom digitálnom rekordéri. Môžete pritom nahrávať každú ruku zvlášť alebo prihrávať stopy k skôr zhotovenej nahrávke. U týchto nahrávok je možné pri prehrávaní zmeniť tempo, na C1 si pritom uložíte až 99 takých skladieb.

Štyridsať rôznych klavírnych skladieb

Popri desiatich demo skladbách, ktoré demonštrujú zvukový rozsah C1, je tu navyše 40 ďalších klavírnych skladieb, ktoré vám uľahčia cvičenie, pretože u nich možno meniť tempo, prehrávať zvlášť ľavú a pravú ruku alebo dokonca pomocou A-B opakovať komplexné herné pasáže.

Rôzne možnosti nastavenia

Stlačením jediného tlačidla môžete spodnému registru klaviatúry priradiť zvuk basy. Hráte potom pravou rukou piano a ľavú basu, čo je praktické napíklad pri jazzových štýloch. Súčasným stlačením dvoch tlačidiel môžete ľahko kombinovať dva rôzne zvuky. Vrstviť tak môžete dokopy napríklad zvuk klavíra a sláčikov. K dispozícii je navyše partnerský režim, umožňujúci rozdeliť klaviatúru na dve rovnaké časti vľavo aj vpravo, každá pritom s vlastným damper pedálom. To ocenia predovšetkým učitelia a žiaci pri výučbe, praktické je to rovnako pri hraní duetov a podobne.

Dodávané s tromi pedálmi a podporou half-pedaling

Pretože skutočná klavírny hra sa bez pedálov nezaobíde, je tiež C1 vybavený všetkými potrebnými pedálmi damper, soft a sostenuto. Damper a soft pedále navyše podporujú half-pedaling, vďaka čomu je hra ešte realistickejšia.

 

 
 
Domáce piana

Digitálne home piano je nástroj s designom podobným klasickým pianínam, avšak s podstatne menším a ľahším telom. Je to teda nástroj, ktorý bude stáť prioritne niekde v miestnosti pri stene. Telo tohto typu nástroja je v absolútnej väčšine prípadov vyhotovené z drevotrieskových dosiek potiahnutých umelou alebo, (pri drahších modeloch) drevenou dyhou v rôznych farebných vyhotoveniach s lesklým, alebo matným, resp. polo-matným povrchom.

Nástroje tejto kategórie štandardne obsahujú kladivkovú mechaniku (klaviatúru) v štandardnom klavírnom rozsahu 88 kláves. Súčasťou tela nástroja je aj výsuvný či vyklápací kryt mechaniky, ktorý zabraňuje poškodeniu alebo znečisteniu mechaniky v čase keď sa na nástroj nehrá. V tele nástroja je uložená aj kompletná elektronická časť nástroja, teda vlastný zvukový modul a ozvučovací systém pozostávajúci zo zosilňovača a reproduktorov. Telo nástroja je pevne pripevnené na stojan pozostávajúci v základe z nôh, priečky tvoriacej zároveň zadnú stenu a pedálnice s troj-pedálom. Digitálne piana tohto typu štandardne obsahujú niekoľko zvukov klasického klavíra, niekoľko zvukov elektrického piana a ďalej zvuky sláčikových a dychových nástrojov. Nástroj je napájaný zo siete prostredníctvom externého napájacieho adaptéru, vyššie modely digitálnych pian ho môžu mať vstavaný v tele nástroja. K nástroju je možné pripojiť minimálne jeden pár bežných nízko-impedančných slúchadiel, pre tiché hranie. Súčasťou bežnej výbavy aj základných modelov v tejto kategórii je obyčajne aj vstavaný metronom a jednoduchý digitálny záznamník (recorder) pre zaznamenanie hranej skladby, pre jej neskoršiu analýzu alebo spätné prehrávanie, či už zo vstavanej pamäti nástroja, alebo z externého pamäťového média.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia